bugün

entry'ler (22)

dünyanın gelmiş geçmiş en doğru sözü

Kesinlikle "Çalışan atın götü boncuklu olur" dur.

armin van buuren

Sharon den Adel ile birlikte "In and Out of Love" isimli bir şarkıya imza atmıştır. şarkı resmen ağızda dağılıyor.

ölmeden önce söylenen son sözler

William, intikamımı zor da olsa al oğlum!

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

Çilesi yok cefası yok
Senin gibi aldatmıyor. kaprisi yok gururu yok
(bülent ersoy - geceler)

karıştırmak

2 veya daha fazla şeyi tam hatırlayamamak, farklılıklarını atlayıp saçmalamak. Buna en iyi örnek ben ortaokul sıralarındayken sıra arkadaşımın "kabotaj bayramı" na "sabotaj bayramı" deyişidir...

spoiler

izlediğiniz dizi, film vb. şeylerin içine edebilecek bilgiler diye özetleyeceğim. Tanım tam olmadı ama hakikaten öyle. Buna rağmen spoiler alıp hiçbirşey olmamış gibi dizisine geri dönebilen insanlar da vardır. Onlardan biri benim işte.

the elder scrolls iv oblivion

Aşırı doz alınsa bile güzel kalan oyunlardandır. Halisülasyon görmeye başlıyorum, geçen gün tuvaletten kajiit çıktıydı...

şahin k diyalogları

Gemininde kaptanı benim s*kişinde. Ne güzel şeymiş bu kaptanlık!

hayat içki ve seksten ibaret değil

izmir de seks ve içkiden ibaret değil zaten...

ozzy osbourne

gözlükleri klasikleşmiş olan ve lakabı "metalin büyükbabası" olan kişiliktir. I don't wanna stop şarkısı tavsiyemdir.

ozzy osbourne

gözlükleri klasikleşmiş olan ve lakabı "metalin büyükbabası" olan kişiliktir. I don't wanna stop şarkısı tavsiyemdir.

joe satriani

Buckethead la alakası olmamasına rağmen kendisine çok benzettiğim gitarist. "Time Machine" şarkısı ayrı bir güzeldir.

haluk bilginer

Polis ve Güneşin Oğlu filmlerinde ortak birkaç replik söyleyen usta bir oyuncumuzdur. Kendisi müzikle de uğraşmıştı bir ara, şimdi ne yapıyor bilmiyorum.

baba ben bu gece erkek arkadaşımda kalacağım

denmez tabi ki, Erkek arkadaş yerini Merve alır ve kalmanın yanına da ders çalışmak geliverir.

lisede ilk gün

Küçük çaplı heyecanların yaşandığı gündür. Kantine gitmek, kendi okulunda okuyan lise son öğrencisine tanrıymış gibi bakmak, kravatı kendini boğarcasına sıkmak...

moderatör

özellikle şu çaylaklık döneminde iyice içli dışlı olduğum kişidir kendisi. Hoş, bunu da sadece moderatör görecek...

kezzap atmak

adeta 80'lerin modası haline gelmişti...

seks aşk ilişkisi

Küçük bir denklem misalidir. Fakat kesinlik yoktur. aşk seksi getirebilir, seks de aşkı. "Flört dahilinde seks ya da tek gecelik ilişki insanın karşı cinsten etkilenmesini ve aşkı getirebilir" tezim da "1. kabulümüzdür de seks aşkı nasıl getirsin yahu?" diyen yazarlara benden cevap olsun.

cennet icin didinenlerin hep varos ve cahil olusu

gibi bir saptamada bulunmak pek doğru olmayacaktır. Çünkü insanı insan yapan hayatıdır.Cennet için didinen adam cahil değildir. En azından her dindar insan cahil değildir. insan bir şeye en temiz duyguları ve güveniyle bağlanır. "Din" dediğimiz şey de en güzel inanç sistemi değil midir? Bu inancın gereklerini yerine getirmek yine dinin kendi dilinde iyiliği yani cenneti getirecektir. Bundan ötürü cennet icin didinenlerin hep varos ve cahil olusu söz konusu değildir. Senin dediğin zaafların ve inancın kötüye kullanılması ve adının kötüye çıkarılması; o da bambaşka bir entry konusu zaten...

ateşi bulan insanların ilk sözleri

+Abi eline çok yakıştı!
-Eline derken???