bugün

entry'ler (534)

maslowun ihtiyaçlar hiyerarşisi

saçma felsefe tarihi cinselliği aşkı falan siktir edip direk en üst basamağa çıkanlarla dolu.

kapitalizm

insanlıga yaptıgı en büyük katkı teknolojideki ilerlemedir. Başka da bi sik yapmaz. teknoloji de insanı sike sike ilerler. elindeki telefonsa androide güncelleme gelir. telefon yavaşlar. yeni telefon almanın yollarını ararsın. bilgisayarsa programlar yenilenir. en kötü ekran kartını degistirir durumu duzeltmeye calisirsin ama bir sure sonra o da işe yaramaz. sonra yeni bir bilgisayarın pesinden gidersin. sürekli calışıp tüketmek zorundasın bu duzene sürekli ama sürekli.

felsefe hocama aşık olmam sorunsalı

arthur schopenhauer, "Aşkın Metafizigi ve Kadınlara Dair" adlı kitap hediye et ve olacakları izle.

nihilizmden kurtulma yolları

tam bir hedef, tutunacak bir fikir bulup bir süre sonra tekrar kendini uçurumun kenarında bulmak. hayatta en imrenilen insanların bir fikri ölümüne savunan insanlar olması vb.
umarım yalnız değilimdir.

komünizm

marx başlıgına girince karşısımda bir dahi görüyorum.
komünizm başlığına girince de karşımda bir zırvalık.
bu ne biçim dahilik marx beyefendi ?

batı dan nefret edip batı da yaşayan müslüman

almanya'da ise oyunu çok yuksek bir ihtimal yesillere atıyordur. zındıklara, sol partiye... carpılırsın valla bak gurbetçi kardesim. dinden cıkarsın yazık. atsana neonazilere. on numara adamlar.

en itici instagram hikayeleri

bir sürü itici hikayelerle karşılaştım. iticilikte son noktalar ama sanırım ilk sırayı bu alır:

görsel
bi de liseden sınıf arkadasımdı hikayeyi paylaşan.

gelecekteki eşine bir not bırak

bıyık bıraktım, seni bekliyorum.

islam tek çıkar yoldur

bunu iddia eden şahısa göre kesin türkler islamiyetle sereflenmiştir. sanki islamdan önce türkler serefsizdi mk. eger bir dine mensup olacaksam sirf inanmak istedigim icin inaniyorum mantigiyla gök tengrici falan olurum.

ne ak partili ne kemalist olmak

marksist leninist olması muhtemel kisidir.

fatih altaylı nın mesut özil e takması

yıllar önce levent kırca'nın kendisine yaptıgının bir benzerini mesut özil'e yapmıştır.
"sen yavşaksın, yalakasın."
levent kırca.

kadın yarım yaratılmış erkektir

görsel
görsel
o ne ki dedirten bir aforizmadır.
Schopenhauer okusan duramazsın.

sözlük yazarlarının tahmini ingilizce seviyeleri

A1
Belirli türdeki ihtiyaçların karşılanmasını amaçlayan bilindik günlük tabirleri ve çok temel ifadeleri kullanabilir. Kendisini ve başkalarını tanıtabilir ve nerede yaşadığı, tanıdığı insanlar ve sahip olduğu şeyler gibi kişisel bilgilere dair sorular sorabilir ve bu sorulara cevap verebilir. Diğer kişinin yavaş ve net konuşması ve yardımcı olmaya hazır olması şartıyla basit bir şekilde etkileşimde bulunabilir.
A2
En yakınındaki alanlara dair (ör: çok temel kişisel bilgiler ve aile bilgileri, alışveriş, yerel coğrafya, iş) cümleleri ve sık kullanılan ifadeleri anlayabilir. Bildik ve rutin konularda basit ve doğrudan fikir alışverişi gerektiren basit ve rutin görevlerde iletişim kurabilir. Kendi geçmişi, yakın çevresinin durumunu ve önde gelen ihtiyaçlarına dair durumları basit kelimelerle anlatabilir.
B1
Genellikle işte, okulda, tatilde, vb.de karşılaşılan bildik konulardaki açık standart bilgilerin temel noktalarını anlayabilir. Muhtemelen o dilin konuşulduğu bir bölgeyi gezerken en çok meydana gelebilecek durumlarla başa çıkabilir. Bildik ya da kişisel ilgi alanına dair konular üzerine bağlantılı basit metin üretebilir. Tecrübeleri ve etkinlikleri, hayalleri, umutları ve isteklerini anlatabilir ve düşünceler ve planlara yönelik kısaca nedenler belirtebilir ve açıklamalar yapabilir.
B2
Kendi uzmanlık alanındaki teknik konuşmalar dahil olmak üzere hem somut hem de soyut konulardaki karmaşık metinlerin ana fikirlerini anlayabilir. Bir akıcılık ve doğaçlamayla etkileşim kurabilir, bu durum taraflardan biri için zorlama olmadan o dil ana dili olan biriyle düzenli bir etkileşimi mümkün hale getirir. Geniş bir yelpazedeki konularda net, detaylı metin üretebilir ve çeşitli fikirlerin avantajlarını ve dezavantajlarını belirterek bir konu hakkındaki noktada bakış açısını açıklayabilir.
C1
Cok sayıda zorlu, uzun metinleri anlayabilir, altlarında yatan anlamı fark edebilir. Açıkça çok fazla ifade arayışına girmeden kendini akıcı ve doğaçlama bir şekilde ifade edebilir. Dili sosyal, akademik ve mesleki amaçlar için esnek ve etkili bir şekilde kullanabilir. Organizasyon kalıpları, bağlaçlar ve bağlılık sağlayan ifadelere dair kontrollü bir kullanım göstererek açık, iyi yapıda, detaylı metinler üretebilir.
C2
Duyulan ya da okunan hemen her şeyi kolaylıkla anlayabilir. Kolay anlaşılır bir sunumla argümanları ve ifadeleri yeniden yapılandırarak farklı sözlü ve yazılı kaynaklardaki bilgileri özetleyebilir. Daha karmaşık durumlarda bile anlamın daha ince taraflarını ayırt ederek kendini doğal, çok akıcı ve kesin bir şekilde ifade edebilir.

sözlük yazarlarının en sevdiği strateji oyunu

(bkz: total war attila)
bütün 'dlc'leri oynadım; simdi modlara gectim. hastasıyız dede.

yazarlarin dini tercihleri

görsel
kan çekiyor kan. istemsizce...

galerindeki en iç yakan fotoğraf

görsel

158 kişiyi evlilik vaadiyle kandıran kadın

kayseri de var vay mk.

accra

gana'nın başkentidir. can sıkıntısından konum degistirme programıyla bu şehri seçiyorum. sonra tinder a giriyorum. önüme gelenle eslesiyorum. sohbet kısmı ayrı bir komedi.

tr deki ergen ideolojileri

biri nihilizm demiş. aşırı düşünen insanın ulaşagı yerlerden biridir nihilizm. ha her sey boş, her şey bok gibi kafasıyla nihilistse diyecek bir seyim yok.
"varlık yoktur, olsa da bilinemez, bilinse de bir başkasına aktarılamaz."
(bkz: antik yunan felsefesi)
(bkz: sofistler)
(bkz: gorgias)

futbolu takip etmeyen erkek

besiktas'ın sekiz yedigi gün hüngür hüngür aglayan ve şu an o gün aklına geldiginde "ne kadar embesil mişim ?" diyen erkektir.
bu arada evet, o benim.