bugün

entry'ler (29)

sahilde sevgilisiyle öpüşen türbanlı kız

öpüşmek herkes için ayıptır ya da değildir. onu ayıp yapan ya da yapmayan türbanlı ya da türbansız olması değildir. ama daha dikkatli olmaları lazım fikrinin dini ya da sosyolojik bir dayanağı ne yazık ki yok.

kadınların alışveriş merakı

eğer bir kadının daha az alışveriş yapmasını istiyorsak onlara daha fazlasını vermeliyiz.

ateist kızların genellikle güzel olması

bu başlık gösterdi ki esas mesele erkeklerin çoğunun düzenli cinsel yaşamdan uzak olması.

zaytung un down sendromu ile dalga geçmesi

insanların elinde olan ya da olmayan sebeplerden dolayı onlarla dalga geçmek çok ayıp. benim de kocaman kulaklarım var o zaman her an ben de internette "adsl e meydan okuyan genç" diye fotoğrafı mı bulabilirim. peki bu etik mi? asla.

minimalizm

kısa, öz, ve işlevsel.

senaryo gereği ölen dizi kahramanına üzülmek

kimin dediğini hatırlamıyorum, internette okumuştum diyodu ki: biz 10 binler kazanan oyunculara ağlarken, sokakta çöpten yemek bulmaya çalışanlara tiksintiyle bakarız. sebebi muhtemelen kültür seviyesi, biz ekranda gördüklerimizle katarsis yaşamaya çalışıyoruz. tabi akşamları evde quantum mekaniğini araştırın demiyorum ama; beynimiz, uyuşturulmaktan fazlasını hak ediyor.

hastası olunan sözler

çok güldük, kelebekten girecekler.

iz bırakan kitap cümleleri

"hangi şehirde olsa sabahları yabancı" ömer haybo'nun son günleri

üniversite mezunlarının eksikleri

üniversitelilerin en büyük problemi kendilerini farklı kaynaklardan beslememeleri. uzmanlığıyla ilgili meseleyi teorik ve pratik anlamda araştırmalı, gerçek hayata uygulanabilirliği mevzusunu mezun olmadan bitirmelidir. ama genelde bunu mezun olduktan sonraya bırakırız, bu da sadece vakit kaybına sebep olur.

türk kızları şahin rus kızları ferrari dir

komşunun tavuğu her daim kazdır.

sallama çay

bence bu "sallama çay" olayını fazla ciddiye alıyoruz. yani sonuçta herkesin bir damak zevki var. mesela ben bergamot aromalı çayı çok severim, bir arkadaşım da kaçak çaya bayılır. yani aslında bence olay o çayın sallama mı, değil mi olduğu değil; ne tür bir çay olduğu. ama tabi bu konuda bir duayen sayılamayacağımdan net bir şey söylemem de yanlış olur.

kamışına su yürüyenin evlenmeye kalkması

çevre baskısından dolayı yaşanamayan cinsel hayatın insan beynine yansıması durumu.

evladı için meyve soyup odasına kadar getiren anne

doğumdan önce bir ton cefasını çeker. keza bebekken, çocukken, ergenken, gençken ve hatta olgun bir bireyken bile cefasını çeker. ama buna karşılık sesini dahi çıkartmaz ve hatta mutlu olur. çünkü anne, evladını karşılıksız sever. canından çok sever. onun için yaşın 3 yada 30 olsun hiç fark etmez. her durumda senin için her şeyi yapabilecek yegane canlıdır. anne, candır.

oruç tutarken boşalmak

sevişmek orucu bozar yada mastürbasyon yapmakta orucu bozar. ama rüya görüpte boşalma durumunda sıkıntı yok. duş alıp devam edersin.

hiristiyanların cennete gidememesi

cennete ancak Allah'a gerçekten iman edenler gidecek. iman etmek, kabaca, tam anlamıyla tatmin olarak inanmak demek. insan, tam anlamıyla inandığı, kafasında, hakkında hiç bir soru işareti olmayan şeye inanır. yine kabaca, kimse yer çekimini sorgulamaz çünkü gayet açık ki var. bu durumda iman eden biri için beklenen durum, O'nun söylediklerine inanması vs. dır. yani aslında ayrımı hristiyan girer mi? müslüman çıkar mı? şeklinde değil de iman etmiş mi yoksa etmemiş mi diye yapmak daha doğru bence. isimlendirmenin bir önemi yok. ne yani adam yıllarca en kral müslüman olarak yaşasa ama inandığı dinin ismini hıristiyanlık diğerinin ismini de müslümanlık sansa olmayacak mı? hem zaten isteyen istediği yere girer herkes bu konuda özgür, ki zaten öyle olmalı.

sıcak bira içmek

insanı, bir an içinde olsa, alkole tövbe ettirebilir aman diyeyim.

laptop ısısı

aslında laptop ısısı oda sıcaklığındaki bir damacana suyun ısısından daha düşüktür. ve biz serinlemek için su içiyoruz. demek ki su içmek yerine laptop a sarılsak daha iyi olacak nispeten ferahlarız. beyin bedava.

aşırı sağcı vs aşırı solcu

her ideolojinin mutlaka eksik yanları vardır ve fikirlere körü körü bağlanmak bizi de eksik yapar. onun için aşırı sağcı, aşırı solcu, yada aşırı muhafazakar vb olmaktansa iyi ve doğru yanlarından bir sentez oluşturup o bütünle hareket etmekte fayda var. hem bu sayede savunduğumuz şeyin sempatizanı olmaktan çok haklı destekçisi olabiliriz ki zaten günümüz toplumumuzun iletişimsizliğinin sıkıntılarından biri de bu: insanlar ne anlattığını yeteri kadar bilmediğinden iletişim kurulamıyor. oysa tek yapılması gereken ne savunduğunu bilmek. zaten ancak bu şekilde bir bilgi havuzu oluşturarak daha iyi yerlere gelebiliriz.

sözlükte yazar olmakla beklentiye giren amele

oz büyücüsü gibi reel dünyaya bir türlü ayak uyduramamış yada uydurmasına müsaade edilmemiş insanların son özgüvenlerini klavyenin ardından insanlara sunma psikolojisi. aslında böyle insanlara çok kızmamak lazım yaklaşmayı bilirsen zararsızdırlar ama tabi ki zavallıdırlar.

iç çamaşırı bikini farkı

olay tamamen olayı nasıl algıladığınla ilgili. aslında bir fark yok ama biz varmış gibi varsaydığımızdan dolayı o fark oluşmuş oluyor.