bugün

haberin detaylarında görebileceğimiz, insanı irrite eden ahlaksız haber.

http://www.zaytung.com/fo...erdetay.asp?newsid=188878

dürüst, tarafsız, ahlaksız haber derken bu kadar ahlaksız olabileceğinizi tahmin edemedik.
iğrendirmiştir. amacını aşmak bu olsa gerek. mizah yapacağız derken bokunu çıkarmışlar ve koca bir "yazıklar olsun" u haketmişlerdir.
ahlaksız derken bu kadar çirkinleşecegi düşünülmemişti. bu kadar çok tepki alarak kendileri kaybetti.
hakikaten gözümden bir anda düşmüştür.

bu siteye günde binlerce haber gönderiliyor ve belli bir onaydan sonra haberler yayınlanıyor, moderatörler bunda bir sakınca görmeyecek kadar geri zekalıysa, bize de artık onları okumak düşmez. yazık günah. bu hastalığı geçiren tanıdığı olanların içi sızlamaz mı?
işte bu olmadı zaytung, bir de bu haberin moderatörlerden onay almış yayınlanmış olması gerçekte nasıl ahlaksız bir bünyeye sahip olduklarını göstermiştir. ne kadar tepki alsalar azdır.
Kabahat bunu yapanlarda değil, onlara bu saçmalığı yaptıracak kadar rahatlık verenlerde.
ayıp etmiştir. geçtiğimiz günlerde de "kanser hastaları için alternatif yol; ötenazi" benzeri bir başlıkları vardı. hoş değil bunlar, gülen olacağını da sanmıyorum. bu tip başlıkların devamı gelirse sorun yaşarlar.
telefonumdaki zaytung programını kaldırıp protesto ettiğim haber, down sendromlu çocuklara sahip çıkılması gereken şu günlerde, dalga geçilmesi hiç hoş değil, zaytung gibi kaliteli bir siteye yakışmamıştır, dalga geçecekleri yerde gerçek bir haber olarak yayınlasalardı tepkiden çok övgü alacakları aşikâr.
insanın kendiyle barışık olması güzel bişey tabii.
zaytung'un geri adım atmasıyla sonuçlanacak ayıptır. harbiden ayıp olmuş.
polisle dalga geçeyim derken mehmet ali erbil seviyesindeki yapılan espri.
eşeğin kulağına su kaçırmak dedikleri bu olsa gerek. ayıp be tamam güzeldiniz hoştunuz ama olmadı bu.
aslında yanlıştır ama bir dalga geçme söz konusu değil sanırım. down sendromluluarın birbirine bzner yüz yapısına uygun olduklarını ifade etmeye çalışmışlar ama yanlış yoldan tabi.
insanların özel durumuyla alay etmeyi espri olarak kabul eden bu haberi yapan insanı da yayınlayanı da okumayarak dikkate almayarak cezalandırmalı.
gerçekten büyük ayıptır. bir hastalıkla dalga geçmek, insanların acı çektiği bir şeyi dalga konusu haline getirmek çok büyük ayıptır. olmadı zaytung.
doğruyu söylemek gerekirse gülebilirdim ama gülmedim. polisle iyi güzel dalga geçilmiş ama malzemesi down sendromlu insanlar olmamalıydı. rencide edici.
terör olaylarıyla, şehitlerle de dalga geçiyorlar.
family guy-south park arası bir siklememe ortamı oluşturmaya çalışıyorlar sanırım.
zaytung her haberinde aslinda birilerini rahatsiz etmistir gülüp gecsek de. su anda da herkesi rahatsiz edendir.
rezalet ötesidir. insan biraz empati yapar, bir düşünür amk.
onların da çocukları olacak güldükleri başlarına gelecektir elbet o zaman anlarlar o masumların nasıl yaşadıklarını.
zaytung'un kötü bir amaçla bu haberi yapmadığını biliyoruz. aslında habere aşırı tepki gösterip belkide biz ötekileştiriyor. sonuçta down sendromlu hastaların birbirine fiziksel özellik olarak benzediği gerçek. burada dalga veya hakaret yok, benzerlikten kaynaklı mizah var. yani polis salak mı karıştırıyor, demek ki polislerle dalga geçiyorlar demek kadar saçma bu.

misal bu haber kuran yaktı böyle oldu deseydi, o zaman hakaret olurdu. yada küçükken sevimli olan ancak büyüyünce unutulan bir ünlü için kullanılsa hakaret olurdu. ama bu haberde çirkinlikten veya başka aşağılayıcı hakaretlerden değil benzerlikten söz ediliyor.

asıl şerefsizlik bu insanlardan, sanki insan değilmiş gibi bahsedip; aa bakın şarkı söylüyorlar, bakın resim çiziyorlar deyip onları resmen sergiler gibi kalabalıkların önünde alkışlatmak, sabah programlarına televizyona malzeme etmektir.

şekilcilik çok kötü bir şeydir, hele ki bu insanlara karşı yapılırsa...
http://www.sosyalmedyahab...epkiler-cig-gibi-buyuyor/
normal bir espridir. geçmiş zaman engellilerle ilgili yapılan bir espri ile ilgili engelli bir vatandaş çıkıp '' biz isyan etmezken engeli olmayanların isyan etmesi niye? böyle espriler bizimde farklı olmadığımızı gösteren şeyler, bizi başkalaştırmayan şeyler'' demişti ki bende hak veriyorum. down sendromlu insanların da farklı olmadığını göstermek için böyle şeyleri aşmak lazım artık. onların sizin acımanıza değil aranıza katmanıza farklılık hissettirmemenize ihtiyacı var. tabi bizim millet hemen ''auwww'' demeye bir suçlu çıkarıp linç etmeye bayılır. ben hiç ters bir şey bulamadım. polisle de çok güzel dalga geçilmiş. karikatüristleri dava edenlerden ne farkınız kalıyor şimdi.
ilk kez "olmamış" dediğim zaytung haberi. eğer kaliteyi bozmak istemiyorlarsa acilen söz konusu haberi çekip özür yayınlamaları gerekmektedir.
zaytungun bir başka iğrençliğidir.ahlaksızlıktır.terbiyesizliktir.kendini bilmezliktir.