bugün

entry'ler (13)

20 lik diş ağrısı

içmeyen bir insanı bile içkiye başlatır bu ağrı hatta alkolik yaptırır.. ağrı hissedilmeye başladığı an doktora gidilip çektirilmeli yoksa uykusuz her gece şarkısıyla beraber sabahlara kadar ağrı çekersiniz benden söylemesi.

ateistim diyen fazıl say ı yargılayan akp li hukuk

Neyzen Tevfik'in bu söze benzer bir fıkrası var:
"Neyzen Tevfik bir gün Cami'de Hoca'nın vaazını dinler. Hoca cemaate herkesin dinin gereklerini yerine getirmesi gerektiğini, cennette herkese çok güzel huriler verileceğinden ve bu hurilerle ne yapmak isterlerse yapabileceklerini anlatır. Ertesi gün ki vaazda Neyzen Hocaya sorar:Hocam cennet'te şarap olacak mı? diye.
Hoca bu soruya çok sinirlenir başlar neyzeni zındık, kafir, iblis gibi dini motiflerle haşlamaya ve sorar:
Bre zındık cenneti meyhane mi sandın?
Neyzen istifini bozmaz önceki günü hatırlatır:
E Hoca dün cenneti kerhane yaptın." bunu yazdım diye bende atayist mi oldum şimdi? isteyen istediğini yazar kardeşim insanları fişlemek o kadar kolay mı ya. Hani ifade özgürlüğü. ha pardon o özgürlük sadece başbakana ve yandaşlarına aitti. yazık mahkemeleri ne boş işlerle meşgul ediyorlar.

küfür etmeye sebep olan olaylar

bütün gece ders çalışıp aman yaa bu konudan çıkmaz diyip o okuyu es geçmek ve sınavda sadece o konudan soru çıkması.

öğretmen atanamazken 10 bin ilahiyatçı atayan meb

öyle olacak tabi, dindar nesil nasıl yetişecek yoksa..

türk erkeklerinin pis olduğu gerçeği

hep annelerin yüzünden. aman erkektir o anlamaz ben temizleyeyim, o uğraşmasın ben toplarım dağıttıklarını mantığıyla hiçbir şey öğretmezsen olacağı budur.

cem yılmaz

böyle bi havalar afralar tafralar.. tamam komiksin iyisin hoşsun da bu kadar kendini beğenme kimse sana muhtaç değil cemcim herkes bir şekilde gülüyor yani bi şeylere.

ders çalışmamak için yapılan saçma hareketler

ders çalışırken tavanı incelemek en büyük hobim.

tayyip erdoğan ı sevmeyip ülkesinde ekmek yemek

birincisi kimse kimseyi sevmek zorunda değildir. ikincisi 'tayyib in ülkesi' tabiri tam bir cehalet göstergesidir.

bir düğün gecesi

Türk edebiyatının en önemli romanlarından biri. 2 saatlik bir düğünde 1972'den 1940'lara kadar okuyucuyu götüren sol ideolojiyi ve 68 kuşağını çok güzel eleştiren bir roman.

insanları anlamaktan vazgeçmek

kendi yaptığım hareketlere bile bazen bir anlam veremiyorken insanları anlamaya çalışmak samanlıkta iğne aramak gibi bir şey.

öpüşmek istemeyen sevgili

ağzı kokuyordur belki, partnerine rezil olmak istemiyordur. hemen fesatlık yapmamak gerekir.

türk kızı

türk kızı şöyle türk kızı böyle diye vik vik ötenler sözüm size gün gelince o türk kızının bi tarafını yalamadığınız kalıyor. söylediklerinizle yaptıklarınız çelişmesin lütfen

havaların ısınması

gönül yaylarının gevşemesine sebep olur..