bugün

entry'ler (16)

selda35

Sürekli oturum açar.

görüldü yapıp cevap atmayan insan

Rahattır.Buluşma saatine geç kalan fakat arandığında hala evde olmasına rağmen 5 dakikaya oradayım diyenin kardeşidir.

üniversitedeki bölümlerin tek cümlelik özeti

Hukuk: Avukatların yavşak olduğunu yüzünüze karşı rahatça söyleyen insanlara "ben onlardan değilim" tebessümünü edebilmeyi öğreten bölümdür.

batıya gittikçe artan doğuya gittikçe azalanlar

Ne kadar gittiğine bağlı olarak cevabının değişeceği durumdur.

ülkemizde en iyi yapılan şey

Genetik kodlamaların, nesiller halinde devamının modern delili ; 15 temmuz .

bir söz söyle okuyana ilaç olsun

"Allah, müminlerin canlarını ve mallarını, cennet karşılığında satın almıştır" 9/111

zaman zaman zamlanan zam

Babamın ofisinde telefonla konuşurken masasındaki deftere aldığı not. Eski zamanlardı ekonomik kriz almış başını gidiyor , enflasyon o biçim , akşam zengin yatan sabah fakir kalkıyordu.Bendeniz henüz ufaktım , zira babam masasında oturmuş telefonla konuşurken, benim boyum masa kadardı , düz baktığımda kalemle aynı hizadaydım . Çok şaşırmıştım , şimdi anlıyorum..

emre mor

Türk olduğuna hala sevindiğim futbolcu.

dilenciye sahte 100 tl verip mutlu etmek

Esnafın dalgınlığına denk geldiğinde mutluluk zincirinin artmasına sebep olacaktır.

talcid

Mucizedir. Talcid niteliği gereği bir ilaç değildir. Çözüm odaklı çalışan , huzur ve güvenliği uhdesinde barındıran , zannediyorum dünyanın en hızlı etki gösteren şeyidir.

tsi

volkwagen grubunun kullandığı motor tipidir. 2-3 yıl passat 1.4 tsi araç kullanan birisi olarak performansını beğendiğim lakin yakıt tasarrufu konusunda mutlu olabilmek için yoğun emek sarfiyatını gerektirdiğini de belirtmeliyim . Eğer atmosferik bir benzinli motor kullanıyorsanız ( örneğin 1.6 ) araçtan beklentiniz performans yönünden değil ülkemizde daha çok lpg uyumundan dolayı tercih edilmektedir. Turbo motorlar ise atmosferik motorlara göre daha yüksek performans ve yakıt tasarrufunu kullanıcısına vadeder. Ancak tsi motorların performansına yapılacak bir eleştirim bulunmamakla birlikte, yakıt tasarrufu için gaz pedalı - yumurta odağında bir sürüş yapmanız gerekmektedir. Performans için gaza dokunduğunuzda , o yakıt tasarrufu hayal olur.

auto6r

yarı otomatik şanzımandır. performans ve konfor olarak ne tam otomatik şanzımanlarla ne de çift kavramalı dsg , powershift vs şansızmanlarla kıyaslanamayacak , kendine özgü yapısı bulunan bir şanzıman türüdür.

az yakar , pek kaçmaz lakin ne çift kavramalı şanzımanlarda meydana gelen hızlı aşınma/kavrama problemi nede tam otomatik şanzımanların yüksek yakıt ortalaması gibi riskleri de bünyesinde barındırmaz. Bunlar artı yönleridir . Lakin beklediğiniz sarsılmaz, hissettimez vites geçişi ve konfor ise bu şanzımana sahip fransız araçları sizi memnun etmeyecektir.

recep tayyip erdoğan

"Reis-i Cumhur" tanımı yapılırken verilecek kaynaktır.

mustafa islamoğlu

Meyve veren ağaçtır. Türkiye'nin yetiştirdiği islami camiadaki en derin ilim adamlarından birisidir.

mercedes glk

tutmayan bir suv modelidir. bildiğim kadarıyla bu yıl üretimi durdurulmuştur. 4 yıldır kullandığımız glk 220 cdi modelini özetleyecek olursam , yakıt performansı olarak ağırlığına ve performansına göre tam not alabilecek bir araçtır . lakin uzun yolda yol tutuşu , rüzgar hakimiyeti sürücüsünü hayal kırıklığına uğratabilir. araçtan beklentinize göre şekillenecek sonuçta bir mercedes'tir.

peugeot 508

ülkemizde hakkı teslim edilmeyen bir otomobildir. yol tutuşu, konforu, yakıt performansı, malzeme kalitesi , estetik yapısı ile sınıfında en önde gidenlerden olan bir fransız harikasıdır .
Bu araç ile 5.000 km yi deviren bir kullanıcı olarak söylüyorum; eğer şanzımanını takıntı yapmazsanız kesinlikle bu segmentte bu fiyata alacağınız en iyi aracı almış olursunuz.