bugün

mide yanması icin kullanılan hafif nane tadı iceren antiasit ilac.hem tablet hemde surup olarak bulunur. (bkz: rennie)
mide asidi fazlalığından kaynaklanan sıkıntıların çözümüne yönelik ilaç.
aslında sıkı bir "baz" dır. asidik migdeye girince ortamın asitligini düşürür. rahatlatır.
genelde babaannelerin kullandığı miğde ilacı.
akşamdan kalma günlerin can dostu.
çiğnerken mide kalkması * ile ferahlık arasında hisler yaşatan antasit.
(bkz: bayer)
Midesi yananların kurtarıcısı, mucizevi ilaç.
acaba mide ağrısı* çekenlere faydası olur mu diye merak ettiğim ilaç.
benim gibi yemek yerken nerede durmasını bilemeyen hırtolar için kurtarıcı. mide soğutucu, asit düzenleyici. can ciğer lan.
tam bir acil durum ilacı, insanın mide acısını dindiren süper bir buluş ancak feci alışkanlık yapıyor ne yazık ki. bir bakmışsın onsuz hayat geçmiyor, cüzdan gibi, cep telefonu gibi evden onu almadan dışarı çıkamaz olmuşsun. işte o zaman endoskopi vakti gelmiş demektir...
(bkz: hastasıyım)
bir de renne vardır. şurup olanları da tüketim açısından kolaydır.
aspirinden daha çok ihtiyaç duyulandır.
çok kullanılması durumunda, böbrek taşına dönüşme olasılığı yüksek ilaçlar grubunun bir üyesi.
her gün hayatımı kurtaran mucizevi ilaç. mide şikayetlerini, ekşimesini, ağrısını alır götürür. bir de kardeşi ‘rennie’ vardır. son derece güvenlidir.
un gibi ağızda dağılıp dile damağa yapışan iğrenç ilaç. ama yuttuğunuz andan itibaren hissettiğiniz ferahlama etkisi bu iğrençliğini çekilebilir kılıyor.
reflünün geçici bir çözüm sağlamayan ama kısa vadeli en iyi çözümü.
her türlü mide bulantısı için aynı zamanda biyolojik olarak mide yanması dışında liselileri gördüğüm zamanda kullandığım ilaç.
tavsiye edilen bir mide ilacı. Dil altı olarak tüketeceksiniz.
mide yanmalarına birebir gelen şekerimsi ilaç. etkisini göstermesi için üstüne bir müddet su içilmemelidir.
mideize zarar vermeden ekşimenin amına gor.
gaviscon varken dönüp bakmak bile gereksizdir bu ilaca. özellikle ağızda eriyen çiğneme tabletleri mide bulandırır.
arabanın torpidosunda, bilgisayarın yanında, yatağın baş ucunda, heyerde bulundurulan muhteşem şeydir. gerçek aşktır, kurtarıcıdır.
benim gibi hareket eden/etmeyen herşeyi yiyen, akabinde gece mide yanmaları yaşayan biri için hayat kurtarıcıdır.
çocukken şeker niyetine yenen ilaç.