bugün

entry'ler (18)

seks anında yapılması gerekenler

ona küçük sürprizler yapın.

yemekteyiz

Yemekteyiz programında biri şu videodakilerden birisini yapsa, eş, dost, tanıdık kim varsa maddi yardımda bulunacağız..!

https://www.youtube.com/watch?v=Npsoo260Yv4

fajita

Dumanı üstünde tüten bu Meksika yemeğini her düşündüğümde aklıma gelen iki şey var. birisi o "cozurrr, cızırrrr" diye ortalığı sise boğması. birisi de, ilk sipariş edişimde "fajita" (yazıldığı gibi) okuyup dalga konusu olmuş olmam.

sonradan öğrendim ki şöyle okunuyormuş : https://www.youtube.com/watch?v=h8iWuRc_RzA

survivor tanerin temizlikci kadına yaptığı işkence

survivor taner kim oğlum? gerçekten tv falan mı izliyorsunuz siz dedirten zımbırtı.

yemek com

Sürekli "şunu yanlış yapıyorsunuz", "siz hiç bilmiyorsunuz" gibi metinlerle Facebook reklamları yapan site.

tık alacağız diye hakaret edecekler utanmasalar.

ilk maaş ile yapılanlar

gidip razer naga mouse almıştım üçte biriyle. maaş asgariydi tabii stajyerdik.... aah kafam.

albus dumbledore

--spoiler--
horcrux avında harry zorla o lanetli sıvıdan içirirkenki hali pek bir şirin, sonraki alevli olayı ise bir o kadar cool aşmış büyücü.
--spoiler--

icloud

gün itibariyle apple'a ne kadar değer kaybettireceğini merak ettiren sistem.

gözler amerika borsasında.

brave new world

freud'un tanrılaştırıldığı bir distopya sunan muhteşem eserdir.

her ne kadar distopya desek de, bence, durum şu anki türkiye'den iyidir. bir kere tecavüz yok. herkesin kafası rahat.

ayrıca benim de savunduğum, insanlar eşit değildir düşüncesini çok güzel anlatır.

the wheel of time

yaşıtlarım sikko kitaplarla büyürken beraber büyüdüğüm, kendi büyük ama benim için anlamı daha da büyük muazzam seridir.

şimdi yeni yeni yaygınlaşmaya başladı gibi. ama siz siz olun hak etmeyecek kişilere önermeyin. iki gün sonra sıkılıp sağda solda laf edecek tipin biri gelir size sorarsa "yok abi ya seni sarmaz çok uzun" falan diye geçiştirin. gitsin harry potter okusun.

amsterdam

nasıl dünyanın en güzel şehri londra ise, amsterdam da dünyanın en güzel/yakışıklı insanlarının yaşadığı yerdir. müzeleri, özgürlükleri (kıps ;), red light'ı bir yana gittiğiniz süpermarkette yerleri silen hatuna "gel türkiye'ye manken ol, evimin de kadını ol" dememek için kendinizi zor tutarsınız.

camden town

dünyanın en güzel şehri londra'nın kafası en rahat bölgesidir. her ülkeden insanla karşılaşmak mümkündür. binbir çeşit yemek, ilginç hediyelik eşya vs. derken cepte biraz parayla gitmekte fayda var.

mesela ben elektronik sigara alırken pakistanlı bir arkadaşla konuştuk. adam çok fena kurtlar vadisi hayranı çıktı. ben izlemediğimi söyleyince de beni ayıpladı, yanına oturtup zorla bir bölüm anlattı. böyle de bir anımdır.

feedly

oldukça kullanışlı rss servisi.

gün gelip de kendi sitenizi sizden başkası takip etmeye başlayınca küçük mutluluklar veriyor.

max payne 2

öncelikle müzikleri, sonra konunun derinliği ve sürükleyiciliğiyle bir oyundan çok daha fazlası adeta bir sanat eseridir.

jagten

özellikle çocukları sevmeyen bir erkek olan beni çok huzursuz eden ama oyunculuklarla gerçekçilikle aynı anda izlediğime çok mutlu eden film.

Mads Mikkelsen'in ne kadar mükemmel bir oyuncu olduğunu tekrar gösterir.

ırak şam islam devleti

sonlarının çabuk gelmesini dilediğim pislik örgüt.

islam'ın gerçek yüzünü gösterdikleri için kendilerini tebrik ediyorum ama bu kadar da insanlıktan çıkılmaz.

londra

birkaç gün yaşayıp keşke hiç bitmeseydi dediğim mükemmel şehir.

ayrıca benim gibi haritaya vs bakmadan gezmeyi severseniz, en azından "soho" ismi aklınızda olsun. bir anda dört bir yanınızı iri iri abiler sarıp kız ister misin diye darlayabiliyorlar.

ayrıca kadife kaplı ferrariye dokundum lan! (yazar burada fakirliğine ağlıyor)

ingiltere

kafası rahat insanların yaşadığı ülke.

hiç çekinmeden herkese gülümseyebilir, merhaba diyebilirsiniz. gece vakti pub'da birinin yanına oturup iki laf edebilirsiniz.