bugün

entry'ler (62)

direksiyon sınavı

Buradan verebileceğim tavsiye, lütfen sınavda acele etmeyin, bir kaplumbağa gibi hareket edin, veyahut birine araba kullanmayı öğretiyor gibi sürün. paralel park yaparken kaldırıma çok yanaştığım için, ki gereksiz yere bunu yapmıştım, sonra azıcık öne gittim, parkı tamamladım, ardından yavaşça çıkarken öndeki dubaya çarpacağımı fark ederek biraz geri gittim, tam çıkacakken yine emin olamadım bir daha geri gittim, ardından bastım gaza. Bitiş yerine geldiğimde ise benim duracağım yerin önünde ve arkasında araç olması sebebiyle bir daha park yapmam gerekti, sağ olsunlar komisyon üyeleri nazik ve kibardı, hep sakinleştirmeye çalıştılar. Neyse zafer inananlarındır.

ekonomi kötü diyip dışarıdan yemek yiyen tip

Domates, biber ve yağ fiyatına bakıp, en iyisi dürüm alayım diyen sıradan bir vatandaş da olabilir, ekonomist de olabilir, bekar da olabilir, onun parası vardır ama çevresinin yoktur bunu idrak eden bir vatandaş olabilir, dolar kuruna bakan sıradan bir insan da olabilir, uzar da gider!!!

kaçma isteği

insan bir kere kaçtı mı hep kaçabileceğini sanır, lakin öyle olmuyor... kaçma duygusu, ne de olsa bende deyip bir kere olsun ertelendi mi, artık sorumluluklar dediğimiz o çıkmazın içine girmiş bulunuyor. 1 saat sonra kaçarım, yarın kaçarım derken bir bakmışsınız yıllar geçmiş ve siz hala aynı yerdesiniz! Kaçma isteği geldi mi ve kaçamıyorsanız artık, size tavsiyem; derin derin nefes alın ve bedenen gidemeseniz de ruhunuzun verdiğiniz nefesle beraber uzaklaştığını hayal edin.

üst komşu

Her gece gürültü yapmayı nasıl başarıyorlar? insan neden bu kadar saygısız ve vurdumduymaz oluyor, uyarırsın olmaz, polisi ararsın olmaz, ne yapmalı? Sanırım en iyisi taşınmak, ama nereye? Çünkü her yerdeler bunlar: saygısızlar, aptallar, anlayışsızlar, ahmaklar. Nereye giderseniz gidin gelip buluyorlar sizi!!

türkiye nin en önemli problemi nedir

Eğitimdir. Aile bireylerinin, özelllikle anne ve babaların eğitilmesi gerekir. Çocuk nasıl yetiştirilir öğretilmeli. Psikolojisi bozuk bireylerin varoluşunun temelini buradaki eksikliklerden kaynaklanıyor.

teknik analiz

Temel analizin yapılmasının zor olduğu ve aynı zamanda kısa vadeli ve orta vadeli trade işlemleri için kullanılan, ( uzun vade için de kullanılır ama trader'ın o kadar sabrı olmaz) neredeyse borsanın doğuşuyla var olan, geçmiş hareketlerden yola çıkarak yapılan bir çeşit matematiksel hesaplamalardir. Amaç yüzde yüz kazanç degildir, kazanç oranını kayıp oranına göre ideal yere taşımaktır. Duygusal davranmak yoktur. Analiz yapılacak herhangi bir hisse senedi, döviz altın grafik olarak alınır, üstüne 5dk 200 sma atılır benim için olay budur. Diğer indikatörlerle işim olmaz, zira kafa karıştırır.ytd.

yazarların söylemek istedikleri

Her şeyin bir bedeli var...

umudunu yitirmek

En kötüsü bu olsa gerek, eğer bunun sebebi dış faktörlerse zamanla aşılır, ama sorun kendi iç dünyandan kaynaklanıyorsa çözülmesi çok zor bir düğümdür bu. Tavsiyede bulunmak haddime değil, sadece daha basit yaşamaya çalışmak iyi gelebilir.

namaz kılarken çeşit çeşit şeyler düşünmek

kötü bir durumdur, zira düşünmemeye çalışmak da ayrı bir paradokstur.

cumhurbaşkanı aday önerileri

ilber ortaylı.

türkiye sanayisi vs almanya sanayisi

karşılaştırılması simdilik komik ama geleceğin neler göstereceği bilinmez.

dürüstlüğün ilgi görmemesi

normal görülmeye başlanan anormal bir durumdur.

sınıfta sesli ders kitabı okutan hoca

fazla kasılmadığı sürece mantıklı bir çalışmadır ; zira öğrenmenin iki yolu da aynı anda gerçekleştiriliyor: okuma ve duyma.

yazarlara hayatla ilgili öneriler

çok acele kararlar vermeyin, neyi istediğinizi ve en önemlisi neleri istemediğinizi iyi bilin. herkesle samimi olmayın, uzun vadeli planlar yapın ve kendinizi sevin.

kendinden nefret etmek

üzücüdür ve kötü bir alışkanlıktır. kimse kimsenin neler yaşadığını bilemez, ama kendinizden vazgeçmeyin.

aşık olanların mal olduğu gerçeği

seni seven insana aşık olmayı nasip etmişse yaradan geçersiz olan önermedir.

mutlu nasıl olunur

güvenebileceğin gerçek dostlar bul, spor yap, müziği sev, sürekli yeni yerler keşfet ve sevdiğin işi yap.

kazıklandıktan sonra hakkını arayamamak

çaresizdir, yalnızdır ve bu duruma alıştırılmıştır.

eski bölümleri izlenilebilinecek türk dizileri

ezel ve suskunlar tercih edilebilir.

muhammed in kendine bile faydası yoktur

az okuyan dini, çok okuyan ise kendisini sorgularmış, lütfen inançlara biraz daha saygılı olalım.