bugün

CHP yandaşları.

Çünkü eskaza başa gelseler ülke felaket olacak. Sonradan görme yani.

Kürde am vermişler taşaklarını da sokmak istemiş derler ya o hesap hani. Aşırı abartıya kaçarlar.
Ahlak kanımca.

Her alanda ahlak.
Türkiye'nin değil içindeki canlıların yaşantıladığı problemlerdir.

Türkiye güzel. Muazzam bir ülkedir mutlaka, ben gezmedim ama dünyayı gezmiş veya birkaç ülke görmüş insanların bile büyük çoğunluğu söylemimi destekliyor.

Türkiye'deki insanların sorunları ise bireyselleşebileceği gibi toplumsal olarak da açıklanabilir.

Bana kalırsa toplumun en büyük sorunu politik meseleler ve götürüleri. Malesef getiri değil halktan hep götürüleri oluyor.

Bununla birlikte ben, tamamen şahsım, hastane görevlilerinin hijyenik olmayan davranışlarından da rahatsızım. Enfeksiyon katında eldiven kullanmadan hasta ile yakınlaşmak... Korkunç.
Kulluk..

illa ki kul olacaz birilerine..osmanliliktan kurtulamadık bi turlu..
Her anlamda çok sorun yaşanıyor belki ama Benim çok sık gördüğüm belki de algıda seçicilik yaptığım için öncelik verdiğim bir konu olan “hayvana şiddet ve tecavüz” çok arttı. Her gün bu konuda bir haber görmekten bıktım, usandım artık.
muhafazakarlıktır. zaten bu yazılan bütün sorunların nedenidir.
adaletin sadece bir kadın ismi olması, ülkemin en büyük sorunu budur. Adaletin olmadığı ülkelerden bir süre sonra insanlar kendi adaletini sağlamaya başlar. Liyakatın olmaması, liyakat yoksa canlı örneğini gördüğümüz gibi vasıfsız bireyler parti üyelikleri veya akraba olmaları sebebi ile çaycı olarak çalışamayacakları kurumlara yönetici olarak atanır. Her topluluk layık olduğu rejim tarafından yönetildiği için sorun yoktur. Bunu hak ediyoruz, bunu yaşıyoruz.
Ne oldum delileri
Insan geldigi yeri gectigi yollari unutmamali.
Eğitimdir. Aile bireylerinin, özelllikle anne ve babaların eğitilmesi gerekir. Çocuk nasıl yetiştirilir öğretilmeli. Psikolojisi bozuk bireylerin varoluşunun temelini buradaki eksikliklerden kaynaklanıyor.
Dindir tabi. Şu dinlerden kurtulup laik yapıyı seküler halkla sabitlesek ardından her alanda toplumsal reform yapsak kalkınırız. Ancak halk dindar olduğu için dinci partilere türkiyeyi heba ediyor.
Hayvanlara yapılan şiddettir.

Emin olun hayvanlara şiddeti engellediğimizde bambaşka bir ülke olmuş olacağız.

Yaklaşık 1000 yıl sonra.
Tek kelime eğitim. Eğitim sistemin yarrak gibiyse her şey sorun olur. Eğitilmiş bir toplumun önünde hiç bir şey duramaz.
müslüman takliti yapan kişilerin aynı yoldaki birliktelikleri.
Problem yok zannetmek.
Kimse kurallara uymayı sevmiyor, toplumca özeleştiri yapmalı ve illegallik fırsatı bulduğumuzda dibine kadar bunu sömürme alışkanlığımızı bir kenara bırakmalıyız.