bugün

entry'ler (23)

korumacı kişilik

kadında anne şevkati, erkekte taş fırın olarak adlandırılır.

nihilizm

(bkz: hiç olabilmek)

hiç olabilmek

(bkz: nihilizm)

sınavda her şeyi unutmak

sen o kadar geceni gündüzüne katıp not çıkar, çalış ama sınav kağıdı önüne geldiği andan itibaren her şey uçsun gitsin!
(bkz: kahrolsun bağzı şeyler)

sözlük yazarlarının itirafları

artık günlük tutmuyorum. yazdıkça ne kadar iğrenç ve psikolojisi bozuk bir insan olduğumu fark ediyorum. yazmak içimden gelmiyor.

kadınla erkeğin eşit olması fıtrata ters

Başında havva bile ademin kaburga kemiğiyle yaratılmasıyla(!) kadın başından beri yeterince eziliyor. Bunun gibi adamlara fırsat verildikçe bugün de yarın da ezilecektir.

ırkınız nedir anketi

Tüküreyim ırkına sonucunda hepimiz insanız. Nefes alıyoruz ve iyi bir yaşam sürmeye hakkımız var.

m kemalin hatalarını çivi gibi kafanıza çakacağız

Zordur. Mustafa kemal atatürk'ün yedirilemeyen, sindirelemeyenleri kafamıza çivi gibi çakacaksanız; recep tayyip erdoğanın yolsuzluklarını, hırsızlıklarını ve hatalarını şemsiye gibi kendi götünüze sokmayı kabullenmiş olmalısınız.

farmakoloji

iki sene önce lanetinden kurtulduğum illet.

başı açık kadınlar sokağa çıkmasın

Bende bu zihniyete sahip insanlarla aynı havayı solumak istemiyorum. Hatta gözlerini kaşıkla oyup yedirmek istiyorum ama madem bizler sizin başörtü özgürlüğünüze(!) inançlarınıza ve düşüncelerine karışma hakkımız yok, sizin gibi bok beyinlerinde bizlerin saçınıza başımıza inançlarımıza ve düşüncelerimize karışma hakkınız yok.

sevgiliden soğuma nedenleri

gerizekalı olmasıdır.
örnek diyalog;

sevgili (s) m sternoclaidomastoideus (scm)

s: alo, aşkım neredesin?
scm: annem işten gelecek, otobüs durağına onu karşılamaya gidiyorum canım. elleri doluymuş.
s: nereye gidiyorsun?
scm: otobüs durağına
s: neden gidiyorsun?
scm: söyledim ya, elleri doluymuş.
s: nereye gidiyorsun?

ve ya

s: sizin hastanede kalp damar cerrahi var mı? (8.soruşu)
scm: yok hayatım.
s: neden yok?
scm: ben nereden bileyim?
s: ne yapacağım ben peki?
scm: kardiyolojiye muayene ol.
s: bana bakar mı?

scm son soruda çıldırma noktasına gelmiştir.

türkiye de bir kadının kısa şort giymesi

türlü türlü arabalar yanına yaklaşıp, ''şşt pişt bırakayım mı?'' diye göz kırparak rahatsız edecektir.
tesettürlü bacılarımız yanına yaklaşıp, ''bacaklarını örtsen ya biraz'' diyecektir.
abazanlıktan asfalt delen adamlar yaklaşıp kişneyecek ve arkasından bacaklarına kitlenip kalacaklardır.
hemcinsleri birbirlerine onu gösterip ''şuna bak, orospu'' diyeceklerdir.

işte bunlar hep yapmak istenilen şeylerin başkalarının yaptığını görünce insan içinde oluşan kıskançlığa ağır basan kin duygusunun karmanıdır.

yazarların ruh halini anlatan görüntü

görsel
ya da
görsel

ak saray

güya görüntü kirliliği uğruna iki tane fabrikanın taşınmasına sebep olan yapı.
(bkz: türk traktör)
yani sırf kendisi penceresinden baktığında o iki tane fabrikayı görmemek. aman rahatı bozulur sonra. o kadar insanın düzeni bozulsun, kimi işinden ayrılsın. kimin umrunda ki

acil servislerin ücretli olması

gereksiz mesguliyeti onlemek amaciyla guzel bir duzenlemedir. (ististanalar haric) ornegin; acil serviste sira bekleyen yasli teyzeye neyi oldugunu soruyorlar. teyze sarki soyluyor gulerek. sonra da cok acilim ben diyor. sonra asil acil olan diger hastalara hizmet tatmin edici olmuyor.
bir ornek daha;
acil serviste gozlem odasinda calisirken, toplam 10 sedyemiz var. hasta o kadar cok ki sirayla almak zorunda kaliyorum. konvulsuyon hastasinin ( numara yapan hasta ) yarim saat serumunun bitmesini bekleyen bayildi bayilacak hastaya yazik degil mi? ha sedye kalmadi diye bize cemkirip kavga cikarmaya calisanlari soylemiyorum bile.
yasanin en guzel yani ise artik meslek lisesi kizlarimizin bayilma numarasiyla adami bos yere mesgul edemeyecek olmalaridir bence
not: can bela sedye bulup da ben cam kenari sedye istiyorum diyeni de vardir

türk insanın sıra beklerken vahşileşmesi

doktor odasına birkaç kağıt imzalatmak için girdiğimde;
- cık cık cık
- personelsin diye hakkımızı yiyemezsin!
iç ses: (müsait taraflarınıza itinayla koysunlar siktiğimin at kafaları)

ilk insanın ten rengi

şempanzeler ve insanlar birbirinden ayrılmaya ve türleşmeye ilk başladıklarında, bu iki türün ortak atasının deri rengi açık renkli veya beyazdı ve üzeri siyah kıllarla örtülüydü.
zaman içerisinde, bundan 1.2 milyon yıl öncesine kadar olan sürede (yaklaşık 4.8 milyon yıl boyunca), gitgide insansı türler vücutlarındaki kılları dökmeye başladılar. bunun sebebi olarak tüysüz vücutlarının daha kolay terlemesi ve böylece daha kolay ısı kaybının gerçekleşmesi gösterilmektedir ayrıca cinsel seçilimin de etkisi olduğu düşünülmektedir.
ancak ne olursa olsun, araştırmalar göstermektedir ki, 1.2 milyon yıl önce homo ergaster türünden homo sapiens'in evrimleşmesi sırasında dünya'daki günümüzde yaşayan bütün insanların ortak atasının deri rengine ait genler, günümüzde afrika'da yaşan insanlarınkiyle aynıdır.
bunun sebebi, açık ten rengine sebep olan genlerin ürettikleri açık ten renkli bireylerin kavurucu afrika güneşine dayanamayarak ölmeleridir. böylece her zaman koyu ten renkliler doğal seçilim sonucu seçildiler ve varlıklarını sürdürebildiler. bu sebeple de, bundan 1.2 milyon yıl öncesinden yaklaşık 100.000 yıl öncesine kadar bütün insanlar siyah ten renkliydi.

iç burkan diyaloglar

annem: keşke benim kızım olmasaydın
ben: (ağlamaklı ses tonuyla) keşke...

bir hemşire: keşke sen benim kızım olsaydın
ben: (ağlamaklı ses tonuyla) keşke...

gelsene

orhan ölmez'in yeni albümünün ismidir.

kimi sever, kimi sevmez el fikrine aklın ermez,
kimi güler, kimi gülmez dost bildiğin fayda etmez.

ömrümün gülleri açsın sen gel ki gönüller coşsun,
nur yüzün kandiller yaksın, kem gözler tenhaya kaçsın.
gamzene nazar değmesin yadeller elini sürmesin
el dili söz söylemesin, bülbüller feryad etmesin.

kurban olduğum gelsene, ölmeden gelsene;
canıma can ol ey sevdiğim ben ölmeden gelsene.

kimi yanar, kimi söner kül nerdedir aklın ermez,
kimi susar, kimi söyler sır kimdedir belli olmaz.

ömrümün gülleri açsın sen gel ki gönüller coşsun,
nur yüzün kandiller yaksın, kem gözler tenhaya kaçsın.
gamzene nazar değmesin yadeller elini sürmesin
el dili söz söylemesin, bülbüller feryad etmesin.

kurban olduğum gelsene, ölmeden gelsene;
canıma can ol ey sevdiğim ben ölmeden gelsene.

şu devirde evlenmek için gerekli olan net para

çiftin geleneklere uymak yerine aklını kullanırsa düşürülebilecek miktartır.

hadi eşyası, kira peşinatı kaçınılmaz. fakat bence kına kadar gereksiz bir gece yoktur. baştan aşağı kıyafeti kınası mumu senaryosu saçmalıktır. boşa para saçmaktır.

gelinlik ve damatlık saçma olan düğünün parçalarından biridir. gelinlikle, damatlıkla kasıntı kasıntı gezeceğine daha alternatif yöntemler bulunabilir
https://www.google.com.tr/…delleri%252f%3b540%3b646

gelin başı ise insanoğlunun yediği en komik kazıklardan biridir.
gelin başı: 200 tl http://gelinsacimodelim.com/…ac-modelleri-modasi-2/
topuz: 35 tl http://kisacmodelleri.com/…topuz-modelleri-2014-13/
tek fark: duvak takılması

düğün ise zilli zurnalı davullu yapıp herkesin soğuk ve yapmacık olduğu şekilde yapmak yerine olabildiğince az kişiyle (anne baba kardeşler ve en yakın arkadaşlar) 2 saatlik içkili bir kokteyl gibi yapılabilir. davul zil zurna yerine de klasik müzik kullanılabilir.

ve geriye kalan paranızı saçma sapan şeylere saçmak yerine balayınıza yatırır, güzel bir tatil yaparsınız.