bugün

yapımcıların abuk sabuk dizi furyasına girmeden yaptıkları nitelik ve niceliği aynı anda taşıyan seyredilitibitesi çok yüsek olan ve tadında bitirip adını sakız etmeyen dizi
erdal özyağcılar'ın ayrılmasından sonra rating canavarına yenik düşen dizi
nejat işler i ilk olarak gördüğümüz ve begendiğimiz dizimizdir.
(bkz: özdemir asaf)
bana lise yıllarımı hatırlatan,izlerken kendi ailemi izler gibi hissettiğim dizidir. kendimi şehnazın büyük kızı gülşenle özdeşleştirirdim o zamanlar.gerçekten kaliteli, sıkmayan,saçmalamayan bir diziydi.
(bkz: şehnaz longa)*
nejat isler'in kivircik ve uzun saclariyla yer aldigi ve o haliyle hic de karizma gorunmedigi dizidir.
o zamanın en kaliteli türk dizilerindendi. perran kutman'ın sıcaklığı herkese yansımıştır. ama ben nedense o dizide en çok selda özer'i beğenirdim. gerçekten rolünün hakkını veren bir oyuncudur.
ikinci bahar, perihan abla, süper baba gibi ender hafızalarda yer etmiş yerli dizilerden biridir.
bir de japoncukları vardı şehnazın...
açı bey'iyle, ubu'suyla, hamiyet'iyle, adiloş'uyla bir zamanların fenomeni olan diziydi.
en güzel diziydi şehnaz tango. seyrettiğimiz gerçek aşktı. ya biz çok küçüktük, saftık o vakitler ya da aşka inanç vardı bir zamanlar. muhsin'in her hata yapışında şehnaz'a sarı güllerle gitmesi ne güzeldi. adalet ve açı bey arasındaki diyaloglar bir harikaydı.

tekrar yayınlansa da izlesek.
güzel bir jenerik müziği vardı diye hatırlıyorum. erdal özyağcılar ve perran kutman tango yapıyordu galiba jenerikte. öyle birşey.
türk televizyonlarında yayınlanan en kalteli üç-beş diziden biriydi.
perran kutman ve erdal özyağcılar show görülmeye değerdi ve ben istisnasız her hafta -sanırım salı idi günü- ağlardım.
iç burkutan tuhaf bi büyüsü vardı bu dizinin. şimdilerde...neyse...
hafızam beni yanıltmıyorsa bir bölümünde erdal özyağcılar'ın (dizideki ismini unuttum) erkek çocuğu olacaktı ve ismini "duygu" koyacaktı.
türk televizyon tarihinin unutulmaz şahanelerinden. alev sezer, macide tanır, mümtaz sevinç, füsun demirel, oya inci, muhip arcıman kadronun sürprizleri. daha ağalar, paşalar,konaklar, ölümlü kalımlı sahneler basmamıştır henüz ekranları. şu anda olmayan , beyoğlu'ndaki papirüs barı da görürüz dizide. muhsin burada barmendir. lakabı tango muhsin'dir. * boşanmış çift şehnaz'la muhsin'in bitmeyen aşkını konu alır dizi. yine verilsin.
(bkz: mümtaz sevinç)
ayşe tolga nın ilk göründüğü dizi, yanlış hatırlamıyorsam canlandırdığı karakter, nejat işler'in oynadığı karakter ile evliydi.
yönetmenliğini yumurta, süt, bal üçlemesinden aşina olduğumuz semih kaplanoğlu'nun üstlendiği başarılı dizi.
90'lara damgasini vuran ask dizisi. hey gidi gunler.

Hatta, alin burdan baslayin derim: https://www.youtube.com/watch?v=gxv90FBm94Y
1994 yapımı olan harika bir diziydi; düşük bir bütçe ile çekilen,samimi diyalogların olduğu.
şu güne kadar, hayatımdan bir çok şey geldi geçti, bir çok şeye sevindim, bir çok şeye üzüldüm de, bu dizi de erdal özyağcılar ile perihan kutman'ın birleşememesini hala unutmuş değilim.

senelerdir, bir acı olarak kalır hala içimde, ahh ahh.
çok kaliteli bir diziydi.

(bkz: perran kutman)

(bkz: erdal özyağcılar)

(bkz: mümtaz sevinç)