bugün

entry'ler (445)

eurovision

nobel odullerinin bile danisikli dovus ile dagitildigi su fani dunyada bonibon tadindan ote gecemeyen yarisma.

gulhan seven adam

(#11996429) nolu entry'si ingilizce bir ppt den cevrilmis gibi duruyor. kullanilan dil onun degil sanki, hatta hic birimizin gunluk hayatta ya da sozlukte kullanmadigi bir dil. entry iyi mi? iyi. guzel mi? guzel. ama keske kaynak belirtseydi.

ps:* isteyerek bilerek boyle bir dil sectiyse bu onyargili entry'm affola.

evet diyerek entry yi bitirmek

gerizekali ayraci.

fiyatın uygun olması

tezgahtar cumlesi.

- bakin bunun fiyati daha uygun.

lan nereden biliyorsun neyin daha uygun oldugunu? "bak bu daha ucuz", "bunun fiyati daha dusuk" desene! belki cebimdeki paranin uc bolu besini harcamak zorundayim!!??

matrix teki kırmızılı kadın

yoktur boyle bir kadin. the matrix filminde sozu gecen kirmizili kadin matrix'te degildir.

user friendly windows

yoktur efendim boyle bir sey. bilgisayari "kapatmak" icin "baslat"a tiklamak kadar abes bir sey olamaz.

troll lük yapmadan rağbet gören başlık açabilmek

yaratici olmayi gerektiren aktivite.

sozlukte boyle yazarlari gordukce troll lere* ayarin kralini veriyorlarmis gibi hissediyorum. icin icin intikam duygularimi tatmin ediyorum. hele bir de bilimsel, felsefik, bilgi icerikli, yararli ise bu ilk tanimlar ve sonrasinda gelen yorumlar sozlugun kalitesi icin umutlaniyor, troll lere icimden "nasil koyduk ama!!" diyorum.

atatürk ün varisi olabilecek kişiler

yazilan ya da yazilacak olanlar ancak o'nun "varis"i olabilir.

uludağ sözlük te hesap kapatma

an itibariyle cevabi olmayan soru.

sozlugu hukuksal olarak zor duruma sokacak, aslinda en kisa yoldan kapatilmasina neden olacak olan aciktir. kullanici haklari koruma yasasina gore kullanici profili olusturulan tum platformlarda, kullanicinin istegi durumunda platformdaki tum kisisel bilgilerinin silinmesi kullanicinin iradesine bagli olmalidir.

zekicevikahlakli

dokuzuncu nesil bir yazar. hos gelmis.

şubat niye 28 gün

eski roma takvimine gore yil baharin baslangici olan mart'ta baslardi. sezar'in* imparatorluk doneminde temmuz (julius); augustus'un imparatorlugunda ise agustos imparatorlarin adina birer gun uzatildi. elbette ki bu birer gunler yilin son ayi olan subat'tan alindi.

baska bir hikayeye gore ise kis mevsiminin (sadece ocak ve subat) 59 gece olmasi gerektigi ve bu yuzden subat ayinin 28'le sinirlandirildigina inanilir. onu da baska bir baslikta anlatirim.

kız arkadaşına kahvaltı hazırlayan erkek

ask bocegi erkektir. akilli adamdir. buyuk olasilikla on parmagindaki on marifetten biridir kahvalti hazirlamak.

(bkz: entry yi demiyorum sen yazana bak)

sözlük yazarlarının çok temiz olması

birden bire kafama denk etmis gercek.

kışın bile haftada iki kez banyo yapan insan basligini acan bir troll. belli. bariz. hem de en kalitesizinden. ancak o alttaki entry'ler nedir? hani sozlugun adi "sarcastic sozluk" olsa anlarim. ama dondum kaldim insanlarin ciddi ciddi verdigi tavsiyeler karsisinda. hani bir mesaj atsaniz, sorsaniz "arkadasim ciddi misin haftada en uc kez banyo yapmak konusunda?" farkina varacak bir gariplik oldugunun ve buyuk olasilikla "ya yok, troll iste ben de dalga geciyorum" diyecek. ama keske gercek oyle olsa...

kar yağarken şimşek çakmaması

aslinda kar yagarken de simsek cakar. ancak yagmurlu havadaki kadar sik gerceklesmediginden bunu sikca goremeyiz. neden daha az goruldugu konusuna gelince;

on bilgi: simsek basitce, sicak hava ile soguk hava kutlesinin birbirine yaklasmasi durumunda bunlari iceren bulutlar arasindaki yogun elektriksel yuk degisiminin gerceklesmesidir.

kar yagmasi icin havanin, yagmur yagdigi siradakinden cok daha fazla soguk olmasi gerekir. bu durumda yeryuzune yakin olan sicak hava yukselirken daha fazla isi kaybedecek ve daha yuksekte bulunan soguk hava iceren yagmur bulutlariyla etkilesime girip simsek olusturabilecek kadar yaklasirken isisini kaybedecektir. bu durumda da simsek olusmasi icin yeterli sicaklik farkli olmayacaktir.

düdüt: baslik basima kalmis. bilgiyi alan yazarlar puf olmus.

immortal technique

(#14206253)

fazla soze gerek yok.

--spoiler--
"yanımda da muşta vardı zaten her zamanki gibi. gittim orospu çocuğunun kafasını duvara vurdum ağzını yüzünü düz ettim. fahişe dölleri."
--spoiler--

en güzel bacaklar

(bkz: filli boya)

psikologların aşırı pahalı olması

psikologlar pahali degildir. pahali olan psikiyatrlardir*. ama yok ben psikologlara da bir suru para bayiliyorum derseniz bir psikiyatra gorunun derim...

mango da eşini beklerken tezgahtar sanılan erkek

(bkz: mango da eşini beklerken manken sanılan erkek)

galyateorisi

biraz gec de olsa (sekizinci nesil olarak) hos gelmis yazar.

entry'lerinden, diger bir cok sozluk yazarinin aksine tam olarak ne dusundugu anlasilmayan yazar. gerci henuz cok fazla entry si yok ama simdilik biraz dengesiz denilebilir.
her ne kadar girdigi entry'lerde savundugu o kadar ayrik fikrin (nasil basarmis bilmiyorum) neredeyse her birine karsi olsam da, yazma hakkini dogru bir sekilde kullandigi icin takdir ediyorum. umarim cizgisini bulur/korur ve oyle devam eder.

downton abbey

bu yil icinde 3.sezonu yayinlanacak olan ingiliz yapimi dizi. ingiliz aksanina hasta olanlar icin orgazmik anlar yasatabilir.