bugün

entry'ler (1170)

günümüz kızları neden bu kadar ahlaksız

toplumu, ülkeyi düşünen ne çok insan varmış. gözlerim yaşardı gerçekten. daha hala ahlak tartışmaları olduğu sürece bu ülkeden bir sik olmaz çok afedersiniz. evrensel ve toplum ahlakından bahsedenler var bir de. toplum ahlakı nedir kuzularım? güdümlü koyun gibi başkası ne der, başkası ne gözle bakar diye diye insan kendi hayatını yaşayamayacak mı? sen bu hayatta kendinden sorumlu değil misin? kendi çocuğunuzu istediğiniz gibi yetiştirebilirsiniz, ama başka insanlar hakkında yok toplum ahlakı elden gidiyor yok bilmem ne bunlara kafa yorulduğu kadar ülke kalkınmasına yorulsaydı bu durumda olmazdık hala. cinsiyet ayrımcılığından vazgeçin. kızlar şöyle, erkekler böyle bik bik bik. her koyun kendi bacağından asılır. toplumu gerçekten bu kadar düşünüyorsanız elalemin karısına kızına ahlak damgası yapıştırmakla uğraşacağınıza açın fazladan iki kitap okuyun, hem kendiniz için yararlı olur hem de toplum için.

yazarların ruhsal hastalıkları

(bkz: obsesif mallık kişilik bozukluğu)

bence en karizma hastalık. artık yakalandığıma göre gönül rahatlığıyla buraya yazabilirim.

türkiye de mini etekli kadın görmek istemiyoruz

çelişkili laflar sarf edilen güzide ülkemizde yine bir "özgürlük" çelişkisi daha. haydi tam tersi bir konuya geçelim. türkiye'de türbanlı çarşaflı kadın istemiyoruz temalı bir söz edilmiş olsaydı burada konuşan ve genel olarak ahlak bekçiliğine soyunan insanlarımız "isteyen kapanır buna kimsenin karışmaya söz söylemeye hakkı yok" şeklinde hunharca özgürlük savunuculuğu yapacağından kendi görüşleri, yaşamları dışında kalan insanlara ve bu insanların yaşam tarzlarına nedense özgürlükçü bir yaklaşım sergilemiyorlar. yanlış anlaşılmasın ben isteyenin kapanacağından tarafım. isteyen kapansın, isteyen açılsın. asıl özgürlükçü yaklaşım budur. eşitlik. kimin ne giydiğinden nasıl yaşadığından banane yahu? kendi hayatımıza bakalım gençler. başkalarını yargılamadan önce o şişmiş egomuzla bizim görüşümüz, bizim yaşamımız en ahlaklısı biziz diyerek zorbalığa girişmeyelim. hayır, yapacaksanız bile komik duruma düştüğünüzü ve başta belirtildiği üzere resmen ben buradayım diye bağıran çelişkilerinizi gözden geçirin.

iremga

Sözlüğün ahlaklı bir platform olduğunu var sayarak aramızda geçen o çılgın zamanları yazamamanın bir hüznü var içimde. Ama ip ucu vermeyle ahlak tahtımız sallanmaz herhalde. Kendisiyle çok özel anlar paylaştım, 7/24 su altında, dağda depede evde çayırda çimende markette alışveriş merkezinde. Neyse daha fazla anlatamiciiiim.

iremga

Çok güzeldir. Bazı şeyler burada anlatılmaz öhöm neyse...

iremga

kendisi erkektir. sevgilimdir. kız diye yavşanmaması rica olunur. ricayı kibarlıktan yazdım.

11 yılda 3 milyar 250 milyon fidan diktik

(bkz: 3 milyar 750 milyon sen milyar)

antalya da haremlik selamlık plaj

kimsenin nerede ne şekilde denize gireceği kimseyi ilgilendirmez. bir takım insanların rahatsız olarak böyle bir istekte bulunup akabinde böyle ayrı bir yer yaptırması iyi olmuş. isteyen istediği yerde girsin, bunun tartışılması saçma. isteyen karma yerde girer, isteyen böyle yerde. fakat bu fikrin tam tersinin savunulması karşısında yine bir takım insanların çirkinleşmesi mantıklı değil. isteyenin istediği yerde denize girme hakkı olduğu gibi isteyenin de kendi fikrini söyleyebilme hakkı var.

karşıt görüşe "orospu çocukları" demek kolay olmasa gerek.

whatsapp vermeyen kız kezbandır

(Bkz: ota boka Kezban demek)

ak parti nin acımadan koyması

ne kadar basit düşünceler içindeyiz. koydu, geçirdi, ağlattı, soktu söylemleri yerine biraz daha şu gözlüklerimizi çıkarıp acaba tüm halk için, ülke için neler daha iyi olacak kimler daha iyi halkla bütünleşecek diyemiyoruz. o ona geçirsin, o buna koysun. hür iradeyle yapılan seçimlerde bile hür iradeye saldırmak bu olsa gerek. hangi parti, hangi düşünce biçimi olursa olsun fanatiklik kötü bir şey. partizanlık yerine ülke durumuna bakılması gerekiyor fakat tek derdimiz koymak ve geçirmek. gerisini düşünen yok.

iremga

Tipsiz meleğim. *

iremga

odundur, inatçıdır, çabuk sinirlenir ama benim meleğimin odun gibi gözüküp aslında çok duygusal olduğu, inatçılığının hemen eridiği, sinirlendikten kısacık süre sonra yumuşadığı kocaman mı kocaman bir kalbi vardır. o kocaman kalbe öpücüklerle, ben o kalbi çok seviyorum.

ülkenin soyulmasını umursamayan akp seçmeni

'yol'lulardır.

iremga

http://www.youtube.com/watch?v=-XLdYBbQ3Yw

hiçbir kere hayat bayram olmadı ya da her nefes alışımız bayramdı...

iremga

http://www.youtube.com/watch?v=n5rOvzqwEDQ

kerhane sırasında girilmiş komik dialoglar

-abi kerhane sırasında girilmiş komik diyaloglar üretelim mi?
+oğlum biz buraya bunun için mi geldik? hedefe odaklan!

biz muhafazakar demokrat bir partiyiz

biz kendimize demokrat muhafazakar bir partiyiz diyememenin yarım hali.

bakirelik önemsizse yoga neden var

(bkz: neden birkaç gün tatil yapmıyorsun jonathan)

nuh un gemisi ndeki hayvanların olası diyalogları

-hikmet abi eşin nerede göremedik?
+yemekhaneye gitti koçum.
-abi yenge kurtlar sofrasına düşmüş ya.

kız öğrenci ile erkek öğrenci aynı evde kalamaz

ileri derecede fesat bir düşünce. bunu destekleyen insanlar da "bacınızı yollayın o zaman erkekle kalmaya" türevinde saçmalıktan öteye gidemeyecek cümleler sarf ediyorlar. komik. bu anan bacın ekolü her zor anda pimi çekilmiş bomba misali ortalığa atılmasa işler yolunda gitmeyecek sanki. benim bacımdan sanane? sen bacına yasak koyarsın, bu hayvanlığı yaparsın da senin de bacına karışma hakkın yok aslında bunu bir türlü anlayamıyorsun. herkes kendi hayatını yaşayan bireylerdir, senin söz söylemeye en ufak hakkın olamaz. kalma meselesine gelince, şimdi sen habire cinsellikle ilgili fesatlıklarda bulunursan ben sana sapık derim arkadaş, psikolojisi bozuk derim, aklı fikri orada derim, bastırılmış duygular derim. bir insan aynı konuları farklı şekillerde ısıtıp ısıtıp önüme koyuyorsa ben bu insan bu konuya takıntılı derim. "ben asla yalan söylemem" diye her dakika lafa atlayan insanların aslında yalancının önde gideni olması gibi... benim evime aldığım, evimden çıkardığım kimseyi ilgilendirmez, bunun için hesap da veremem. özgürlük sadece %50 için değildir, özgürlük %100'ü kapsamalıdır, ilk önce bunu anlayın sonra çıkarabilirseniz yasa çıkarın.