bugün

entry'ler (114)

sözlük yazarlarının itirafları

güneşlenmeyi abartıp ıstakoza döndüğüm bugün eski sevgilimle karşılaştım be. Olur mu böyle şey? karşılaşma ihtimalimiz olur diye süslenmeden dışarı çıkmayan ben en kırmızı ve amele halimle karşısındaydım. çok utandım sözlük çok.

yanlış anlaşılmış şarkı sözleri

murat dalkılıç ve hepsi- şık şık

doğrusu;

şık şık şık her biri
işaretledim ben tabi
tek çeltikte tertibi
hadi sil geç hadi sil geç sil geç

benim anladığım;

şık şık şık şık her yeri
şair dediğin ben tabi
teker teker hepsini
hadi sil geç sil geç sil geç.

eski sevgilinin bir türlü eskimemesi

unuttuğunu düşünürken birden bire arayıp kendini hatırlatıp eski duyguların depreşmesine, bir türlü eskiyememesine yol açan durumdur. eskisi gibi değil değişmişse ne ala, amma ve lakin bunların bide değişmemiş olanları vardır ki; allah bir daha onu karşına çıkarmasındır. ex ten next olmaz derler; doğrudur.

yarın finallerin başlıyor olması

inanmakta zorlandığım sevinsem mi üzülsem mi bilemediğim durumdur.ama bir dönem daha geçti hayatımızdan be sözlük zaman ne çabuk geçiyor.

sabah çalan alarmı sürekli 5 dakika ileri almak

çok kötü bir durumdur.ne uykundan bir şey anlarsın ne de yapman gereken şeyi yaparsın.en güzeli nasıl olsa uyanmam diyerek alarmı daha geç bir saate kurmaktır.

tek taş yüzük istemeyen kadın

ilişkilerini o boyutta görmeyen kadın olabilir.

dile dolanan film ve dizi replikleri

g.tünüzden element uydurmayın.

izleyicinin bu dizi hiç bitmesin istediği diziler

friends.10 sezonluk diziyi 4 kere izledim bitirdim o kadar doyamadım ki hala arada bir bölüm seçip izleyip mutlu oluyorum.

kadının karşısında ağlayan erkek

'erkek adam ağlamaz' sosyal baskısını üzerinden atıp kendini karşısındakine tamamiyle açmış en derinini, en özelini paylaşmış erkektir.karşısındaki kadın kendini bu kadar yakın hisseden bir erkekle beraber olduğu için çok şanslıdır.ister sevgilisi ister kardeşi ister arkadaşı olsun aralarındaki bağ çok farklıdır.

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf diyorum sözlük bazen sevilmeyi haketmeyen bir insan olduğumu bu yüzden yaşlanınca kedileriyle yaşayan huysuz, uyuz, yalnız birisi olacağımı düşünüyorum.sonradan tabi ki de hemen kendimi daha çok genç ve güzel olduğuma inandırıyorum böyle zamanlarda o kadar uçlarda oluyor ki duygularım inanır mısın aynadan alamıyorum gözlerimi keşke etrafımda aynalar olsa kendime baksam incelesem izlesem diyorum hatta bazen kendime aşık olasım geliyor.sanırım orta yolu hiç bulamayacağım sözlük.

karşı cinse yazmaya üşenmek

her defasında aynı şeyler yaşandığını düşünen 'aman niye uğraşacağım' diyen mantıklı insanın eylemidir.haklıdır çünkü birine yazmaya başlarsın karşılıklı cilveleşmeler falan filan derken sonra bir ilişkiye başlar tanımaya çalışırsın bla bla bla .. hakkaten ya niye uğraşıyoruz ki bu kadar kendimi sorguladım be sözlük.

deli gibi satabilecek ürünler

bitmeyen sigara.

anneye ders çalışmış izlenimi verme yolları

test kitaplarının cevap anahtarından bakıp işaretlerdim sonrada 'bak anne çok çalıştım molayı hak ettim' derdim

hayatın acı gerçekleri

(bkz: sprite tan acımasız gerçekler)
http://www.youtube.com/watch?v=8qLpOxAJ3J4

kimya dersinden akılda kalanlar

say say para say para say davut para say ...

bir kadın konuşmalıyız dediğinde

ayrılmak istiyordur.

görünmez olunursa yapılacaklar

havaalanına gidip ilk uçağa binip ordan oraya gezerdim sanırım.

yüzde 90 ı müslüman olan ülkede türban kavgası

sözlük ben anlamıyorum madem bu başörtüsü bu kadar önemli madem kadının saçının bir teli bile görünürse bilmem kaç yıl cehennemde yanacak diyorlar neden örtünmek kuran'da sadece 1 yerde geçiyor-ki o da ziynet yerlerinden bahsediyor.Kitap'ta biz kuran ı anlayasınız öğrenesiniz diye arapça gönderdik denilirken(peygamber efendimiz arap olduğu için arapça gelmiştir)türkçesini okuyup anlamaya çalışan insanı kınayan zihniyetten ne beklersin ki zaten.

eski sevgilinin araması

insanın kafasını karıştırır duygularını sorgulatır ama gereksizdir. arayınca açmamak en mantıklısı ve hayırlısıdır.

sözlük yazarlarının aşk itirafları

"ben denize hala inanıyorum
fondaki şarkı bitti yavrum
pilotun apandisiti patladı
uçak düşüyor
ve birlikte ölmek kulağa hoş gelse de
ben atlamayı tercih ediyorum
olur ya denize düşerim
bir gemi geçer"