bugün

entry'ler (55)

hem aptal hem yalnız hem de mutsuz olmak

Sevgilisiyle çok mutluyken yalnızlığı seçen insan hem aptal hem yalnız hem mutsuzdur.

chesterfield click

şu anda bana gülümseyendir. Gerek camel olsun gerek parliament olsun gerek diğer tüm sigaralar olsun içmek istediğim anda güzeldir ve istemediğimde istemiyorumdur, tü kakadır.

sözlük yazarlarının itirafları

Hayatımdaki boşluklar ayın yüzeyinde bile yok. Yine de baş etmek istedim. Sevgi güzel şeymiş, benim için hep kötüydü ve neresinin güzel olduğunu görmek istiyordum. Güzel kılmak için uğraşacaktım . Uğraştım da. Neleri aştım kendi içimde aşamadığım, tek başıma yapamadığımı onunla yapmaya başlıyordum. Tam bu anda gidişi yıkım olurdu. Oldu da. Gitti mi bilmiyorum aslında burada ama bana sorarsanız çoktan gitti. Gelmem için çok bekledi ve ben geldiğimde gitti. Haksız ayrılık girsin literatüre. Ama olmadı. Sebepsiz mutsuzluk girdi yeniden. Zaman çok küçüktü, rahme yeni düşmüştü mutluluk, doğumda ölmek de neydi ?
Bizi biz kılmak için her şeye hazırdım, sen dur dedim öylece dur dedim ben hallederim dedim. Var mı böyle benimsemek?
Ilaçlar alacaktım, ilaçlara kendimi satacaktım. Yapma dedi ben varım. Ilaçlar aldım, ilaçlara kendimi sattım. Gözyaşlarım gözümde yandı, uyandım, gözyaşlarım gözümde dondu. Aşık olmayın, aşık olmayın arkadaşlar. Hormonlarınızın elinize kalem vermesine izin vermeyin. Bir sperm kadar küçüğüz. Döllenmeyin arkadaşlar.

ınsana tutunmak vs ilaca tutunmak

Bir insana güvenmek ile kendinizi ilaçların kollarına bırakmak arasında kalırsınız. Cevap bellidir. Insana güvenmek ister güvenirsiniz ve genelde sikilip atılırsınız. Her şeyi yapmaya hazır olacak kadar güçlüsünüzdür ama bunun için en küçük bir cesaret alamamışsınızdır. Sonra pes edersiniz ve baş edemeyeceğiniz her ne varsa yalnız kalırsınız, o insan asla size istediğinizi vermez. Siz de kutu kutu ilaçlara bakıp gülümsersiniz. Yapay mutluluk şimdiden gelmiştir. Hoşgelmiştir.

sözlük yazarlarının itirafları

gerçekten bunalan, yaşamdan bıkmış, intihar noktasına gelmiş yazarların buraya gelip bunları yazabildikleri için aslında o kadar da kötü olmadıklarını düşünürdüm. Kardeşim bu kadar kötüsün ve sözlükte ne işin var ? Bu mudur bulduğun çözüm ? diye düşünürdüm. Şimdi gerçekten hiç iyi değilim, boşluk içindeyim, mutsuzum ve bilin bakalım neredeyim ? Evet, çözüm bulamadıkları için buradaymışlar.

kadınlar dışarı çıkmazlar ise tecavüz de olmaz

https://m.facebook.com/Ka...991/?type=1&source=48 bunları napıcaz hacı. Bize gelirsek damacanalar dışarı çıkmazsa tecavüz de kalmaz siktiğimin ülkesinde.

çarşaflıların ülkemizi rezil etmesi

Ülkenin imajının yerle bir olmasına sebep olan binlerce nedenden biridir.

yazarların şu anki kafalarının tek cümlelik tarifi

At kafası.

cemaat yobazı babaya sahip olmak

Babanızın her konuda ılımlı ama cemaat konusunda tam bir yobaz olması ve hayatı sizin için çekilemez hale getirmesi durumudur. Düşman başına.

sigara içmenin yakıştığı insanlar

(bkz: zehirist)

geniz yanması

Çözümü yana yakıla arayan birisi olarak mucizevi etkisini gördüğüm majezik spreyi tavsiye ederim. Her tür boğaz ağrısında güçlü anesteziktir.

bedencilerin okullardaki en büyük görevi

Diğer bütün bedencileri tanımak.

20 yaşına gelip ehliyetsiz olmak

Abartmaya gerek yoktur.

eski türklerde kadının değeri

Eski devirlerde kadına değer veren tek toplum Türk toplumudur. Çinde kiz cocuklarina isim bile verilmezdi rakamlarla adlandirilirlardi, diğer birçok ülkeyi geçiyorum ingilterede bile 1800 lu yıllara kadar kadin vatandas sayilmiyordu.

çocukken alınan tadın alınamadığı şeyler

Uyku. O zaman mışıl mışıl uyumak vardı şimdi uykuya geçene kadar bin bir türlü düşünce.

sözlük yazarlarının şu an aldığı kararlar

Film izlemek.

evliliğin erkeklerden korkması

Paradoks.

yurtta ruhsar izlemek

Can sıkıntısından nostalji için yapılan eylemdir.
Edit: peşine de ayrılsak da beraberiz gelir.

korktuğum şey

Ne yardan geçilir, ne serden;
Korkuyorum bu gecelerden.
Bel bağladığım tepelerden
Gün doğmayabilir bir daha.

cahit Sıtkı tarancı

gecenin şarkısı

Haricten gazelciler kendimden gectim ama.