bugün

yazarlarının kendilerinde bulunan en sevmedikleri huylarıdır.

en sevmediğim huyum dürüstlüğüm ve bonkörlüğüm.
(bkz: özel mesajla taciz etmek)
insanlara haddinden fazla güvenmem, bir de mütevaziliğim***
'en sevmediğim huyum iyi niyetli olmam, insanlara güvenmem, dürüstlüğüm' gibi zırva yapan insanları sevmem. bu huyumu ise severim.. sorun yok.
küfretmek.

tepem atınca o porselen sevdiğime bile akla gelmeyecek küfürler edebiliyorum.. lanet olsun yea.
iyi niyetli oluşum.

ha siktir ordan. deli olurum böylelerine. bunu kötü huyu olarak yansıtıp kendini yüceltenlere kafam girsin...
ÇABUK SiNiRLENMEM.
ALLAHTAN SiNiRLENDiĞiM KADAR ÇABUK HATAMI ANLAYIP, SAKiNLEŞEBiLiYORUM.
kolay kolay kimseye küsmem ama küstüm mü de bir daha ölene dek konuşmam onunla. ve bir de inatçılığım var.
sabit fikirli olmak yani bir seyi kafasina taktiysa mutlaka yapmak, hatta sonucun ona zarar verecegini bilse bile.
yazara rahatsızlık veren huylarıdır. okuduğu her entryi oylayamamak gibi.
ders çalışmak yerine sözlükte takılmak.huy oldu artık evet.
ota boka gülebilme yeteneğine sahip olmak.

zaman, mekan, ortam hiç fark etmez. aniden aklıma gelebilen bi şeyle gözlerimden yaş gelene kadar gülebilme özelliğine sahibim. ya da duran bi nesne, yürüyen bi insan, balkon trabzanı, ters dönmüş bir terlik.. bunların hepsine bakarak gülebilecek bi şey çıkartabilirim.

insanların ''neden gülüyorsun'' sorusuna ''aklıma bi şey geldi'' diye cevap vermekten usandım.

kötü bi şey sözlük.. çok kötü bi şey.. *
sevmediğim huylerımdan bir kaçı:

çok ısrarcı olmak...
eli bol olmak...
bişi yapılacaksa (eğlence, buluşma, iş görüşmesi v.s...) on kere üstünden geçmek
he-ye-can-lan-mak.
fazla trip atıyor olmam. biliyorum, çevredekileri bıktırıyorum.
istemeden para kazanmak. Yahu farkında olmadan para kazanıyorum.

Bir mağazaya gittiğimde farkında olmadan orayı satın almak. geçen mango'ya bakmaya gittim, o kadar çok şey aldım ki, en sonun da tüm mağazayı alayım bari dedim. Böyle şekerim işte...
dengesizim.
karamsar olmak...
çabuk inanıp daha sonradan pişman olmak...
çok sevmek...
umutla beklemek...
bir anda sebepsiz gülme isteği duymak.
en ufak bir olayda çok sinirlenip akabinde "niye böyle yaptım ki ben lan" deyip kendine kızıp ruhsal çöküntüye uğramak.
konsantre olamıyorum! bencilim. sevgi arsızıyım..
alınganlık, çabuk kırılmak ve çabuk ağlamak.
kurtulmak isterdim.
gündüz uyuyamamak.
sorumsuzluğum.
iğrenmemek. sevgilimin kusmuğundan bile iğrenmiyorum. bu ney yea.