bugün

entry'ler (30)

bıçak sırtı

merakla beklediğim bir tmc yapımı. umarım beni hayal kırıklığına uğratmaz.hem tarih hem osmanlı sever olarak başlayacağı tarihi heyecanla bekliyorum

babaanneyle aynı odada uyumak

yapılacak en büyük hatalardan biridir.gece su içmek için mutfağa bile gidemezsin çünkü e ufak bi tıkırtıya uyanıp bir sürü laf ederler.yok efendim sabaha kadar uyutmadı, sürekli bi yerlere telefon etti, bilgisayarı kapat uyuyacam ben vs. bu böyle sayfalarla uzar.daha sonra kendileri gençken ne yaparlarmış bir bir onları anlatmaya başlarlar.kısacası işkencenin en büyüğüdür.

22 temmuz 2007 genel secimleri

deniz baykal'ın chp koltuğunu bırakmayarak iki kere kahrolmama sebebiyet veren ve çevrem de gördüğüm her iki kişiden birinin akp li olduğunun açıkça kanıtı olan seçim.

kanal 7 nin erotik kusagi acmasi

deniz baykalın chp koltuğundan inmesi gibi bi olay.zira baykal ölene kadar inmez o koltuktan.

elektrik kesilince topluca aaaa demek

bu kelam genelde evde toplu halde dizi veya sevilen bir program izlerken denir.

yaran aşık lafları

seni seviyorum bana çıkar mısın?

üroloji

(bkz: bevliye)

orhan veli kanık

öyle bir zaman da gel ki
vazgeçmek mümkün olmasın

dizelerinin mükemmel şairi.

hem kürt hem komünist hem alevi

acilerin hamsisi'nin de dediği gibi çoğunu dersimlilerin (bkz: tunceli) oluşturduğu insan grubudur.baştan mimlidirler.zira bunun yüzünden dersimden çok insan sürülmüştür.

friedrich wilhelm nietzsche

^^god is dead^^(tanrı öldü) diyen düşünür.nitekim buna karşılık tanrı ^^nietzsche is dead^^(nietzsche öldü) diyerek son noktayı koymuştur.

erkan oğur

^^aslında her türkü biraz sivaslıdır^^ diyen ünlü virtiöz ve türkücü.bir sivaslı olarak bu kelamla gurur duyuyorum.

erkan oğur

bağlamayı öttüren mükemmel insan.sadece bağlama değil bir çok telli çalgıyı. erkan oğur' un bir de kopuzu vardır.130 yıllık bir kopuz bir alevi dedesinden kalma.erkan oğur der ki; bu kopuzun yapılış malzemelerinin aynısını kullanarak onlarca kopuz yaptım ama aynı sesi alamadım.

ekmek teknesi

bir bölümünde heredot cevdet çok güzel bir hikaye anlatmıştı, hatırladığım kadarıyla hikaye şöyleydi:
bir çocuk genç ve güzel bir çingene kızına aşık oluyor ama kız çok fena çocuktan sürekli bişeyler istiyo. çocukta fena halde aşık ve kız ne isterse yapıyor. bir gün çingene kız bundan annesinin kalbini istiyor ve çocuk hemen anesine koşuyor ve durumu anlatıyor.annesi de ^^eğer istiyosan sen mutlu olacaksan al kalbim senindir oğlum^^ diyor ve oğlu bıçakla annesinin göğsünü yarıp alıyor kalbi. çocuk görevini yerine getirmenin edasıyla kıza koşuyor.koşarken ayağı taşa takılıyor, çocuk yere düşüyor ve kalp elinden fırlıyor o an kalp dile geliyor
^^yavrum bi yerin acıdı mı?^^
yazarken bile ağladığım bu hikaye anlatılırken fonda hastane önünde incir ağacı çalıyordu.yani bi hikayeye bi türkü bu kadar uyumlu olur.

ikinci bahar

başrollerini şener şen ve türkan şoray'ın paylaştığı mükemmel bir aile dizisi. dizide hanım(türkan şoray) ve ali haydar'ın(şener şen) hayat mücadeleleri tatlı bir dille anlatılıyor.sürekli yayınlansa izleyebileceğim bir diziydi.dizi de bir de özken uğur'un canlandırdığı rüşvetçi zabıta şecaattin karakteri vardı.gerçekten süper bir kadrosu vardı dizinin keşke bitmiyeydi.

küçük emrah

çocukluğumun küçük kahramanı.her filmde ailesinden mutlaka biri hayat kadını olan emrah genelde mutlu olamaz.filmlerin
sonunda mutlaka ünlü bir şarkıcı olur.

muallim

şarkı değil türküdür ve erkin koraya ait değil anonim bir türkümüzdür.

hüseynikten çıktım şeher yoluna

erkan oğur-ismail hakkı demircioğlu ve erdal erzincan'nın beraber trt de söylediği mükemmel elazığ türküsüdür.türkü şöyledir.
hüseynik'ten çıktım şeher yoluna
kol ağrısı tesir etti canıma
yaradanım merhamet et kuluna
yazık oldu yazık şu genç ömrüme
bilmem şu feleğin bana cevri ne

telgrafın direkleri sayılmaz
ati hanim baygın düşmüş ayılmaz
böyle canlar teneşire koyulmaz

hüseynik

(bkz: hüseynikten çıktım şeher yoluna) bir elazığ türküsüdür.

soyka

işe yaramaz manasına gelir.
genellikle iç anadolu bölgesin de kullanılır.soyka diye yazılıp soykha diye okunur.

beynelmilel

kaliteli müzikleri ve iyi oyunca kadrosuyla beni kah ağlatıp kah güldüren film.cezmi baskın, özgü namal ve umut kurt oyunun hakkını vermişler gerçekten