bugün

zall efendinin ontv'ye verdiği/vermeye çalıştığı röportajdan bir kesitle hemen başlıyorum; "eee.. şey, zaten bir yazar; yaza yaza imla kurallarını ve formatı öğreniyo.. hımm.. ööö"

ne demek bu? biz uludağ sözlük yönetimi olarak her kayıt olan ve 20 tane entry çiziktiren herkesi çekilişsiz kurasız yazar yapıyoruz demek. "çaylak entrylerini okumuyoruz, zaten yazarlar da entryleri okumuyor, yuvarlanıp gidiyoruz" falan fistan.

bu bir isyan. 6. nesiller; ne olur imlayı tamamiyle öğrenmeden başlıklarıma entry girmeyin. beni uyuz eden başlık sıçmak klişesi de sizin gelmenizle tavan yaptı zaten. dediğimi yapın sizleri çok sevdiğiniz artı oy manyağı yapacağım, mazot 1 tl olacak, şehrazat'ın kapaklarından bedava çıkacak, yıldırım demirören'in ağzıyla götü yer değiştirecek.

imlayı bilen 6. nesilleri tenzih etmiyorum. kurunun yanında yaş da yanar.
narsist yazar söylemidir. kimin hangi başlığa entry gireceğine karar veren veren bir merci yok ne yazık ki. olunca biz sizi ararız. bip bip bip.

**

dı pörsın yu hev kold ken nat riiç et dı momınt pıliis tıray egeyn leytır.
(bkz: 5 nesil olmus adam olamamis)
(bkz: sanarsin bana pele)
insanları sınıflara ayırma gibi birşey istemek.
bana çelik'in "baş örtülü kızlar kasetimi almasın" lafını hatırlatan istek.
(bkz: kompleks)
kişisel bir istektir*.eğer ki kişisel istekler dikkate alınıyorsa, benim de bazı yazarların başlık açmaması konusunda bir isteğim olacak, haklı olarak. tabi o başlık açmasın, bu entry girmesin derken, olayın hangi boyutlara ulaşacağını merak ediyorum.*
ilk kez işbaşı yapan heyecanlı personele fors atan,eski elemanın göt kalkıklığını andıran başlık.ilişmeyin yiğidolar belli ki aslan parçasının sosyal hayatta ki tek başarısı eski nesil olmak.onaylıyormuş gibi yapın. (bkz: azizcan sen inanılmaz bir insansın)
sözlükten sıkılan 'ama bu kadar da karma yaptık yazık' diye de çıkamayan.
genelleme yapan bir yazar benimle hiç muhattap olmasın sözüyle tamamlanıcak cümledir .alan razı satan razıdır çok kafa takılacak bir durumda değildir.
an itibari ile bütün altıncı nesil yazarların yanlış yunluş entryler girmesi ile kafayı yedirttirilecek komplonun sahibi, hayatının hatasını yapmış yazarın yazdığı yazıdır.
başlık sonrası ilk paragrafın başlığı tanımlaması gerektiğini bilmeyen, (bkz: sözlük formatı) ama imlayı çok iyi bildiğine inanan birinin tuhaf isteği.
bkz (bkz: herkesin gorusu kendine)
bu kişinin başlıklara yazı yazmak için yanıp tutuşan 6.nesilde var mıdır? yoktur bence.
(bkz: jandarma)
altıncı nesilde ölüyordu sana. diye cevap verilebilinecek saçmalık.
bence yedinci nesillerin de gelişi yaklaştı ona hazırlık yapmak lazım.
(bkz: yedinci nesil yazarlar başlıklarıma entry girmesin)
(bkz: sekizinci nesil yazarlar hele hiç entry bile yazmasın)
(bkz: e artık altılar ufak tefek iletiler girsin bari)
(bkz: izin verdim yine iyisiniz)
-altıncı nesillere ölüüümmmm!...
6 rakamına zaafın mı var? 10 giriye 10 saat içinde yazar oldum aklını alırım zall. (bkz: capslock arap asi tusu basa)
- 6.nesil başlıklarıma entry girmesin diyo.
- kim
- vurursa gol olur
- vuramazsa
- 5.nesil olur eskimiş olur.
valla girdim bile, napcan şimdi, patelerini alıp gitcenmi?

(bkz: dayıya bi maden suyu benden)
nasıl bir egodur bu...

(bkz: kutup ayıları da soguktan üşümesin istiyorum)
(bkz: berke de ayça dan ayrılsın istiyorum)
(bkz: hepimiz kardeşiz bu öfke ne diye vay vayy) (bkz: mahsun kırmızıgül)
"götüme bir şey girsin" demenin bi başka yolu.
"altıncı nesil sözlüğün kalitesini düşürüyor" düşüncesinin, yanlış, etik olmayan şekilde söylenmiş hali.
- altıncı nesil yazarlar entrime entry girmesin.
+ o niye o ?
- vurursam gol olur.
+ vurdun mu peki?
- vurdum vurdum.
+ ne oldu peki.?
- olmadı...top altıncı nesil barajına takıldı.
+ niye abi senin gol ortalaman çok yüksekti.
- herifler kalabalık bir baraj yapmışlar sorma.
+ yılanın başını küçükken ezecen abi.
- sus len dingil. 7. nesil'e çeyrek var...ahh ulan ahh. onlara ne entryler hazırladım bi bilsen. *
aziz nesiller,
hepinizi çok seviyorum. yıllarca oraya buraya giremessin diye dışlandım. damsız girilmez dendiği için diskoya, pelikan elbisesi giymediğim için baloya sesim/kulağım olmadığı için koroya giremedim. nolur 6. nesil olduğum için başlıklara entri girmeme engel olmayın. intihar ederim bakın. inanın bana bu imkanı verirseniz sizi noktalama işaretlerine boğarım tüm "de" leri ayrı yazarım. lütfen izin verin. size nesiller boyu mutlu huzurlu gollü galibiyetler diliyorum. Sevgimin ifadesi olarak lütfen bir buket şu noktalanma işaretini kabul buyurun. (?.:;,^^!,:) size layık değil biliyorum ama elden ne gelir.
saygı ve hürmetlerimle.
nesilleri beğenmeyen bir önceki nesil sözlük yazarıdır.
ancak farkında değildir bu entry leri okuyanların yeni nesil olduğundan.
yeni nesil sözlüğe daha fazla sahip çıkmaktadır.
sözlüğe birşeyler katabilmek için tüm entryleri eksiksiz okumuştur.

burada sıkıntı imla ise zaten "bn çıkıom byss cnm" gibi entryleri zaten görmekten her ortam ve forumda nefret ettiğimizi belirtmekte sakınca görmüyorum.
güncel Önemli Başlıklar