bugün

entry'ler (54)

camelbrown

seksi yazar. Akşam yemeğine de bekleriz.

çaykur didi

şeftali aromalı soğuk çay degil, çay aromalı soğuk şeftali olması gereken şey. Şeftalili olanı link meyve sularına benziyor. Şeftaliliye acaip taktığım çaydır kendileri.
Güzel bir şeyler yapsalar destekleyeceğiz ulan. Bergamatlı mi ne nane ise onu beğenerek içiyoruz ama yalan yok.
Tanım: çaykur fabrikasinin çıkardığı iğrenç reklama sahip soğuk çay.

ben bu yazıyı sana yazdım

iki noktanın anlamlı olduğu zamanlarda tartışarak tanışmak en güzeliydi. pişmanlıklarımın nedeni olman bile bana güç veren bir nedendi. senden başka duygum olmasın isterdim. kıskançlığım, hüznüm, sevincim, kederim.. kaderim!

çok üzmedin. hiç üzmedin diyemeyeceğim. ben ise çevremi senden soyutlayacağım diye herkesini aldım senden. haberin olmadan..
şimdi beraberiz ama ayrıyız aynı zamanda. yalanlar çok büyük sevgilim. kıskançlık en büyük günah. yalandan büyük... kararlar verdim. haberin yok. elbet bir gün olur. sevgisiz bir günün olmamasını dilerim. hep neşe saçan gamzeli gülüşlerinle şenlendir etrafını. üzmesinler benim gibi seni onlar. yağmur yağarken rıhtımdan geçerken aklına ben düşerim belki. kışın açan bir güneşte gelirim ya da yanına. yıllar sonra pansiyonuma gelirsin ve ya.

gel sen bana gül en iyisi. yazarken bile acı çektim. yazarken bile dayanamayıp onlarca kez sildim.. yazdım..

filler ve çimen

--spoiler--
elinde bir paslı makas
kestikçe zaman uzuyor acının saçları
hatırlayarak yaşamak boynumuzun borcu ama
ölürdün unutmasan
--spoiler--

mabel matiz şarkısı. ilk dinleyiş pek olumlu düşünmemiştim zamanla alıştırıyor sizi sesine.
http://www.youtube.com/wa...472zI&feature=related

bir aşk acısının insana kazandırdıkları

iç sesi dinlemenin ne kadar iyi bir şey olduğunu anlar ilk önce insan. düşünür, herkesi uğruna sildiğim kişi, tüm zamanlarımı onunla geçirdiğim kişi yokken kiminle dost olabilirim. tabi ki yine benlik ile. kendi kendine yetebilmeyi kazandırır en çok da bir aşk acısı. hüzün serer önce yollar boyu önünüze ama sonra direnci hissettirir ruhunuzda.

starbucks ta kahve içmemiş yazar

(bkz: kavunici balik)

kara kış

karı pek görmedik ama soğuğu ile istanbulu esiri altına almıştır.

cennetten kovulan insan replikleri

-kovuldun!
+kendi cennetimi yaratma şansı verdiğiniz için eyvallah.
-mavi ekran.

varoşlarda çocuk olmak

futbol oynadığı için ayakkabısı aşınınca dayak yemektir.

cem adrian

küçük iskender bir zamanlar sosyal medyada patlayıp, harcanıp unutulmuştu. bu eşsiz sese de sanırım aynısı oldu...

kızlardan kızlara tavsiyeler

unutma genco sevgilisi olana sarkma bir gün gelir seninkine sarkarlar. bu altın kural. hep aklında olsun.

onur

biri tarafından insanlara seçilerek verildiğini düşündüğüm asil duygu.

piç

--spoiler--
dibe vurmak diye bir şey yok. çünkü dünyanın dibi yok.
--spoiler--

hakan günday

sevgili

bazen varlığınızdan haberi bile olmayan.

gemiler

teomandan dinlemeye alıştığımız, yağmura yakıştırdığım bu şarkıyı, karlı bir günde cem adriandan dinleyince daha bir hoş olduğunu düşünmedim değil. söylemiş adam. hissederek söylemiş be.
http://www.youtube.com/watch?v=xtmHgQIFdsc

barış manço

bazen kendime dönüp; öldü, adam olamadığını görmedi. bunun için şanslısın diyorum. üzmedim barış abimi. bazen oturup düşünüyorum şu sahte, insan beyninden çıkma kavram olan devletin başına geçtiğini düşünsene. belki ben adam olamadım ama adam gibi bir adam yönetirdi beni. hiç işte. toprağın bol olsun abim.

bir erkeğin en seksi olduğu an

aşık olunan insanın her hali güzeldir ama sabah uyandığında daha açılmamış olan sesi en ön sırada bayrağı almış koşuyor.

az konuşan insanlar

dinlemeyi sevdiklerinden değil bazen sessizliği aradıkları için susan insanlardır. çok şey yaşadıkları kesindir.

kar

küçükken gökyüzünde yapılan büyük bir yastık savaşı sonucunda geldiklerine inandığım büyüleyici güzellikteki beyazlık. yağış biçimi.

kardan adam

görsel