bugün

entry'ler (88)

kurtlar vadisi pusu

--spoiler vermeyi bilmeyen ibnelere ithaf olunur--
spoiler vermeyi bilmeyen bir sürü sözlük yazarı tarafından izlenen, izledikleri yetmediğinden mütevellit gelip birde sikik sikik izleyemeyenler yoktur bu diziyi zamanında diye zannedip sözlükte bölüm analizi yapan yazarların takip ettiği dizi.
yazarların izlemeyen yada izleyemeyenlere zerre saygısı yok. alakalı=> (bkz: tecrübeyle sabittir)
mal mısınız lan? daha geçenlerde açıklama yapıldı spoiler spoiler spoiler diye. hayır skime kadar ben izledim ama nedir bu yarış, sanki kendi yorumunun üstte olması pek bi matah. amk kurtunun da vadisinin de. ben izledim ama farzı misal geçen hafta cumartesi günü izledim bu diziyi nette yolda olduğum için. benim gibi nicesi var izleyemeyen düşünsenize lan hibinalar. amk altı üstü dizi lan bu, keyfini çıkarttıktan sonra siktiredin gitsin. insanların keyfini niye kaçırırsınız ki? çok şükür bitti de kurtulduk sizden.
--spoiler vermeyi bilmeyen ibnelere ithaf olunur--

ölsem de kurtulsam

--kopyala / yapıştır--
Güneşe uzan hadi yaşamana bak
beni düşünüp öyle benide üzme
ödeyemedim telefonu unut
benim işim hep böyle bana üzülme

aşktan büyük ne var fani dünyada
aşktan güçlü ne var
meşkten kolay ne var fani dünyada
meşkten kolay ne var

ölsemde kurtulsam diye aklımdan geçsede
öldürmem kendimi çok şey var önümde
ölsemde kurtulsam diye aklımdan geçsede
şansım döner bir gün elbet yıllar var önümde

ben yorgun bir fani dünyadan geçerken
çok sevdim kaybettim vaktinden çok erken
allahım sen kurtar diye tesbihler çeksemde
bazen isyan eder gönül dualar etsemde
gözyaşlarım deniz benim yüzsende bilmezsin
kirpiğinde mahkum gönül baksanda görmezsin
--kopyala / yapıştır--

(bkz: ayna)

güneşe uzan

(bkz: ölsemde kurtulsam)

nil karaibrahimgil

makyajsız hali gece kabuslarınıza girebilecek, kan ter içerisinde nefes nefese uyanmanızı sağlayacak kadar güzeldir. gördükten sonraki tüm uykularınızı kaçırabilir, bildiğiniz bütün duaları tekrar okuma isteği uyandırabilir.*
makyajlı haliyle türkiye'nin en güzel yüzlü kadınlarından biri, hatta en güzel yüzlü kadınıdır. makyaj insanı ne kadar değiştirebilir ki sorusunun yaşayan kanıtıdır.

poisonx

yigidim kıskanıyorlar seni demek istediğimdir.
keşke çaylak olmasan da çıkarıp koysan masaya, kıskananlar neden yaladığımızı anlasalar.
yaz mevsiminde gölgesinde serinliyor, havalar çok ısındığında serinlemek amacıyla yalıyoruz. bak hazır yaz da geldi, bu saatten ter akıyor kıçımızdan olsan burada da yalasak şöyle bi serinlesek.*
tanım: fevri olarak sarfettiği söz için kınadığım yazar. hatayı kabullenmek erdem sayılır ya, gel kabul et sinir anında söylediğini yok sayalım bunları.

poisonx

yalanmayan sözlük yazarları tarafından kıskanılan yazar.
çıkartın yalarım ben. hani el öpmekle dudak aşınmaz. onu yalıyoruz sizi de yalarız. ağzımızın kıyısı köşesi aşınmaz. lakin kendisi adam sıfatında. acep kıskananlar adam mı? hani yalamanın da bi haysiyeti var ondan şeyttim.*

ed jazz

poisonx mahlaslı yazar'ı ilgiyle takip edip çok sevmesine rağmen söylediği sözün arkasında durmasını ve sözlüğü bırakmasını dilinden düşürmeyen yazar.*
garip geldi yahu, gizli kalmış hamasi duygularını hasta yatağında skilir mottosuyla mı tatmin eylemektedir ki?

hayır sevdiğini söylemekte ama gözüme takıldı, poisonx'in nickaltında onu sevdiğini, takip ettiğini söyleyip gitmesini isteyen bir tek kendisi. nasıl bir sevgidir bu onu idrak edemedim. hani insan sevdiğine sığdırırmış derler onun gibi birşey herhalde.*

poisonx

tanırım iyi çocuktur diyesim var ama henüz karşılaşmadık.
at hepsini bi kenara, kararına saygı duysamda gitmesini istemediğimdir.

kına yakan ibnetorlar için;

beğenmediğiniz ama ağzınızı açıp tek kelam etmediğiniz sözümona sazan avcısı yeni nesil troll için tepki koymuş bulunmakta kendisi. hani akü marş basıyorsa anlarsınız, karşılıklı hamaset değil olay, bir çok insanın rahatsızlığını dile getirmeye çalışmakta kendisi -ki ben de ağzımı açıp tek kelam etmek yerine taşak geçmeyi tercih edenlerdendim- lakin hasta yatağında sikilir diyerek yakalamışken bi tepük de ben atayım diyen eski düşmanlar hemen peydah oluyor.

gitmesin, kalsın burada dikilsin. beğenmeyen üstüne otursun.

başka birinin mutsuzluğundan zevk almak

kuyruk acısından kaynaklanan bir durum olabilir.
hatun elemanan vericem der vermez peşinde süründürür aylar boyu. çift ayrılır birbirinden. eleman boşa geçen zamanına yanmaktadır. derken elin oğlu acımaz basar y*rrağı ve hatunu istemeye istemeye kanırta kanırta sikertir.
eleman bunu duyunca orgazm olmuş gibi kendini bulutların üstünde hisseder. (bkz: orospu asuman)

örnek biraz ütopik dursa da benzer şekildeki durumlarda pek çok kez karşılaşılabilir büyük konuşmamak lazım.

kapalı havada güneş gözlüğü takmak

(bkz: erhan güleryüz)
(bkz: cemil özeren)

bakire kızın titreyen vajina dudakları

bulvar, tan gibi cinsel içerikli gazetelerin "sizden gelenler" konulu bölümünden arak gibi duran fantezi betimlemesi.

onu bunu bırak hacı devamını da yaz tam olsun.**

rockandroll

(bkz: #5344545)

kardeşine olan sevgi ve samimiyetine saygı duyduğum yazar lakin;

özel hayatınızdan bize ne ulan. hadi senin mezhebin geniş sana problem yok, lakin biz okuyan insanlara niye saygı duymazsın. saygı ula saygı. askerde çapraz nöbeti değil bahsettiğim, manevi bir durum.

ateistlerin dinsel içerikli entry girmeleri

küçüklüklerini aşırı muhafazakar ortamlarda geçirmiş olmaları ihtimaliyle olağan karşılanabilir durum. bünyeye dar gelip özgürlüğüne tam manasıyla kavuştuğunda herhangi bir inanca bağlı kalmak istemeyebilirler.

lakin küçüklüğünde muhafazakar çevrede yetişmeleri garanti bir durumdur. zira islam konusunda benden fazla bilgilerinin olmasının yegâne açıklaması bu olur.

seovi

iett şoförleri tarafından uzun saçlı olduğu için otobüse alınmıyor bu ibne. ne yapsın gariban, gelip burda hıncını yazarlardan çıkartıyor. son gözdesi benim anlaşılan.
gel koçum gel, sülalen sabaha kadar eksilesin. sevinirsin belki.

şoförün uzun saçlı olduğunuz için otobüse almaması

inisiyatif sahibi şoför'ün durak dışında yolcu almaması durumudur. gayet haklı bir durumdur.

malesef ki otobüsleri şoförlere verdikleri gibi kendilerine bir takım inisiyatif kullanma yetkisi de verilmekte.
misalen paranız olmadığında, bunu şoför'e belirttiğinizde sizi otobüse alabilir, ineceğiniz yeri bilmediğinizde size yardımcı olabilir, eğer ki huzuru bozan biriyseniz biletinizi iade koşuluyla sizi otobüsten atabilir vs vs..

hal böyleyken belki şoför o anda denetim altındadır ve durak dışı yolcu aldığında savunma isteneceği için hiç riske girmemiş olabilir, veya gayet nizami kuralları uygulayan bir şoföre denk gelmiş de olabilirsiniz.

şoför'e burada söylenecek tek kelime yoktur. zira ben ki kadıköy'de kelli felli birisi olarak 110 numaralı otobüsün son seferini kaçırıp dolmuş araçlarına 5 tl bayıldığımı çok bilirim. otobüs önümdedir, halen daha durak sahası içinden çıkmamıştır ama almaz. el mahkum dolmuş turizm ile yolculuk yapılır.

ehh olayın irdelenmesi bittikten sonra, gelelim başlığın asıl amacına;

bi siktir git. çember sakallı, nur yüzlü, fettullahçı. amk iett şoförleri içerisinde ne ararsan var. sakal konusunda da bildiğim kadarıyla bir sorun çıkarmıyorlar. lakin adam sakal bıraktı diye nerden fettullahçı oluyor onu çözemedim.

hadi at bir kenara sakal durumunu, durakta olmayan bir otobüse binemedin diye göze farklı gelen uzun saçlı olmanı olaya hangi akla hizmet iliştiriveriyorsun. hadi iliştirdin diyelim bi yol bulup bunu islami görüş sahiplerine nasıl mal edebiliyorsun. belli allah din kitap peygamber vs işine geldiğinde senin için vazgeçilmez, işine gelmeyince rahvan gitsin. yemezler bacım yemezler. bi kez daha diyelim de rahatlayalım, bi siktir git.
senin mantıkla, ben dün birini iğfal ettim. yaptığım büyük orospu çocukluğu. ben bi erkeğim. o zaman bütün erkek milleti orospu çocuğu. oldu mu, beğenden mi?
zoruna mı gitti? uzat anacım boruna kadar yolu var nasılsa...
benden tavsiye, otobüs olayını falan boşver sen. bak bi kaç kişi arkanada(!) senin. sen lokomotif ol, tren olayına girin daha garanti. kafanıza göre takılırsınız.

yahu galeyan başlık açmanın da bi usulü adabı vardır. hani derler ya eşek sikmenin bile adabı var ondan işte.

esnafın burjuva sınıfı içerisinde kabul edilmesi

(bkz: burjuvalar sarmış dört bir yanımı)

starbucks şubesini küçük esnaf olarak gören zihniyet görüşü.

sevgilisi varken başka kadınlarla yatan erkek

amiyane tabirle vermeyen sevgilinin zorla başka kasıklara yolladığı erkektir.
kimse kimseyi kandırmasın, ilişki dediğin olay duygusallıkla başlar tensel haz'la biter. 26 yaşına kadar kimseyi görmedim öyle aşık yada sevgili olmayı el ele tutuşmaktan ibaret zanneden. beklentiler bellidir.
niye karşı cinse ilgi duyarsın? hem duygusal hem fiziksel ihtiyaç için. eee hatun rahibe teresa, evlenmeden vermem deyu. ne yapsın oğlan, hergün hacı şakir, biftek vs ortasını delip yapay yoldan mı gidere ihtiyacını?

valla kimse bana demesin saf, temiz aşk var diye. benim diyen adam sonuçta sevgilisiyle öpüşür koklaşır ama evlenince ama evlendikten sonra çatır çatır skişir. bu işin sonu bu. birisiyle baştan tanıştığında beklentiler de üç aşağı beş yukarı belirlidir insanlarda. uymuyorsa çekersin siktir kafan rahat olur. hem verme, hem ski başka kasığa girince gocunuyorum de? o zaman evlenene kadar seni bekleyecek birini bulacaksın güzelim.

grup bilmem ne grupları

(bkz: grup anket)**

yaran msn nickleri

hiç elleşmeden direkt kopyala yapıştır yöntemiyle aktarıyorum.

--spoiler--
nilgarabrahamlincoln sick the red in.
--spoiler--
*

sözlük yazarlarının itirafları

sözlük;

dün ilkokuldan beri kankam olan nilgün'ün giydiği düşük bel pantalon (aslında giymeyip üzerine iliştirdiği sağı solu dikilmiş bez parçası) epey bi düştü. o kadar düştü ki ben göt çatalı, bembeyaz bir göt ve string triosunu gördükten sonra artık onu kanka* olarak görüp görmeyeceğimden emin değilim. yok fantezi kurup mastürbasyon olayına girmedim. reel olarak atağa kalkmayı düşünüyorum.*

nilgün;
eğer bunu okuyorsan tiz zamanda gönül rızasıyla bana verirsin,* yoksa ben seni iğfal etmek zorunda kalabilirim.* **