bugün

entry'ler (32)

fırat

uğur gürsoy ile karikatür dünyasına kazandırılmış, herkesin hayatından çocukluklar yansıtan şeker karikatür

allah yok din yalan

Sırf bu karikatürün yarattığı kaos ortamı ve bazı penguen düşmanlarının "bundan sonra penguen almayacağım" diyerek enrty girdiği girdiği için tekrar penguen almaya başlayacağım.

Helal olsun baruter. Dogma düşünenlere çok güzel kapak olmuş. Allah var yok meselesi değildir olay. Orada yazan yazıyı kimsenin dikkate almadığı ve cemaat ortamının ne kadar bozuk bir ortam olduğu gösterilmeye çalışılmıştır.

the decemberists

Radyodan duyup henüz yeni keşfettiğim ve kimsenin keşfetmesini istemediğim grup.

Tavsiyem the hazards of love. Zira ben bununla dinlemeye başladım.

ahmet çakar

Galatasaray tribünlerinin yine es geçmediği ahmet çakar a 20 ağustos cuma günü galatasaray - levadia talinn maçında da tepki devam etti.

(bkz: biri biterken öbürü de başlar vermesin allah)

ahmet çakar

10 Ağustos günü katıldığı bir televizyon proğramında Galatasaray kaptanı arda turan'a sarfettiği ezici sözlerden dolayı yine galatasaray tribünlerinden anında cevap almış zat.

Ardayla uğraşmak senin neyine?
Ulan i.ne ahmet çakar
Senden Büyük köpek mi var?
Şerefsizsin ahmet çakar

http://www.youtube.com/watch?v=4ucwHA23V2I

sözlük yazarlarının itirafları

2,5 ay önce Avea hattıma 5bin sms yapmıştım. Şu an 486 kaldı ve hâla kullanıyorum.

seyrantepe

Muhtemelen 2008de olduğu gibi tek firma katılımı ve rekabet ortamının oluşmadığı gerekçesiyle ihalesi ilerleyen günlerde tekrar yapılacak olan Ali Sami YEN spor kompleksi'nin inşaa edileceği yer.

(bkz: tek cümle ile kocaman entry ler)

hz muhammed in sakalını öpen zihniyet

fethullah gülen in sakalını öpecek zihniyetin temelini atan zihniyettir. ayrıca o kılın peygambere ait olduğu ne malum?

1 vuruşla kertenkele öldürmek 100 sevap

5'li combo yapınca da kertenkelenin boss'u çıkıyor efendim. Kendileri tek vuruş 1500 sevap.

flush royal insanı

fethullah gülenin amerika'da servet kazandığı gecedeki elini nick edinmiş trolldür.
(bkz: kumar terimi içeren nick caiz midir hocam)

ne mutlu altıncı nesilim diyene

1 den 5 e kadar bütün nesillerin üzerine geldiği şu günlerde biz altıncı nesillerin haykırarak söylediğimiz sözdür. *

altıncı nesil

faşizan yaklaşımlara maruz kalan ve içinde gururla bulunduğum nesildir. Hızla yayılmakta olduğumuzdan sözlüğü, akabinde internet alemini istila edeceğimizden korkulmaktadır.
(bkz: ne mutlu altıncı nesilim diyene)

herkes bir gün fb li olacak sözünün faşist olması

herkes bir gün fb li olacak sözünü söyleyen kişinin faşist olması şeklinde değiştirilince daha mantıklı olan önerme.
(bkz: sözlükte mantık aramamak lazım)

hakkari yüksekova havaalanı

ilerleyen yıllarda muhtemelen emperyalist güçler tarafından askeri üs olarak kullanılacak olan hava alanı. Hakkaride böyle bir düzlüğü ve hinterlandını bulmakta büyük marifet.

migros

Bir ingiliz marka değerleme şirketinin 2009 yılında yaptığı araştırmaya göre türkiye'nin en büyük 5. markasıdır. Ayrıca listede iş bankası, ford, thy gibi büyük isimleri geride bırakmıştır.

sadece pazarlama ve satış yapmakla kalmayıp kendi ürünlerini de üretmektedir. Ürün çeşidi çok fazladır. şok, tansaş gibi bünyesinde birden fazla marka barındırır

neyzen tevfik

Arkadaşlarıyla bahse girdikten sonra hamamdan çıplak olarak dışarı çıkıp deliler gibi koşacak kadar cesaret ve çılgınlık göstermiş, özellikle taşlama sanatında hünerlerini konuşturmuş olan şairimizdir.
Bir anısını eklemeden edemeyeceğim.

Gazinoya giden neyzen tevfik bir köşede oturur. Bir süre sonra garsonu çağırarak :
"bana bak, yarım saat oluyor, bir rakı istedik, sen mi unuttun, yoksa getirdin de içmedim mi? Hiç ısmarlamadım mı bilemiyorum?"

namı kemal

Osmanlıca'da "adamın biri" anlamına gelen terimdir.
Ayrıca "Nam-ı kemal" ve "Namık Kemal" in ses benzerliği dışında hiçbir alakası yoktur.

ataköy cumhuriyet anadolu lisesi

iç ve dış mimarisiyle dikkat çeken ama eğitimi ve demirbaş hocaları ile çok çektiren okuldur. Spor salonu, fizik-kimya-biyoloji labaratuvarları, konferans salonu, büyük bir kütüphanesi, spor salonunun dışında bahçede bir basket sahası, futbol oynamanın yasak olduğu geniş ve güzel bir bahçesi olan ve sanıldığının aksine öğrencilerinin yarısının şirinevler ve çevre mahallelerinden geldiği okuldur.

fulya vs begüm

-fulya gittigidiyor reklamıdır, begüm redtube.
-fulya sevgilidir, begüm ise manita.
merte bakılacak olursa;
-fulya şanslıdır, begüm sanşsız.

michael scofield alex de souza benzerliği

Michael scofield'a yapılan büyük bir hakarettir. Başlıktaki cümlenin son kelimesi çıkartılıp sağlam bir brezilyalı ismi yaratılabilir.