entry'ler (37)

koçero

kocero"nun hayatini iyi bir sekilde bilmeyip yorumlamak bence bir hata ve hatta hakarettir. iki kizi bir oglu var denilmektedir ve bir cok yorumlar ve koceronun hakkindakiler yalandir. elinizde delilleriniz olmadikca farkli farkli yorumlarda bulunmaniz ne derece dogru bilemiyorum. koceronun 3 kizi ve iki oglu vardi bir kizi ve bir oglu vefat etmistir ama vefatlari cok eski tarihlerde degildi ki bir arkadasimizin yorumdaki bir gazeteden alinti yapmis ve o gazetede yazilanlarda yalandir. bilginize ve meraginiza..........!

kırşehir

kac senedir ziyaret edemedigim yurdum, memleketim kirsehir.

sözlük yazarlarının meslekleri

almanyada ögrenci.

ya müslüman olmasaydık

darwin ve nietzsche gibilerinden hayati ögrenirdik.****

düşünceli olmak

kaygili olmaktir, hayata karsi kaygili. herseyin iyi veyahut kötü olanin, adeletli veya adaletsizligin, dogrunun yada yanlisin kaygilari.

güçsüz insan

kendi dogru ve yanlislarin arkasinda duramayan insan gücsüz insandir.

ben bu yazıyı anneme yazdım

senin gibi anne olmaz olsun, anneeee, senin gibi anne olmaz olsun.
hayatimda senden nefret ettigim kadar kimseden nefret etmedim, bunu bilmeni isterim.

ben bu yazıyı gelecekteki çocuklarıma yazdım

sevgili cocuklarim, sizden hayatta tek istedigim, hayat ne kadar kötü ve acimasiz da olsa, siz herzaman mutlu olun. basiniz herzaman dik olsun cünkü hayatta kimse kimseyi yargilayacak karar masum degildir, bunu unutmayin.

hümeze suresi 1 nci ayet

su-i zanndan, iftiraya kadar yol acan bir durumdur.

üniversiteye ne için gidilir

universiteli olabilmek icin.

mustafa islamoğlu

El-Ezher islam hukuk fakultesine gidip, kendini üstün bilgili olarak gördügügünden, universiteyi bitirmeden ayrilan ?Alim? dedigimiz zaattir.

nihilizm

nietzschenin kaygisi: nihilizm

en iyi ikinci dünya savaşı filmi

die walküre * *

michel foucault

"Bir yerde herkes birbirine benziyorsa, orada kimse yoktur demektir."

michel foucault

hitlerin gençliği

1922 kurulmus olan ve genc erkekleri nazi ilkelerine göre egitmis, yetistirmis olan bir ögrüttü (Hitlerjugend (HJ)).

1939 ögrütlenmistir ve 10 ile 18 yaslardaki genclerin haftada iki gün bu örgütün egitimlerine katilmalari mecbur tutulmustur.
bedensel, ideolojik ve darwinist (bkz: darwinizm) bir egitim saglanarak bedensel ve marsli calismalar düzenlenmistir. bunlari 10 yasindaki erkek cocuklarin daha cok sert disipline sokularak savasa hazir halde yetistirilmesi amaclanmistir.

Egitimlerin amaci:
- emirlere itaatkarlik
- disiplin
- yoldaslik
- kendini ülkesine ve vatandasina feda etmek
HJ'ye girmeyenler dislanirlardi.

ikinci dünya savasinda bu HJ-Grubu toplumsal, polis ve askerlik yardim dairelerinde görevlendirildi ve bunlar o siralarda savastaki rakip ordular tarafindan maglup edildiler.

mevlana

facebook`a cok takilan zat**

hitlerin gençleri

hitlerin kendi himayesine aldigi, ve 10 yasindan itibaren Alman arenal toplulugu icin yetistirdigi alman erkek ve kiz cocuklaridir.

michel foucault

Almancaya cevrilmis kitaplari:
- Wahnsinn und gesellschaft (1961)
- überwachen und strafen
- die geburt des gefängnisses "disziplinartechniken und machtpraktiken in der neuzeit" (1976)

- Der wille des wissens "wissensoziologie" - die sorge um sich
(1984) - die geständnisse des fleisches

sürekli ağlayan çocuk

uyku ilacini tavsiye ederim, denem sonuclari positivdir.
hic faydasi olmazsa silahi tepesine dayayabilirsiniz.
Sesislik gibisi yoktur.*

yaklaşan yatsı namazının verdiği huşu

Rabbimle uzun zaman husu icinde beraber olma sevincidir.