bugün

çöp atarken çok gürültü çıkarmaktan çekinmektir.
kutu biranın tadı şişeye kıyasla kötüdür. cam ile teneke içinde tutulan gıdalar hiç bir zaman bir değildir.
depozito parasına ihtiyaç duymak yerine geri dönüşümcülere para kazandırma amacı taşımaktadır.
Şişe birayı açmak için tirbüşona ihtiyaç vardır, kutu bira rahat açılır.
daha çok içmektir.
çünkü şişelerin çoğu 330 ml iken kutular 500 ml'dir.
(bkz: cam sağlıktır)
sarhoş olup da şişeyi g.te falan sokarım neme lazım. ya da ben çok ibneyim bilemedim.
Kamp tarzı bir organizasyona katılınca o kutu bira ile yumurta kaynatmak bile mümkündür.
(bkz: zevksizlik)
şişe birayı ergenler içer.
alüminyumun geri dönüşümü kulağa hoş gelir.
bazen sadece daha az gürültü içindir.
kullanımının, taşımasının ve atılmasının kolay olmasıdır. Taşırken ses çıkarıp herkesin sie bakmasına engel olur. Açmak için ek bir aparata ihtiyaç duymazsınız, eliniz yeterlidir. Çöpe atarken de fazla ses çıkarmaz. Ayrıca kendini bilmezlerin sizin attığınız şişeyi yolun ortasında kırmalarına da imkan vermez.
daha ucuz olduğundandır büyükihtimalle. fakat verdiği zevki bilseler almazlardı.
geri dönüşümü daha kolay olduğu için diye düşündüğüm amaçtır.
metal kutu ince oldugundan daha cabuk ve daha cok soguyor oldugu düşüncesidir muhtemelen.
depozito muhabbetiyle uğraşmamaktır.
daha ucuz olması olabilir * .
Mesela? 5 vakit namaz kılan bir babamız varsa, bunu tercih ederiz eve girerken. Çünkü, şangır şungur etmez. Ha peki babamız? Babamız laf eder mi şişe biraya? Etmez. Lakin yine de ince düşünmek lazım. Ne kimse uyansın ne mutsuz olsun.

Eve gelirken kutu bira candır yav.

görsel
Tekel genelde siyah poşet veriyor,(ve siyah poşet ifşa olmuş durumda iken) iki efes Şişe alayım dedin mi tin, tin sesi seni(beni)de müptezel durumda bırakıyor. Kutu ise şişe ye göre daha az ses yapıyor. Tercihim bu sebeble tabi farklı renk poşet istemek garanti. Alıştılar arık. Söylememe gerek yok.