bugün

sadece iyi çocuklara nasip olur.
iyi çocuklara nasip olduğu görüşünün facebook zımbırtısında şu şekilde çürütüldüğüne şahit oldum: 'gargamel de kötü ama şirinleri görüyo ne ayak?'***
bm güçlerinin görev yaptığı bütün savaş bölgelerindeki insanların hergün yaptığı eylemdir zira BM gücüne bağlı askerlerin diğer ismi şirinlerdir. nedeni, hertürlü olaya sessiz kalıp kenarda uslu sulu oynadıkları için mi yoksa renk benzerliğinden midir bilinmez.
komunist cocuklara nasip olmustur. *
büyüteç gereklidir.
"iyi bir çocuk olduğunda" gerçekleşecek mucizedir.
her duyduğumda mucizeyi kendimin yaşayacağını abimin ise yaşayamayacağını düşünürdüm.çünkü o "iyi bir çocuk" değildi.yaramazdır o.
gargameli görmekten daha fazla istemeyeceğim olay.
bide azmanı görsem tadından yenmez.
Saat 17.30 civarı, okuldan eve dönünce, yemek karşısında izlenen şirinler aslında bize hep aşılandı. Kızıl başlıklı dedenin liderliğinde komin bir yaşam süren şirinler, aslında biz daha büyümeden yapılan en güzel aşılardandı. o zamanlardan şirinleri görebilmek veya gördüğümüzü anlamak acaba sadece iyi olanlarımıza mı nasipti.
şirinlerin hepsi değil de şirine merak uyandırır. zira;

100 tane erkek şirin olduğunu düşünürsek ve bunların hepsinin bi görevi olduğunu hesaba katarsak şirine bayan ve işi olmayan tek şirindir. köyde ne gibi görevleri gördüğü mini elbisesi ve topuklu ayakkabılarından az çok belli olsa da şirinlerin nasıl ürediği hala sırdır. filme sonradan katılan bebek şirin kimin bebeğidir gibi bir soru sorulduğunda akla gelen ilk isim yine şirinedir. baba olarak anılan tek şirin de şirin baba olduğunu göre ''sakalından da mı utanmamıştır?!''. sırf bu bilinmezlere ulaşmak için iyi bir çocuk olup şirinleri görmek mantıklıdır.*
Sadece iyi birinin görebileceği arkadaşlardır bu şirinler. Ama o zaman Gargamel nasıl görüyor şirinleri? Kitlendiğim andır.

edit: Yukarıda bir arkadaşım bu yorumu daha önce yapmış. Kendisinden özür diliyorum, görmedim. Eğer artılayacaksanız ilk önce onu artılayın.
r.t.e. iktidarından bu yana sadece cuma namazına giden çocukların erebildiği ayrıcalıktır.
şizofreni belirtisidir.
fazla uslu olmayı gerektirir.
Gargamel in özünde iyi biri olduğunu gösterir.
Eğer refarandumda evet oyu verirsen şirinleri görebilirsin.
argoda, olumsuz bir durumla karşılaşmak. *