bugün

senaryoda neden bir metalci sirin,bir depresif sirin bir macir sirin yok dedirten yapit.
çocuklar, çizgi film başlarken şirinlerin ormanın derinliklerinde yaşadıklarını öğrenirler. ormana gittiklerinde her yeri etraflıca tararlar. fakat sonuç hayal kırıklığından öteye gidemez. şimdi bu küçücük çocuk, ailesiyle gittiği pikniğin tadını çıkaramadığına mı, yoksa şirinleri bulamadığına mı yansın.
bir de ilkokuldayken almanya'dan gelen bir arkadaşım şirinlerin almanya'da olduğunu iddia ederdi de beni sinir ederdi.
kucukken cok izlerdim bu cizgi filmi. sonra bir gun yine sirinleri izlerken bir baktim elimde bir orak bir de cekic, la nolii dedim ama cocuk oldugum icin bir halt anlamadim. goturup anneme verdim. sonuc olarak ben komunist olmadim. komunizmi suclar bir ifadeye burunmek istemiyorum tabii, herkesin gorusu kendine. ama boyle basit bir cizgi filmi beyni daha elma kadar olan bir cocukcagizi komunist yapmaz, zaten amerika'da sirinler yuzunden cokmedi.
Gözlüklü:
Şirin baba,sence de şirine'nin eteği çok kısa değil mi?
(bkz: bursa erkek lisesi) lisedeyken biz onlara şirinler derdik , mavi mavi ceketlerle gezinirlerdi , hakikatende şirinler gibiydiler.
bir başka samanyolu dialogu;
-pasta yermisin şakacı şirin?
-sağ ol niyetliyim.

ve samanyolu usulü teaser'ı;
la la la la la la la ilahe illallah...
kötü karakterleri tutan insanların ilk ilhamı bu çizgi filmden aldıklarına kesin gözüyle bakılır.
samsunspor tribünlerine astıkları şirinler pankartı ile böyle bir grup olduğunu öğrendiğim, ankara'daki samsun-beşiktaş maçında yakından gördüğüm eli satırlı topluluk.
-small man under a red flag (smurf)-
çizgi filmde karl marx ın düşüncesine göre papa smurf tabir edilen kişi ing. brainy smurf olarak yani bizdeki şirin babaya denk gelmekte.
hepsi aynı tip evde yaşayıp, aynı elbiseleri giyiyor. para kullanmıyorlar.
gargamelin ise kapitalizmin çirkinliğini yansıttığı iddia ediliyor.**
Sözlüğe bugün damgasını vurmuş gargamel isimli abiden kaçan ekip...
her bölümde şunlardan bir ikisini ya gargamel ya da azman mideye indirsin diye bekler bekler dururum...
polisten kaçan hırsızların söylediği ünlemlerden biri
(bkz: şirinleyin)
(bkz: anarşist şirin)
(bkz: faşist sirin)
Ormanın derinliklerinde, mantarların içinde yaşayan küçük mavi yaratıkların baş rollerde oynadıkları çizgi film. Bu yaratıkların asıl amaçları Gargamel'den kendilerini korumaktır. Sihir, büyü v.b. sanatlar bunların marifetler, arasındadır, zira lider Şirin Baba büyü kitaplarıyla ünlüdür. Uslu olursak onları görebileceğimiz vaatleriyle yıllarca bizi kandıran çizgi filmdir.
(bkz: sirinlerin komunist olması)
(bkz: türkücü şirin)
vahşet aşılamaktansa iyilik yapmanın mutluluğunu çocukların anlayacağı dilden anlatmaya çalışan sevgi pıtırcıkları.
ABD'de komünizm propagandası yapıyor nedeniyle yasaklanan çizgi film.
Bir de samsun şirinler vardır Ki;
Şirinler şirinler ananın .mı
Gargamel geliyor .ikecek ananı
şeklinde bir bjk bestesine maruzdurlar.
şirin baba ölürse yeni şirin babanın uykucu şirin olmasını istediğim, bu kadar da iyi olunmaz ki canım, dedirten ama çocukken çok fazla izlediğim çizgi film kahramanları..mavilim mavişelim..
adana da olan bir aile ve akraba karışımdan meydana gelmiş içlerin de suç makinaları gibi insanların olduğu, adana f tipi cezaevlerin de bolca elemanları bulunan bir çetenin adı.
italyan araştırmacı Antonio Soro nun karakterlerin ve hikayenin arkasında bir Mason locası olduğunu iddia ettiği çizgi filmdir. kitabında *her bir mavi şirinler yaratığının gnostik *karakterinde en gizli mason localarından birini sakladığını yazdı. soro 99 olan erkek şirin sayısının masonluğun kademelerini temsil ettiğini, Gargamel i ise loca dışında masonların sırlarını öğrenmeye çalışan biri olduğunu en son olarak Şirine nin ise ilahi uyumu yıkan dişi öğe olduğunu eserinde belirtir.*
dini bir kanalda yayınlandığı dönemlerde şarkısı şu şekilde değiştirilmiştir; "la ilahe illallah allahu ekbeeeerr!" *
sözlükçe bokunu çıkardığımızdan artık pek de şirin gelmeyen çizgi karakterlerdir

(bkz: beynimde sirinler oynasiyor)
(bkz: sirin baba osurursa sirinler sicar)
(bkz: sirinler kiraathanesi)
(bkz: sirinler mason mu)
(bkz: sirinler turk mu)
(bkz: yeni nesil sirinler)
sabah kuşağı reyting ölçümlerinde yakın ara mesut yar la uyan türkiyeile kapışan çizgifilm. başka ne gibi seçenekler var diye sorarsanız canım türkiye min sabahları haber programları yerine ya şirinleri ya da mesut abiyi izlediğini söyleyebiliriz. tercih meselesi. şahsım adına bu sabah şirinler yerine mesut abiyi izledim. bir de reyting cihazım olsa dadından yenmeyecekti.