bugün

şiir çok severim, şiir gibi konuşan insanlarla karşılaşmadım ama televizyonda karşılaştıklarım hoşuma gitmiyor.
selçuk yöntem aktivitesi.
şiir gibi konuşan i dinlemek güzeldir,ama konuşanı anlamayan yerine göt gibi konuşanla geyik yapabilmek marifet sanılan,türk dilinin ve edebiyatın içine eden,özenle seçip kelimleri laf anlatmak isteyeni küçümseyen gerizekalılarının dalga geçebileceği bir başlık daha.
rutkay aziz'in eşsiz sesiyle kurduğu cümleleri dinlediğinizde şiir gibi konuşmanın ne demek olduğunu anlarsınız.
bir süre sonra bayacak ve "doğru dürüst cevap ver bana" diye serzenişe sevkedecek cümle kurma yetisi.
can dündarın konuşmasıdır. bir ömür dinlenir.
şiir gibi konuşmak gayet hoş,güzel bir şeydir. yüz küsur cümleyi tek bir cümlede toplamak misali fakat şiir okur gibi konuşmak kötü olandır.
(bkz: keloglan)
kızları derinden etkilemek için kazanılması gereken güzel bi alışkanlık.
hafiften hırıltılı ses şart, naneli şeker ve sakızları ve bilimum pastilleri unutup günde iki paket maltepe'ye başlamak ilk aşamada iş görecektir.
delilik belirtisidir.
(bkz: tayfun talipoğlu)
dökülür sözler ağzından inci tanesi gibi ve devriktir cümleler çoğu zaman. gerçekten şiir gibi konuşanı hoştur dinlemek.
(bkz: rutkay aziz)
anlatımda akıcılık ve ahenk..
akıcı ve şairane konuşan kişilere söylenen söz. günümüzde ise konuşurken "rap" yapanlar artmaktadır. ve ben hiç birşey anlamamaktayım.
bilgi birikim kültür ve seviye istiyor.konuşan kişileri dinlemek karşı tarafı mutlu ve rahatlamış kılıyor.tabi modunuzda degilseniz ya sikerler şimdi şiirlerini diyip kafa göz girmniz muhtemel.herşeyin bi zamanı var demi.
(bkz: özdemir asaf)
(bkz: tuncel kurtiz)
-nerdeydin abi ya? iki saattir bekliyoruz burda!
-bir zelzele düşün ki, dünyan altüst olsun
bir ağrı saplansın karnının tam ortasına
ve düşün ki, oturduğun yer dar gelsin sana
dayanamaz olursun bu ellerde
sıçmak istersin ama sıçamazsın. Çünkü kabız olmuşsun.
lan nerde olacam tuvaletteydim amk!
buram buram am kokan bi odaya girsem ,
kokunun kaynağı sen olsan ,
kaynağından doya doya içsem..

budur..

büdüt: tabii am diyip dürüst olunca eksileyin , kiremitçi am için şiir yazsın , ona gidin verin.. ne bahtsız dünya bu hölölöy
duygularını içten geldiği gibi inandığınca anlatmak, dile getirmek. (bkz: cenaze levazimatcisi)
tuncel kurtiz ustanın ve rahmetli nazım hikmet in bu mevzuuda optimus makximus olduğu; benimde amatörce becerdiğim peygamber yetisi. (bkz: jesus)
bir boka benzemeyen postmodern şiir tadinda olundugu vakit muhatap oldugunuz kişilerin sekli simali söyle olmaktadir;

http://upload.wikimedia.o...8_ws_1-zoom-frameless.png
(bkz: sezen cumhur önal)