bugün

türkiye'nin şu anda içinden geçmekte olduğu son derece doğal geçiş sürecidir. insanlar şeriatın dünyadaki tek mükemmel yönetim sistemi olduğunu bilmedikleri için korkmakta, şu anki sistemde kendilerine anlatılması da çok mümkün olmadığından aydınlatılamamaktadırlar.

bize düşen görev ise sakin olmak, kışkırtmalara aldanmamak, arkamıza yaslanıp bir seçimin daha kazanılmasını ve sonunda müslümanların geri alacağı bu güzel ülkeyi beklemektir.
oturup soluk alınması gereken, ayrıca bir çay içip dinlenilmesi ve söğüt gölgesinde azıcık uyuyup kestirilmesi sonrada rüyadan uyanılmasıda gerekmektedir.

(bkz: şeriat yanlısı insanın sözlükte yazar olması)

git biraz daha şeriat getir efendim buralarda ne işin var. bizim evde şeriat bitmişte.
hırsızlık suçuyla yargılanan adamın elini kesen, aradan 2 yıl geçip de gerçek suçluyu yakalayınca adama elini geri veremeyen ,
idamla yargılanan adamı asıp , aradan 2 yıl geçip de gerçek suçlu yakalanınca ölen adama yaşama hakkını geri veremeyen,
kadını birey olarak değil erkeğin kölesi olarak gören,
uygar dünyanın benimsediği "hukuk" gibi "insan hakları" gibi "hayvan hakları" gibi, "çevre bilinci" gibi insani değerleri tanımayan bir sisteme övgüler düzen talibanların yaptığı tanımlamadır.
(bkz: ben de karşı mahalleden osman)
kendini aydınlatılmış sanan çoğu geri kafalı zihniyetin, teslimiyet duygusunu cahil beyinleriyle birleştirerek kendilerinde hissettikleri sancılardır. ama bu ne doğum sancısı nede karın ağrısının verdiği sancıdır. bu bildiğin g.te girmiş olan şemsiyenin açıldığı anda verdiği sancıdır.

(bkz: şeriatın kestiği parmak acımaz)
(bkz: kemalizimin soktuğu şemsiye açılır)
insan doğası bencildir ve kendinden özgürlükçüdür.

kapalı-sıkı rejimden açık-gevşek rejime geçmek kolaydır.
ama açık-gevşek rejime alışmış insanları kapalı-sıkı rejime adapte etmek zordur.

akpnin aldığı oyların sadece %15 i gerçek dincilerin oyudur.
geriye kalan yüzde 20 merkez sağ dyp,anap,mhp oyu,
kalan %20 de batıdaki kürt oylarıdır.tek lidere dayalı toplama partilerin ömrü çok uzun olmaz.
hangi şeriat hep merak etmişmdir mesela ben. iran şeriatı mı? yoksa suudi arabistan şeriatı mı? vahabi tipi kabile yönetiminin içine biraz din sokup iki sarık taktın mı islam şeriatı mı sayılıyor? peki şeriattan beklenti ne mesela? tamam adi suçları şeirata göre cezalandıralım. hırsızın kolunu orospunun amını eşsincelişn götünü kesiyoruz. ondan sorun yok diyelim. gelelim, faizli ekonomi yönetimine. kaldıracak mıyız tamamen? olur kaldıralım. biraz kısa bir süre enflasyona da çare bulunur da enflasyonist ekonomi modelini nabıcaz? sosyalizm? himm. elimizde peygamber yok, cihad edecek ülke de yok nasıl dönecek ekonomi. peki türkiye cumhuriyetinin varolan milyarlarca dolarlık faizli dış borcu ne olacak? ödemem beni bağlamaz mı diyeceksin. adam da sana o zaman e ben tankı tüfeği de tc ye sattım geri ver der mi? derse nabıcan geri mi vereceksin? komşu ülkeler bu durumda sana saldırmaz mı? o zaman allah yardımına mı gelecek? diğer müslüman ülkeler mi gelecek? bunların çözümü için şeriatın önerileri neler? daha iyi mi yaşayacapız. daha iyi ekonomimiz mi olacak? olacaksa nasıl olacak? allah bize de toprak altından petrol mü çıkaracak hemen? hayır çok ciddi bir şekilde evet ddiyebilirsin bu soruya. o da olur. en azından cevabı var olur.

nedir yani şeriat isteyen bir bireyin ekonomik, altyapısal, tarım, sanayi, eğitim konuların beklentisi bu şeriattan her zaman bilmek istedim de o sebeple soruyorum.

bir de ilginçtir akpnin tamamının, fanboyları kadar sapık olmadığına, şeriat ya da monarşiyi geri getirmenin aptalca olduğunun farkıdna olduklarından çok eminim. öonarşi dediğimiz padişahlık canım bu arada. kıt kafana zarar gelmesin nedir diye düşünürken.
şeriat olarak adlandırılan yönetim sistemine geçiş sürecinde başgösteren dirençlerin baş ağrıtması ile ortaya çıkan sancılardır.

Bu ülke dini kuralların ağırlıklı olduğu bir sisteme eninde sonunda geçecektir. Bu geçişte elbette ki bir kısım topraklarını da kaybedecektir.

Vermezük, keserük, asaruk şeklinde çömkürenlere de ayrıca malum süleyman'ın selamı var, unutmadan ileteyim. *
Hem kafaya takmayın böyle şeyleri, herşey yoluna girer, siz işinize bakın yigenim.
bu hükümet hilafetçi, osmanlıcı, padişahçı olduğu için ve AB nin hiç bir insani değerini kabul etmediği için ülkede AB ye en karşı kesim bu hükümet ve tabanıdır.

72 milyonluk, aç sefil, eğitimsiz, mesleksiz türkiyenin AB nin türkiyeyi sonsuza kadar almayacağını bildikleri için,

rum kesimini sonsuza kadar tanımacağımızdan dolayı , AB ye de sonsuza kadar alınmayacağımızı bildikleri için,

sadece rum kesimi veto ettiği için bile Ab ye gene alınmayacağımızı bildikleri için,

AB kapsamında getirilmeye çalışılan özgürlükçü düzenlemeleri kendi şeriatçı uygulamalarını yaymak için sömürmektedirler. AKP nin ülkeyi AB ye sokmaya çalıştığına kargalar bile inanmaz.

bu çağda devletler din kuralları ile değil hukuk kuralları ile yönetilir.sorun zaten şeriatı savunan kitlenin hukuk bilinci olmaması,hem fizik gibi pozitif bilimlerle hem hukuk gibi sosyal bilimlerle kavgalı olması , kendinden başka kimseye yaşam hakkı tanımamasıdır.
bir kısım insanların sandığı gibi doğum sancısı değildir.sıradan bir gaz sancısıdır.yellenince geçer!
(bkz: bunu ima eden insan olamaz)

(bkz: moderatörler uyuyor mu)