bugün

şerh, bir beyiti derinlemesine, çok yönlü, her mânâsıyla irdeleme anlamına gelir.

en iyi örneklerinden biri için (bkz: ali nihat tarlan)/ (bkz: fuzuli divanı şerhi)
(bkz: muhalefet şerhi)
en kapsamlı şekilde açıklama.
bir beytin şerhi demek; o beytin günümüz türkçesine çevrimi, anlamının açıklanmaı, aruz veznini bulunması, sembollerinin açıklama içinde yer verilmesi demektir.
bu konuda ben yokum..

aklın ve sen varsın..

aklına düşen herşey sen den..

bu konuda ben yokum..

yokum di mi..

hem de tam o zaman..

o zaman..
genelde insaat muhendislerinin kullandigi, sorumluluktan veya daha dogrusu yuklenmek istenen sorumluluktan kacmaya yarayan cıkıs kapısıdır.
su su su icin serh koydum gerisini imzalıyorum dediginizde hem sorumluluk almamıs olursunuz hem de sozlesmenın altında imzanız olur... kısacası cakalsınızdır kurda karsi..
(bkz: kanun şerhi)
arapça'da açıklama anlamına gelen sözcük.
bir çok kelime gibi arapçadan türkçeye giren şerh (açıklama) kelimesi daha çok resmi yazışma ve belgelerde halen kullanılmaktadır. Şerh düşmek (koymak), şerh etmek, muhalefet şerhi gibi deyimleşmiş halleri de var.
kişisel hakların,devir sınırlamalarının ve geçici tescilin,tapu kütüğüne yazılmasını gösteren terim.
açmak, genişletmek.
ordu zamaninda her surada fetoculeri isaret etti bakin boyle bir tehdit var diye. kimse siklemedi cunku ayni saftalardi.

o suralarda en cok serhi abdullah gul koydu.

sonrasinda 15 temmuz patladi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar