entry'ler (119)

sözlük yazarlarının şu an bulundukları yer

bahçelievler semt Poliklinikten çıktım Bakırköy Ruh ve sinir hastalıkları hastanesi ne doğru yol alıyorum.

ahmet davutoğlu

Stratejik Derinlik kitabının yazarı, derin stratejisi sayesinde dışişlerinde görevli iken, Başbakanlığı kadar yükselecek kadar derin.

çakma sarışın

türkiyedeki sarışınların %99'unu teşkil edenlerdir ki, saçından başka neresine bakarsanız bakın çakma sarışın olduğunu anlarsınız.

bir atınız olsa ne yapardınız

çayıra salardım.

iphone şarj aletinin 90 tl ye satılması

iphone sahibinin katlanması gereken bir durumdur.

düşünüyorum o halde ak partiliyim

eğer descartes'e özeniyorsan bi bak... Cogito ergo sum

yeni anayasa da olmasını istediğiniz maddeler

madde: türkiye devleti laiktir, ama, lakin, fakat, netekim, herkes müslümandır, müslüman kalacak.

ekmeğin 1 tl olması

Sanırım bir kemal sunal filmideki bir diyalogkdu
'ulan hele bir sorun ekmeğe niye zam yaptım?'
cevabı ise 'sağlığınızı düşündüğüm için' idi. başbakanın neden beyaz ekmeğe karşı savaş açtığını o zaman anlamıştım...

düşünüyorum o halde ak partiliyim

Descartes'in 'Cogito, ergo sum' sözünün akp'ye uyarlanması... Evet varsınız ama düşünüp düşünmediğinizden pek emin değilim. Var olan her şey düşünecek diye bir şey yok sanırım. Varlığınız düşüncenize emanet.

seçmeli kuran ı kerim dersi

seçmeli soruları:
senden başka seçmeyen var mı?
hem sen müslüman değil misin?
Derse girmeyip te balici mi olcan?
Peygamber efendimizin hayatını biliyor musun?
Derse girmeyen arkadaşınız x gibi dinsiz mi olacaksınız?

türkiye yi kurtaracak erkek tipi

Henüz anasından doğmamıştır. lakin türkiyeyi kurtaracak bir kadın da hayel edebilirsiniz.

deneyimli bayan satış elemanı aranıyor

Nasıl bir deneyimin istendiği tam olarak belinmeyen art niyetli bir ilandır...

yeni anayasa da olmasını istediğiniz maddeler

Madde 1: Türkiye Devleti bir Cumhuriyetir. Ama, lakin, fakat, nitekim,yani herkes istediği gibi anlayabilir.

internet mi yüz bin dolar mı

seçimi zor bir şey ama yüzbin doları kapan internete kaçamak yapabilir...

tuvalette akla gelenler

pek işe yarar şeyler değildir. meşhur deyimi hatırlamakta yarar var ya akıl ya s.çarken ya kaçarken aklına gelir.

tuvaletten entry giren yazarlar

muhtemelen yazdıklarından kötü kokular yayılmaktadır ki, çoğu zaman bunu birçoğumuz fark ederiz; ama ayıp olmasın diye de pek cevaplamayız... ettiği yanına kalsın diye...

milyon dolarlık resimlere soba boyası

Ancak Ülkemizde rastlanacak bir durum olup, 'haber' değeri taşımadığından pek önemsenecek bir durum değildir. işte haberi merak edenlere...
*
Ankara Devlet Resim Heykel Müzesi'nin görevden alınan müdürü Osman Ömer Gündoğdu'nun, müzedeki her biri milyon dolar değerinde tabloların çerçevelerini kurumda hizmetli kadrosundaki personele soba boyasıyla boyatırken, boyanın resimlere de sıçradığı ve zarar verdiği ortaya çıktı. Bakanlık bürokratları, boyaların tablolar zarar görmeden nasıl çıkarılacağını kara kara düşünürken; müzedeki koleksiyonda aralarında Osman Hamdi Bey ve ibrahim Çallı'nın da bulunduğu çok sayıda ressamın tablosu bulunuyor.

baba olamayan adam

baba olamayan adam kısa süre önce adam olmuştur. Fazla sıkmamak lazım adamlığın tadını çıkarsın, ne de olsa daha yeni adam olmuştur. Karışmayın garibime...

baba olamayan adam

Baba olamayan adam halen çocuktur...

4 artı 4 artı 4 eğitim sistemi

4+4+4 yetmez, zira eğitim işi giderek karmışık hale geleceğe benziyor, yurdum insanını alıştırmak için örneğin: (1+4/2 x (-8+3) x 5%+12) şeklinde işlemlerle formüle edersek hem zorunlu eğitimi yarım yıl arttırabiliz hem de bu arada vatandaşlarımaz biraz matematik çalışmış olur....