bugün

kardeş.

al yanına polisi "bu piç hem evimi işgal ediyor hem de paralelci" de bak bakalım neler oluyor.

edit: akp li ise sıçtın kardeşim geçmiş olsun. fazla üstüne gitmeyin evi çalmaya kalkar.
arkadaş sen komikmisin ?
herkes biliyor ki yasal bir mazeret ileri sürmedikçe kirayı 2 kere üst üste ödememesi tahliye sebebi
ergence değil tabi bir avukat tutacan
hiç muhatab olmayacan
onu kuzu eder o kuzu.

yoksa can sıkıntısından mı yazıyorsun bunları.
biz kefenimizle geldik diyen densiz dünya zenginler sıralamasına girebiliyorsa

bir insanın bir evinin olmasında o kadar garip olan ne.
Topuğuna sıkacaksın bunların.
(bkz: adres ver adres)
hukuk çerçevesinde çıkarırsınız diğer türlü zor.

kiranızı geç yatırıyorsa noterden ihtarname çekersiniz. ikinci ihtarnameden sonra tahliye davası açabilirsiniz.
kira düzenli ödeniyorsa ancak yine de kiracının tipine kıl olup, çıkarmak istiyorsanız yine kira sözleşmesi sonunda kira sözleşmesinin yenilenmeyeceğine dair ihtarname çekmeniz gerekir. aksi takdirde kira sözleşmeniz otomatik olarak bir yıl daha uzar.
kiracınız ile ilgili bir sorununuz yoksa ancak kiracınız 10 yıldır evinizde ikamet ediyorsa siz de sikerim ulan genç bir kiracı gelsin sıkıldım bunda diyorsanız yine kira sözleşmesi bitmeden birkaç ay önce noterden 10 yıllık kiracıların evden tahliyesi ile ilgili olan ihtarnameyi gönderebilirsiniz.
ve yine kiracınızın oturduğu eve ihtiyacınız varsa atıyorum almanya'dan oğlunuz gelecekse yine noterden ihtiyaç nedeniyle tahliye ihtarnamesi çekebilirsiniz. ihtiyaç nedeni size kalmış ister oğlum oturacak yazdırırsınız isterseniz kendim oturacağımdan yazdırırsınız.

ve yine kiracınız sizden önceki ev sahibi ile sözleşme yapmış ise siz de evi yeni satın almışsanız yine noterden yeni malik ile ilgili olan ihtarnameyi çekip kira sözleşmesi sonunda veya 6 aylık yasal süre sonunda kiracının evi tahliye etmesini isteyebilirsiniz.

söyleyeceklerim bu kadar.
Alamanyadan oğlum gelcek.
şıklar

1-adamı güzelce döv
karakola çağrılınca recep gibi bizi kandırdılaaaar deyip yırtmaya çalış
yırtamazsan seni yırtarlar herifin hastane masrafları falan, birde özür diletirler üstüne
mahkeme faslına girmeyeyim bile.

2-akabe genel merkezini ara bu adam gizli fetocu her gece fetonun kasetlerini seyrediyor
gizli ajan bu falan dersen belki atarlar

3-güvenilir bir avukat bul, eş dost güvenilir birilerine sor
avukatında ib*esi çoktur iyi araştır.
evi bombalamak.
avukatla hukuki yoldan işlem yapmak en doğrusu.
süreç içerisinde problem çıkartacak ve musallat olacak hatta cana kastedecek bir tip çizdin aklımda anlatırken.bu süreçte bu durumda göz önünde bulundurulmalı ve en ufak tehditi dikkate alınıp bildirilmeli.hafife alınmamalı.

sempatik kanalla çözebilecek mahalle büyüğü varsa devreye girebilir.bu ayaklı sorun kiracının aynı dili konuştuğu samimi olduğu mahalleden büyükler devreye sokulabilir.

hukukun yetmediği yetemediği konulardan biri sorunlu kiracı.
yasal süreç takip edilmeli.

bir bilene danışılacak konu.
Avukatla konuş, hukuki yollar ne öğren. Hukuk senden yana ise buluştuğunda düzgün tavır takın, durumu söyle. Baktın adam leşlik yapıyor. Evi boşaltmaya hazirlan zorluk cikarirsan hukuk yolu ile cikarsin daha da cikarirsan polise iletirim dersin. Bu arada kontrat ve odeme zamanlariyla ilgili kanitlar var mı? Kaba kuvvet bazi tiplerde ise yarar. Fakat sikayetci oldugunda karakol mahkeme gezinirsin. Kariyer planin, meslegin ne bilmiyorum ama kabakivvet sonucu adli kaydın olur. Artı değmez.
Dostum polis falan yalan.Onlara bulaşma.Bu adamı tek yol ikna etmek.Diline kuvvet.
2 ay kirayı elden al zaten elden alıyorsan ver mahkemeye kirayı ödemedi diye sonra araplara kiralarsın kiracıda köyüne dönsün aq zaten okullarda kapanıyor.
kira kontratı çok önemli, eğer yenilemezseniz bir sonraki yıla devreder. ikna edemezsen noterden ihtarname çekmen falan gerekebilir, onda bile 2-3 ay süresi var çıkmak için.
ihtarname çekip, evin faturalarını üstüne alıp, ikametgahı da o eve aldınmı arayıp polisi evimde hırsız var denilebilir.
(bkz: dinsizin hakkından imansız gelir)
kapısına polisle dayanmak.

ben yaptım işe yarıyor. pis eşyalarıyla yangın merdivenini kapatmışlar şerefsizler. aradım polisi bunlar canıma kastediyorlar diye. uğraşıp durdular sonra anahtarı teslim ettiler.