ben de ev sahibiyim. kiracıda bir şerefsiz yok. sıkıntı enflasyonu %200'e vurdurup %25 kira artış limiti koyan $#!^'de. sanki "ver yetkiyi, gör etkiyi" şaklabanlıklarını ben yaptım, sanki tarlada beraber çapa salladık da evi $#!^'le beraber aldık, benim kesemden bonkörlük taslıyor.
satmaya çalışıyorum fakat piyasa çok durgunmuş faizler çok yüksek olduğu için. emlakçıların bana dediği bu. hayırlısı bakalım.
Kiraya verme daha. Sat gitsin.
önerdiğim kirayı kabul etmedi, (1750 tl den 4500 istedim), yemediğim hakaret, laf söz kalmayınca, art niyetli ve terbiyesiz olduğu için mücadele yolunu seçtim be sözlük. çünkü eşi de ayrı bir çingene çıktı afedersiniz. apartmanda rahatsız etmediği, kavga etmediği kimse kalmamış.

ihtarname çektim (noter onaylı)
arabulucuya başvurdum. (korkak bir avukata rastladık maalesef, sadece form doldurdu tırsak şey. avukatın korkağından allaha sığınırım.)
ve elbette söz verip yerine getirmediği her şey için arayıp hesabını sordum.
hesap sordum, hesap sordum hesap sordum... bıkmadan usanmadan. beni üzdüğü her şey için onun da üzülmesi için elimden geleni yaptım. veee zafer benim sevgili sözlük. evimden çıktı sonunda. onu evden çıkartmaya çalışırken, gidip evimin şehir manzaralı balkonunda kahve içeceğim diye kendi kendime söz vermiştim. o evden çıkınca kahve yaptım, kamp sandalyemi aldım ve şehir manzaralı evimin balkonunda manzarayı izleyerek kahvemi yudumlarken mutluluktan içim sevinçle doldu. inşaallah bundan sonra iyi insanlarla karşılaşırım
Kiracı istemez ise, 5 yıldan önce kira uyarlama davası açamazsınız. 10 yıldan önce ise evden çıkartamazsınız.

Temerrüt ve zorunlu ihtiyaç halleri saklıdır.

Türk borçlar kanunu selam söyler…bununla ilgili kanunda birkaç boşluk var aslında;

görsel
kanun ve mahkemeler ekseri kiracıdan yana.
son zamanlarda ki malüm sebeplerden dolayı da mahkemelerde yığınla aynı meseleden dosyalar vs.
ters düştükçe iş uzar...
polemiğe girmeden işi halletmeye bakmalı.
aksi taktirde arıza yapacak olan kiracı eve de zarar verecektir.
söylentilere ve başka örneklerden ziyade kendi kiracınızın şahsında değerlendirmelisiniz meseleyi.
herkesin karakteri aynı olmadığı gibi, konulara da herkes aynı pencereden bakamaz.
güzellikle çıkartabilene ne mutlu.
ben cuhapeliyim diyin sizn yalanlarınızdan kurtulmak için anında evden çıkar hatta koşarak kaçar.
2 ay kirayı elden al zaten elden alıyorsan ver mahkemeye kirayı ödemedi diye sonra araplara kiralarsın kiracıda köyüne dönsün aq zaten okullarda kapanıyor.
Kontratı dolmasına rağmen Evden çıkmayan, zam istemeyen kiracıyı çıkarma yöntemleridir.
Bilgilendirme amaçlı buraya düşeyim. Karakola gitmenin hiçbir faydası yoktur. (Zoraki gülümseme)
hukuk mahkemelerinde tahliye davası açmaktan ibaret olan şeydir. Hakimin vereceği karar ile ilam icrası yapılır. Evet.
Sözleşme yapılmışsa ona dayanarak sözleşmeye uymadığı (anlaşılan günde kira ödemiyor) sebebiyle sözleşme yoksa zaten onun evde bir nokta kadar bile hakkı yok... Bu yolları kullanarak çok kolay çıkarırsınız bir karakola bile gitsen yardımcı olur.
en temiz ve geçerli yöntem "sat - kurtul" dur. evi satın, yeni ev sahibi uğraşsın.. siz de o parayla başka bir ev alabilirsiniz.

diğer bir yöntem ise bir avukat danışmanlığında kira kontratının gelecek dönem için yenilenmeyeceğini belirten noter onaylı bir ihtarname göndermektir. bu durumda süresi biten kira kontratı yenilenmeyeceğinden kiracı işgalci konumuna düşecek ve basit bir mahkeme kararı ile evden don paça atılabilecektir.
kapısına polisle dayanmak.

ben yaptım işe yarıyor. pis eşyalarıyla yangın merdivenini kapatmışlar şerefsizler. aradım polisi bunlar canıma kastediyorlar diye. uğraşıp durdular sonra anahtarı teslim ettiler.
Karakola gidilmesi halinde bir sonuca varilabilinir mi merak edilen durum. Çünkü avukatla hallolmasi da uzun sürecek gibi gorunuyor.
kira kontratı çok önemli, eğer yenilemezseniz bir sonraki yıla devreder. ikna edemezsen noterden ihtarname çekmen falan gerekebilir, onda bile 2-3 ay süresi var çıkmak için.
ihtarname çekip, evin faturalarını üstüne alıp, ikametgahı da o eve aldınmı arayıp polisi evimde hırsız var denilebilir.
(bkz: dinsizin hakkından imansız gelir)
hukuk çerçevesinde çıkarırsınız diğer türlü zor.

kiranızı geç yatırıyorsa noterden ihtarname çekersiniz. ikinci ihtarnameden sonra tahliye davası açabilirsiniz.
kira düzenli ödeniyorsa ancak yine de kiracının tipine kıl olup, çıkarmak istiyorsanız yine kira sözleşmesi sonunda kira sözleşmesinin yenilenmeyeceğine dair ihtarname çekmeniz gerekir. aksi takdirde kira sözleşmeniz otomatik olarak bir yıl daha uzar.
kiracınız ile ilgili bir sorununuz yoksa ancak kiracınız 10 yıldır evinizde ikamet ediyorsa siz de sikerim ulan genç bir kiracı gelsin sıkıldım bunda diyorsanız yine kira sözleşmesi bitmeden birkaç ay önce noterden 10 yıllık kiracıların evden tahliyesi ile ilgili olan ihtarnameyi gönderebilirsiniz.
ve yine kiracınızın oturduğu eve ihtiyacınız varsa atıyorum almanya'dan oğlunuz gelecekse yine noterden ihtiyaç nedeniyle tahliye ihtarnamesi çekebilirsiniz. ihtiyaç nedeni size kalmış ister oğlum oturacak yazdırırsınız isterseniz kendim oturacağımdan yazdırırsınız.

ve yine kiracınız sizden önceki ev sahibi ile sözleşme yapmış ise siz de evi yeni satın almışsanız yine noterden yeni malik ile ilgili olan ihtarnameyi çekip kira sözleşmesi sonunda veya 6 aylık yasal süre sonunda kiracının evi tahliye etmesini isteyebilirsiniz.

söyleyeceklerim bu kadar.
ihtar çek, çıkmazsa tahliye talepli icra takibi aç.
Alamanyadan oğlum gelcek.
Benzer bir durum da bizim başımızda. Sahi çıkmayan kiracıya hukuki yollardan neler yapılabilir?
Dostum polis falan yalan.Onlara bulaşma.Bu adamı tek yol ikna etmek.Diline kuvvet.
bir avukata vekalet ver, uğraşsın!
ya da dediğin gibi kirayı ödemiyorsa, bankadan bellidir, mahkemeye ver çıkar... bundan hareketle partilere şuna buna çamur atma
ilahi adalete havale edin. bunu da
yüzüne söyleyin.
hiç kimse malıyla mülkiyle rezil olmayı
hak etmiyor.
emekli maaşının yanında, bir de
kirasını alırız diye ev almıştır,
dişinden tırnağından arttırmış.
ya da miras kalmıştır.
ev sahibi oldu diye hiç kimse malıyla
rezil olmak zorunda, küfürler yemek
zorunda değil.
allahından bul diyeceksiniz yüzüne.
sizden korkmuyor, bel ki allah tan
korkar.
sırf bu kiracı meselesi için söylemiyorum.
eğer bir konuda haklıysanız, ilahi adaletin
verdiği cezayı hiç bir hukuk sistemi veremiyor.
er ya da geç tecelli ediyor.
şimdi adalet yerini buldu diyorsunuz.
bu sebeple kimsenin canını acıtmamaya bakın.
şıklar

1-adamı güzelce döv
karakola çağrılınca recep gibi bizi kandırdılaaaar deyip yırtmaya çalış
yırtamazsan seni yırtarlar herifin hastane masrafları falan, birde özür diletirler üstüne
mahkeme faslına girmeyeyim bile.

2-akabe genel merkezini ara bu adam gizli fetocu her gece fetonun kasetlerini seyrediyor
gizli ajan bu falan dersen belki atarlar

3-güvenilir bir avukat bul, eş dost güvenilir birilerine sor
avukatında ib*esi çoktur iyi araştır.
mahallece birleşip dövmek. tek başına dayak yeme ihtimalin oluyor çünkü.