Şerefsiz , adi ve tam bir orospu çocuğu olan kiracıyı evden çıkartma yöntemleridir.

Mesela babamın bir kiracısı var adam babamı sinir hastası etti ve artık adamla ben muhatap olmaya başladım ve gordum ki adam gerçekten orospu çocuğunun ete kemige bürünmüş hali. Biraz bahsedince anlayacaksınız.

Babam dünyanın en gariban (garibandan kastım mazlum ulan buna mı takıldınız amk) insanları sıralaması yapılsa ilk 10 a girecek bir insan. Annem de öyle. Kendine bu kiracıyı nereden buldu bilmiyorum ama hâlâ ilk günden sevmemiştim diyor. Bir kere adam 10-15 tane yerden kira aldığını söylediği halde kirada oturmayı tercih ediyor. Çok ilginç. Sonra kirasını vaktinde odedigi henüz tarihte görülmemiş. En iyi ihtimal 3 ay geriden gelip toplu ödeme yapıyor. Bazen 6-7 ay geriden toplu. Fakat dediğim gibi anlattığına gore cok zengin birisi. Ayrıca babama telefonda küfür etmiş ki babam lan demeyen bir insan. En agirima giden de bu oldu. Bir keresinde ne evinden çıkıyorum ne de kiranı veriyorum demiş babam alttan alınca tamam ulan vereyim bari kiranı demiş bu orospu çocuğu.

Adamın oturdugu yerde sordum dün bir emlakciya sizin evin kirasi 1150-1250 lira arasi değişiyor dedi. Adam 700 tl ye oturuyor. (Buraya gülücük koyayim bari amk) yani adamın cebine her ay 500 lira koyuyor bizim baba.

Dahası adam babamı sindirmiş. Tamam baba bundan sonrasını ben halledeyim dedim annem babam aglayacakti nerdeyse aman oğlum bir zarar verir sana ne olur bulaşma diye. Yani kendi evimizde bu işgalci piçin dediği olacak biz de o ne derse eyvallah diyecegiz.

Ben bu adamla yarin buluşacağım ama nasil bir tavır takinsam bilemiyorum. Patronum diyor ki al yanına 5-6 kişi gidin evi basın öldüresiye dövün. Oha amk. Sonra bir avukat numarası verdi adamı aradım bayağı güven verdi telefonda ama avukat işte. Ne diyecek o iş zor diyecek hali yok herhalde.

Özetle bu işi çözmenin en kesin ve en az hasarsız yolu nedir bilen varsa yardimci olursa seviniriz ailecek.

Edit: adama paralel diyemem. benim de aklıma geldi fakat öğrendim ki adam fanatik akp li ve akp milletvekilleri ile baglantilari var. Yani ona paralel derken bizi paralel ilan eder iyi kötü bir evimiz var onu da alır bizden ( yine gülücük amk)

Edit 2: lan amın feryadı ev sahibi olduk diye kimsenin sırtına binmiyoruz. Adam zaten babamın üzerinden 6 yılda bir ev sahibi olmuş amk. 1200 liralik evde 700 liraya oturuyor adam ve babamı tehdit ediyor. Emlakçı bana gerizekali muamelesi yaptı kiranin 700 tl olduğunu duyunca. Kirayı 7 ayda 1 odedigi oluyor diyorum hâlâ laf sokmaya çalışıyor.

Edit 3 : partilere şuna buna laf atma mı? Burada hiçbir partiye laf atma durumu yok. Adam fanatik akp li olduğundan paralel desem işe yaramaz diyorum. Olay bu. Ki zaten bi akp yetkilisi bu yazımı okusa bana şu orospu çocuğunun adını ver biz bu şerefsizi uzaklastiralim ve uyaralim bunun gibiler yüzünden bize bok atılıyor demeli.
Topuğuna sıkacaksın bunların.
(bkz: adres ver adres)
evi bombalamak.
kardeş.

al yanına polisi "bu piç hem evimi işgal ediyor hem de paralelci" de bak bakalım neler oluyor.

edit: akp li ise sıçtın kardeşim geçmiş olsun. fazla üstüne gitmeyin evi çalmaya kalkar.
arkadaş sen komikmisin ?
herkes biliyor ki yasal bir mazeret ileri sürmedikçe kirayı 2 kere üst üste ödememesi tahliye sebebi
ergence değil tabi bir avukat tutacan
hiç muhatab olmayacan
onu kuzu eder o kuzu.

yoksa can sıkıntısından mı yazıyorsun bunları.
2. yol emniyete telefon aç bu fetocudur
feto bu eve gizli gizli gelir giderdi falan de
sabaha paket edip kapının öüne koyarlar.
Avukatla konuş, hukuki yollar ne öğren. Hukuk senden yana ise buluştuğunda düzgün tavır takın, durumu söyle. Baktın adam leşlik yapıyor. Evi boşaltmaya hazirlan zorluk cikarirsan hukuk yolu ile cikarsin daha da cikarirsan polise iletirim dersin. Bu arada kontrat ve odeme zamanlariyla ilgili kanitlar var mı? Kaba kuvvet bazi tiplerde ise yarar. Fakat sikayetci oldugunda karakol mahkeme gezinirsin. Kariyer planin, meslegin ne bilmiyorum ama kabakivvet sonucu adli kaydın olur. Artı değmez.
avukatla hukuki yoldan işlem yapmak en doğrusu.
süreç içerisinde problem çıkartacak ve musallat olacak hatta cana kastedecek bir tip çizdin aklımda anlatırken.bu süreçte bu durumda göz önünde bulundurulmalı ve en ufak tehditi dikkate alınıp bildirilmeli.hafife alınmamalı.

sempatik kanalla çözebilecek mahalle büyüğü varsa devreye girebilir.bu ayaklı sorun kiracının aynı dili konuştuğu samimi olduğu mahalleden büyükler devreye sokulabilir.

hukukun yetmediği yetemediği konulardan biri sorunlu kiracı.
yasal süreç takip edilmeli.

bir bilene danışılacak konu.
biz kefenimizle geldik diyen densiz dünya zenginler sıralamasına girebiliyorsa

bir insanın bir evinin olmasında o kadar garip olan ne.
mahallece birleşip dövmek. tek başına dayak yeme ihtimalin oluyor çünkü.
şıklar

1-adamı güzelce döv
karakola çağrılınca recep gibi bizi kandırdılaaaar deyip yırtmaya çalış
yırtamazsan seni yırtarlar herifin hastane masrafları falan, birde özür diletirler üstüne
mahkeme faslına girmeyeyim bile.

2-akabe genel merkezini ara bu adam gizli fetocu her gece fetonun kasetlerini seyrediyor
gizli ajan bu falan dersen belki atarlar

3-güvenilir bir avukat bul, eş dost güvenilir birilerine sor
avukatında ib*esi çoktur iyi araştır.
ilahi adalete havale edin. bunu da
yüzüne söyleyin.
hiç kimse malıyla mülkiyle rezil olmayı
hak etmiyor.
emekli maaşının yanında, bir de
kirasını alırız diye ev almıştır,
dişinden tırnağından arttırmış.
ya da miras kalmıştır.
ev sahibi oldu diye hiç kimse malıyla
rezil olmak zorunda, küfürler yemek
zorunda değil.
allahından bul diyeceksiniz yüzüne.
sizden korkmuyor, bel ki allah tan
korkar.
sırf bu kiracı meselesi için söylemiyorum.
eğer bir konuda haklıysanız, ilahi adaletin
verdiği cezayı hiç bir hukuk sistemi veremiyor.
er ya da geç tecelli ediyor.
şimdi adalet yerini buldu diyorsunuz.
bu sebeple kimsenin canını acıtmamaya bakın.
bir avukata vekalet ver, uğraşsın!
ya da dediğin gibi kirayı ödemiyorsa, bankadan bellidir, mahkemeye ver çıkar... bundan hareketle partilere şuna buna çamur atma
Dostum polis falan yalan.Onlara bulaşma.Bu adamı tek yol ikna etmek.Diline kuvvet.
Benzer bir durum da bizim başımızda. Sahi çıkmayan kiracıya hukuki yollardan neler yapılabilir?
Alamanyadan oğlum gelcek.
ihtar çek, çıkmazsa tahliye talepli icra takibi aç.
hukuk çerçevesinde çıkarırsınız diğer türlü zor.

kiranızı geç yatırıyorsa noterden ihtarname çekersiniz. ikinci ihtarnameden sonra tahliye davası açabilirsiniz.
kira düzenli ödeniyorsa ancak yine de kiracının tipine kıl olup, çıkarmak istiyorsanız yine kira sözleşmesi sonunda kira sözleşmesinin yenilenmeyeceğine dair ihtarname çekmeniz gerekir. aksi takdirde kira sözleşmeniz otomatik olarak bir yıl daha uzar.
kiracınız ile ilgili bir sorununuz yoksa ancak kiracınız 10 yıldır evinizde ikamet ediyorsa siz de sikerim ulan genç bir kiracı gelsin sıkıldım bunda diyorsanız yine kira sözleşmesi bitmeden birkaç ay önce noterden 10 yıllık kiracıların evden tahliyesi ile ilgili olan ihtarnameyi gönderebilirsiniz.
ve yine kiracınızın oturduğu eve ihtiyacınız varsa atıyorum almanya'dan oğlunuz gelecekse yine noterden ihtiyaç nedeniyle tahliye ihtarnamesi çekebilirsiniz. ihtiyaç nedeni size kalmış ister oğlum oturacak yazdırırsınız isterseniz kendim oturacağımdan yazdırırsınız.

ve yine kiracınız sizden önceki ev sahibi ile sözleşme yapmış ise siz de evi yeni satın almışsanız yine noterden yeni malik ile ilgili olan ihtarnameyi çekip kira sözleşmesi sonunda veya 6 aylık yasal süre sonunda kiracının evi tahliye etmesini isteyebilirsiniz.

söyleyeceklerim bu kadar.
kira kontratı çok önemli, eğer yenilemezseniz bir sonraki yıla devreder. ikna edemezsen noterden ihtarname çekmen falan gerekebilir, onda bile 2-3 ay süresi var çıkmak için.
ihtarname çekip, evin faturalarını üstüne alıp, ikametgahı da o eve aldınmı arayıp polisi evimde hırsız var denilebilir.
(bkz: dinsizin hakkından imansız gelir)
Karakola gidilmesi halinde bir sonuca varilabilinir mi merak edilen durum. Çünkü avukatla hallolmasi da uzun sürecek gibi gorunuyor.
kapısına polisle dayanmak.

ben yaptım işe yarıyor. pis eşyalarıyla yangın merdivenini kapatmışlar şerefsizler. aradım polisi bunlar canıma kastediyorlar diye. uğraşıp durdular sonra anahtarı teslim ettiler.
en temiz ve geçerli yöntem "sat - kurtul" dur. evi satın, yeni ev sahibi uğraşsın.. siz de o parayla başka bir ev alabilirsiniz.

diğer bir yöntem ise bir avukat danışmanlığında kira kontratının gelecek dönem için yenilenmeyeceğini belirten noter onaylı bir ihtarname göndermektir. bu durumda süresi biten kira kontratı yenilenmeyeceğinden kiracı işgalci konumuna düşecek ve basit bir mahkeme kararı ile evden don paça atılabilecektir.
Sözleşme yapılmışsa ona dayanarak sözleşmeye uymadığı (anlaşılan günde kira ödemiyor) sebebiyle sözleşme yoksa zaten onun evde bir nokta kadar bile hakkı yok... Bu yolları kullanarak çok kolay çıkarırsınız bir karakola bile gitsen yardımcı olur.
hukuk mahkemelerinde tahliye davası açmaktan ibaret olan şeydir. Hakimin vereceği karar ile ilam icrası yapılır. Evet.