çıkar ilişkisi içindeki arkadaştır. sevgiliye de göz dikebilir paraya da. iyi davrandığı zaman kaz gelecek yerden tavuk esirgememek adınadır. birgün en kötü dostu sizseniz ertesi gün size tapabilir- bu dengesizliği açıklamak için akıllıca bahaneleri hep vardır*. kendini acındırmak yoluyla vicdan yaptırır böylece hayatındaki insanların çoğunu kullandığı gibi arkadaşını da kullanır.

gerçek arkadaş değildir.

(bkz: şerefsiz)
(bkz: kişilik bozuklukları)
- kanka köpek var ordan gitmeyelim.
+ fiyuuiiitt. :dd tututututuh. sssssttt. geh olum :dd ttutututu.
ana bacı küfreden arkadaştır.(?)
her arkadaş biraz şerefsizdir.
kimi ortamda rezil eder.
kimi ödün kopuncaya kadar korkutur.
kimi iliğine kadar sömürür.
kimi tamam diyene kadar süründürür.
kimi de ne yaparsan yap yanından ayrılmaz bu aslında iyi bir şey gibi görünse de bir süre sonra can sıkar.
yüzüne gülüp arkandan kuyunu kazan dedikodunu yapan,adi arkadastır.
Pandik atmaya çalışan arkadaştır. (bkz: en sevilmeyen arkadaş)
kendisine yapılan onca iyiliğe karşılık ufacık şeyi çok gören, nankör arkadaştır. amk kız için sayısı belirsiz imza attım derslerde, şimdi arkadaşla devamsızlığımızın kritik olduğu, bizim bazı durumlardan gidemeyeceğimiz ve onun da aldığı derse gidip gitmeyeceğini sorduğumuz zaman aldığımız yanıt gidebilirim bir ihtimal. ulan amacın insanları süründürmekse nerede senin arkadaşlığın nerede vefan nerede insanlığın. gideceksen gideceğim de gitmeyeceksen şu durum var ben de gidemiyorum de. net bir cevap ver dimi. ama yok illa ki sora sora dilimizde tüy bitecek. bir de başkasından rica edeceğimi söyleyince medet umduğun kişiye bak diyor. medet ummak nedir amk kızı. sanki lütuf yapacağı şey sanki bir şey bahşediyor. anasını satayım o kadar derste idare ettik attık yerine imza yaptığı şeye bak. böyle arkadaşlık olmaz olsun amk.
çevreme epey bulunan arkadaş güruhu. ne arkadaşı ya it hepsi, insan müsveddeleri. kapıdan kovarsın bacadan girerler.
önde geleni sevgili bulunca arayıp sormayan arkadaştır.
(bkz: ibnelik nedir)
görsel
Hayatından silecek olduğumuz kişi.
(bkz: orospu çocuğu bir arkadaşa sahip olmak)
Onun için yaptıklarına rağmen kendi çıkarı için seni satandır.
silktiğimde ölen, arkadaş görünümlü yaratık.

ben silkiyorum böylelerini sonra ölüyorlar, uğraşmayın fazla derim. değerini kendisi aşağıya çektiyse sizin yapacak bir şeyiniz var.

silkin ölsün.