bugün

entry'ler (417)

deniz gezmiş

size bir şey diyeyim mi deniz gezmiş adamdır, adam...

5 bin gönüllü ülkücü kerküke gitmeye hazır

goygoycu siyasetçi beyanı, boş lakırdı, endoplazmik retikulumun konuşabilen versiyonu. çokta şaaapmamak lazım.

osmanlı yı atatürk ün yıktığını zanneden insan

osmanlı'nın zaten güçsüzleşmeye başlamasıyla yıkılmasına da sebep olan sevr ve mondros antlaşmalarıdır ki bunları imzalayanlar da vahdettin ve damat ferid'tir. öncelikle bir hesap sorulması gerekiyorsa, bu ikisinden başlanıp abduhamid ve abdulmecid'e kadar gidilmelidir. lozan'a zafer kazanan bir millet olarak gidilmesine rağmen, çok az kazanımlarla masadan kalkmamıza da sebep olanlar yukarıda saydıklarımdır. zira osmanlı'nın bu denli borçlandırılıp ihtilaf devletleri tarafından paylaşılmaya başlanmasının sebeplerinin en başında yukarıdaki padişah bozuntularının ingiliz kraliyet armasına olan hayranlıklarını kendi el yazısı ile kaleme aldığı günlük ve notlarında çok rahat görebiliyoruz damat ferid'in.

bu münasebetle atatürk bağnaz cahil ve tarihden haberi olmayan bu kör güruhun dediği gibi lozan'da başarısız olmamış, zaten şimdilerde han olarak övülen çapsızların başarısızlıklarını başarıya dönüştürmüştür.

nispeten elindeki 500 bin kişilik bir orduya rağmen günümüz teknolojisi ile hemde, süleyman şah türbesi'ni bir avuç bonzaici ışid'liden koruyamayıp, türbeyi oradan kaçırarak, niğde'ye yerleştiren çakma dünya reisi erdoğan ile 20 bin kişilik, teknolojiden yoksun, ayağında çarıklarla yokluklar içindeki bir orduya hükmedip, ingilizler'i ve tasmalarını ellerinde bulundurdukları diğer milletlerin ordularını çanakkale'nin serin sularına gömmüş türkler'in atası, başkumandan gazi mustafa kemal atatürk'ü kıyaslayan dantelli kefenlilerin bunu anlamasını bekleyemeyiz. bilseler bile dahi bu gerçeği bu şekilde kabullenemezler. zira onların derdi davası türk'lük ve türkiye değildir.

motorlu taşıtlar vergisine yüzde 40 zam yapılması

söylenecek pek fazla bir şey yok. otomobil sizin neyinize? aç karınlarınızı doyurun önce sonra otomobil falan düşünürsünüz!

mtv demişken şu videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ederim. özellikle 2:44 den sonra ki görüntüler türkiye nin uçtuğunun kanıtıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=9AU-VMqyxwE

ülkeniz için savaşır mısınız anketi

memleketi sıkıntıya sokan güruh düşünsün onu. ben savaşmam. oy vermek için okullarda birbirini iten kendine halk diyenler düşünsün onu. benlik sıkıntı yok. profesyonel yüzücüyüm ben.

keşke yunan galip gelseydi diyen komedyen

her kelamından pislik dökülen, bir yayın kanalında olduğundan ve bir topluma hitap ettiğinden habersiz alelade ve kaba kahvehane kültürü ağzı ile konuşan, maraş dondurmacısı kılıklı mısır püskülüdür kendileri efenim.

laiklik zorla olmaz

burada laiklik üzerinden demogoji yapacağınıza, gidin barzani kardeşinize söz geçirin. aksi takdirde topraklarımıza göz dikecek olan o itin de ona bu cesareti veren sizlerinde, tarihe savaşları ile geçmiş türk halkının gazap cehenneminden gözleriniz dehşet dolacak.

ben osmanli torunuyum

bir torununun gs adasını istemesi üzerine, bu çıkan torununun nereyi isteyeceği merak konusu olmuş torundur. türk topraklarını babalarının malı sanan andavallara söylenecek tek şey, çarşının boydan boya olmasıdır.

recep tayyip erdoğan

6,5 milyar yıllık evrende, insanların 65 yıl ortalaması ile yaşadığı bir ülkede, 17 yılımızın heba olmasını sağlamış talihsizlik.

diyarbakır da referandum kutlaması yapan kürtler

burada birkaç entry gördükten sonra daha da vahim bir hal alacağını düşündüğüm haldir. evet bu referandum bağımsızlıkla taçlanır, dünya da bunu tanırsa şayet, sadece diyarbakır değil, 10-12 ilimiz de ayrılık sinyalleri vermeye başlayacaktır. bu garanti. durumun ehemmiyetinin farkına varamamış bazı yazar arkadaşlarımızın anlayamadığı nokta ise şudur, bu illerde yaşayanların hiçbiri de çıkıp kürdistan kuruldu hadi bizde pılımızı pırtımızı toplayıp onlara katılalım, türkiye yi terk edelim demeyecek. aksine şu an bulundukları illerle beraber, toprakları ile beraber bunu gerçekleştirmeye çalışacaklardır. bu da çözülmenin ve dağılmanın başlangıcı olacaktır diye düşünüyorum.

mustafa kemal atatürk

kelimelerin kifayetsiz kaldığı, şu ihanet günlerinde daha da çok yokluğunu hissettiğimiz, 1000 yılın gelmiş geçmiş en büyük komutanı ve lideri. saygı ve minnetle anıyorum.

mesut barzani

iran baskısı sebebi ile kuzey ırak diye adlandırılan topraklarda, bir kanton devlet oluşturmak ve kendi bekası, selameti açısından bölgede gözetleme kulesi görevini yerine getirmesi açısından, israil in ortadoğu toprakları için oluşturduğu en büyük ikinci proje. birincisini de siz bulun.

bir ak parti icraatı olarak hastanelerin durumu

içler acısıdır. bir giden bilir hallerini bir de giden. allah kimseyi akepenin hastaneleri ile sınamasın!

islamdan niye bu kadar terörist cıkıyor

birisi de zırvalamış yukarıda; efendim işte ışid müslüman nasıl oluyor, milyonlarca müslümanı katletti ve yerinden etti diye! iyi de güzel kardeşim sen şimdi bunları yaptı diye ışid müslüman olarak görmüyorsun fakat aynı müslümanları abd bombalarken "dualarımız abd askerleri ile birlikte" diyen birini müslüman olarak kabul ediyor ve bu da yetmiyor adamı neredeyse peygamber ilan edeceksiniz! sizler nasıl bir çelişkiler yumağındasınız ben anlamıyorum hakikaten. yazık.

marketten alınabilecek en güzel şarap

beyaz bağcı candır aga. 23 tl. ucuz, içimi hallice, kafası kıyak...

akp den önce yol olmadığı gerçeği

çok net hatırladığım zamanlar. heyy gidi yıllar bee neydi o günler! insanlar sadece ırmak, akarsu ve nehirlerin olduğu şehirlere seyahat edebiliyordu. kendi el yapması salları ile kürek çeke çeke o ırmak, akarsu ve nehirlerin ulaşabildiği şehirlere gidebiliyordu! yine bu akarsu, ırmak ve nehirlerin ulaşamadığı şehirlere ise hiç seyahat edilemiyordu. çok şükür akepe geldi de bu sorunumuz ortadan kalktı. ne diyorsunuz siz...

alkolün faydaları

ayran tüketip, gördüklerinizi görmezden gelerek uyuyan bir şekilde kendinize müslüman olacağınıza, alkol tüketip alkolik arkadaşlarınızla dertleşip sohbet edin ve gördüğünüz haksızlıklar karşısında susmayın iyidir. çok fazla tüketilmezse beyin açar.

eren bülbül ve berkin elvan arasındaki fark

farkdan ziyade aralarında iki ortak nokta vardır. birincisi ikisinin de çocuk olmasıdır. ikincisi ise her ikisininde günahı yönetenin boynundadır.

terörü bitirmek yerine coca cola fabrikası açmak

filistin işgal altında diye yırtınanlar, protesto diye yerlere döktükleri coca colaları yalıyorlar sanırım.

siyasi ve survivor başlıkları ayrı yere taşınsın

memleket elden giderken ne konuşacağız mk dedirten başlık. paşa sen rahatsız oluyorsan gideriz emrin olur.