bugün

izlemesi keyif veren üstad.
türkiye' nin gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu olan sadri alışık gibi o da imkansızlıklardan dolayı dünyaya açılamamıştır. eğer açılsaydı kesin oscar' ı vardı.
allahım kör et beni tiplemesiyle beni her daim güldürebilen, ilerleyen yaşına rağmen kaybettiği bir şey olmayan, gerçekten bu işin ehli sayılabilecek sanatçılardandır.
Oyuncu arıyorsan oyuncu sanatçı arıyorsan sanatçı adam. unutulmaz efsane..
saygılarımla.
hala hayatta olması, içimizde bişeylerin de hala hayatta olduğu anlamına gelen oyuncudur. ölürse biraz daha az ağlayacağız kaçınılmaz olarak, daha az güleceğiz.

daha az hissedeceğiz yani; henüz bilmesek bile...
kemal sunal'dan daha komik olduğu iddia edilse de bu konuda kesin bir yargıya varamadığım duayen oyuncu.
şu sıralar gösterime giren av mevsimi filminde oynamaktadır.
Eşkiya filmini ve ikinci bahar dizisini çevirdikten sonra daha çok sevgimi kazanan türk aktörüdür.
Türk Sinema tarihinde önemli bir yer kaplamasına karşın bu yer boşaldığında doldurulamayabilir.
kemal sunalla da kemal sunalsiz de harikalar yaratan süper aktör, komik.
sağlam bir kadro üstünede bir şener şen... işte böyle bir diziye hasretim.
hayranlıkla izlenen büyük oyuncudur.
av mevsimi filminde cool bir cinayet şubesi polisini canlandıran son derece yetenekli ve tatlı insan.
türk sinemasının tadı tuzudur, olmazsa olmazlarındandır.
(bkz: çöpçüler kralı)
Haraptar köyünün ağası.
şener abi (dede mi demeliydim?) son filmi av mevsimi ve çevirdiği internet reklamlarıyla yeniden karşımıza çıktı, kendi görüşüm; keşke çıkmasaydı.. av mevsiminde yeteneklerini ve mimiklerini ne kadar kaybettiğini ( oyunculuk gücünü ne kadar yitirdiğini) üzülerek izledim.. alsında uzun süre ekrandan ve oyunculuktan uzak kalmasının bunda ne kadar etkisi var bilemiyorum ama çok yaşlandığı ve sermayeden yediği bir gerçek. sadece gülümseyerek ya da kaşlarını çatarak nereye kadar ifade edilebilir ki karakterin ruh halleri?

artık film falan çevirmesin, nerede huzurluysa oraya yerleşsin, bonzai yetiştirsin, torun sevsin. elin yaşlıları ( jack nicholson, antony hopkins, al pacino, eskilerden marlon brando...) o yaşlarda çatır çatır karakter oyunculuğu sergilerkene bizimki emekli öğretmenler masasında açık çay içip kalkmaya hazırlanıyor sanki..

hele o reklam filminde şive komedisi yapmaya çalışan haline ne demeli.. 25 yıl önceki enerjisiyle alıp götürdüğü karakterleri, aynısıyla bugün de oynamaya çalışması?

ya bu efsaneye rol yazamıyorlar, ya da hatır gönül (para) vesilesiyle istemediği rollerde oynuyor. şener şen bitmiş ama.

(eksi butonu hemen sağ altta)
türk sinemasının kutup yıldızı.
bir filminde (tosun paşa filmiydi galiba) kemal sunal bunu kuyuya atıyordu. o sahneyi belki yüz kez izledim ama yine izler yine gülerim. hayır bir de eve ıslak girdiğinde kemal sunal'ın "hayrola kumandanım dışarıda yağmur mu yağıyor?" sorusuna "hayvanın biri beni kuyuya attı." dediği yerde yerlere yatırıyor. yeri doldurulamaz bu adamın.

edit: maydanox uyardı, şaban oğlu şaban'mış o film.
büyük oyuncudur.
en bitik haliyle bile , bu gün oyuncuyum diye dolaşanları bozuk para gibi harcar... repliği olmasın... bakışları bile yeter... türk sinemasının yetiştirdiği en buyuk üc aktörden biridir... ikisi aramızda değil... umarım o , uzun seneler bizi bırakmaz...

(bkz: sadri alışık)

(bkz: kemal sunal)
Her rolünü başarıyla oynamış AV MEVSiMi filminde de son derece akıllı sabırlı ve ders verici bir kişiliği canlandırmız sinemamızın usta oyuncusu...
münir özkul'dan sonra göçmesi beklenen oyuncu.
"ttnet reklamına ne gerek vardı" diye düşündürten.
ekmek parası helbet.
ttnet reklamında çok abartılı mimik ve jest kullanan oyucudur, yakışmamıştır. şener şen yönetmenin isteğine göre değil kendi becerisine göre oynasa kendini en az ikiye katlayacaktır.

yönetmenler bu adamı zorlamayın.
oynadığı tt net reklamında keşke yanında münir özkul da olsaydı dedirten.

- ttnet'e git. interneti ayda bir liraya, en iyisinden bilgisayarıda ayda 14.99 a al.
+ ziyaaa..