bugün

babasının "ulan zaten soyadımız tuhaf, adını da 'şekip' koyayım, tam olsun" diyerek isimlendirdiğini düşündüğüm bahtsız insan.
27.11.2006 tarihinde telegol programına canlı bağlanıp itirafçı kişiye bok atıp hemen kaçan kişidir.
telegol isimli programı kapattırmakla tehtid eden. serhat'ında program madem kapanacak bari giydireyim şu yöneticiye demesiyle laf sokmaya çalıştığı yönetici. hukukçu ve diyorsa yapar.
ntv'nin canlı yayına katılıp, komployu düzenleyenlerin ve ses kayıt oyunlarını yapanların arkasında kimin olduğunu tespit ettiklerini ve Cumhuriyet Başsavcılığı'na müracaat yapacaklarını belirten yönetici.
bugün yaptığı açıklamada; her maçtan sonra mahalle kadınları gibi çıkıp puan farkını aptalca bir mantıkla dile getiren adnan polat'a gereken cevabı vermiştir:

"herkes puan farkının kaç olduğunu iyi biliyor..."
4 mart 2007 fenerbahçe sivasspor maçı ndan sonra ortaya çıkıp kötü futbol oynadık yerine esame listesinde yolsuzluk, adaletsizlik vıdı vıdı diye ortalığı karıştıran sözde hukukçu!. düne kadar futbol federasyonu nda adalet dağıtmakla görevli! zatın sırf fb kulübünün hukuk temsilcisi diye ucuz işlere girmesi son derce abestir.
(bkz: şekip iş başında)
(bkz: şekip in listesi)
(bkz: şekip senin esamen de okunmuyor)
(bkz: sen oyna şekip sen oyna)
vakt-i zamanında fenerbahçe-çaykur rizespor maçının tekrar edilmesi kararını veren ve bu kararla dünya futbolunda emsal bir kararın altına imza atan, dün akşam oynanan (bkz: 4 mart 2007 fenerbahçe sivasspor maçı) maçtan sonra bıdı bıdı yapan, maçın tekrarı için uğraşan, fenerbahçe'yi kaf dağı'nın zirvesinde gören ancak kaf dağı'nın bir masal mekanı olduğundan bihaber fenerbahçe yöneticisi.
fener- sivas maçından sonra "olmaz esame listesi, değişiklik, dört oyuncu" gibi bıdı bıdılarda bulunan fenerbahçeli yönetici.

Geçmişi araştırıldığında çocukluğunda mahalle maçlarınınn mızıkçı çocuğu olduğu tespit edilmiştir.

* Goooooolllll
Şekip- Gol değil bi ker
* niye olm bal gibi gol
Şekip- Banane olm top benim, sen 3 sarı kart gördün senin attığın gol sayılmaz
* Şekip ben senin...
Şekip- AAAA küfür etti kırmızı kart gösteriyorum sana
* Ulan a.q. hakem misin sen
Şekip- Hayır top benim
yaptığı itiraz* kabul edilseydi fenerbahçe'nin şampiyon olamamasını sağlayacak olan kişiydi. aynı geçen sene konya maçında anelka'nın eliyle attığı gol sonrası olduğu gibi tüm spor kamuoyu ayaklanacak ve adaletin yerini bulması sağlanacaktı. hala iddia ederim ki fenerbahçe geçen sene konya maçını kaybetmiş olsa en az 6-7 puan farkla şampiyon olurdu. vicdanı rahat etmeyen tüm anadolu takımlarının çabası ve en sonunda allah'ın ilahi adaletiyle kaybedilen şampiyonluk bu sene de kaybedilirdi...
insan, herhangi bir yöneticiyi dinlerken akıllı mantıklı gerekçeler, düzgün kurulmuş cümleler, kendi klubünü haklı çıkartmaya çalışırken bile şirazeden çıkmamış olmasını bekliyor. ama burası türkiye, burası fenerbahçe...yok öyle!

ki şekip mosturoğlu da, yönetimin içindeki en aklı başında adam olarak bilinir. fenerbahçe, alması gereken cezaları almasın diye, son 5 hafta içinde hakemlerle bir problemi olmasın diye panik içinde yapılmış, 10 yıl, 20 yıl öncesinde kalmış olmasını umduğumuz ama kalmamış olan "iğrenç yöneticilik" denen kurumun yeni üyelerindendir kendisi.
Levent Bıçakçı döneminde görev aldığı futbol federasyonunda Aziz Yıldırım'ın tetikçiliğini yaparak yönetimin düşmesinde baş rolü oynayan ve bu icraatı sonucunda Fenerbahçe asbaşkanlığı ile ödüllendirilen brütüs..
tff de görev yapıp sonra da yönetimine bolca bok atarak fenerbahçe saflarına geçmiş, hiçbir yöneticiden nefret edemeyeceğim kadar nefret ettiğim ve sokakta hangi yüzle dolaşabildiğine şaştığım insandır, zira nihat özdemir i de sevmem, kendi tuttuğum takımın yöneticilerine zaten kılım, ancak bu kadarı pes dedirtir doğrusu...

bir ara telegol e çıkıp türk halkına gerçekleri anlatmak gibi ulvi ve kutsal bir amaç edinmişti, sonra ne olduysa artık birdenbire tüm laflarını da yutuverdi...
federasyonda çok üst düzey yöneticiyken birden fenerbahçe yönetim kuruluna giren enteresan şahıs. kendisi ortalığı karıştırmak amacıyla arada bir ortaya çıkar, bir kaç adli terim söyler sonra da ortadan kaybolur. fazla önemsememek lazım. çünkü alışığız bu mevzulara.

unutmayın ey sözlük ahalisi;

fener asla yenilmez; ya kural hatası vardır ya da merdivenlere seyirci oturmuştur.

edit: federasyon öncesi fenerbahçe'de yöneticiymiş. eserekli yani kendisi. duramıyor yerinde.
cocukluk yillarini nasil gecirdigini merak ettigim uyuz mu uyuz insan türü.. isminin onun üzerinde biraktigi bir negatif etki midir nedir hep polemiklerle cikmaktadir karsimiza. öyle bir isme ve soyada sahip ki heralde bundan bir tane daha yoktur. buralara kadar gelmesinde de soyadınınn etkili oldugunu düsünüyorum. zira benim de böyle bir soyadım olsa beni de bütün Türkiye tanirdi.

genclik yillarinda birakin sakaci, esprituel insanlara geyik malzemesi saglamasini, en salagina bile hakkinda espri yapilmasina imkan taniyan bir isim ve soyisme sahiptir. *
simdi bile medyada adi ihtiyatla söylenmelidir. sayın sekip desen olmaz, soyadla hitap edilir, e mosturoglu desen sicma ihtimali var. en iyisi bu adama hic bi sey dememek lazim.. * * *
kendisi levent bıcakçı zamanında federasyon'da ince işleri yapmış fenerbahçe için çalışmıştır. nitekim onun döneminde çığırdan çıkan hakem hataları fenerbahçe lehine olmuştur. şimdi bu zat pişkin pişkin konuşuyor 5-2 yendikleri bursaspor maçından sonra bile. bir insanda biraz yüz olur değil mi?
5 golle galip gelinen bir maçtan sonra bile basın toplantısı düzenleyerek hakemler şöyleydi böyleydi vıdı vıdı diyerekten ağlayan ilginç febeli yöneticilerden biri. gerçi mahmut uslu, murat özaydınlı gibi adamların aynı kulüpte yöneticilik yaptığı düşünülürse çok da şaşırmamak lazım.
9 kasım 2008 fenerbahçe galatasaray maçı'nın yaklaşmakta olduğunu hatırlatan, bir nevi derbi alameti olmuş fenerbahçe yöneticisi.
bir kısım ezeli eziğin, ezilmiş duygularını yeniden canlandırmayı başaran adam, bi de bu adama bok atanlar şaibenin eksik olmadığı bir camianın mensupları, de hadi dağılın !
maharet kaybederken değil kazanırken konuşmak; kimsenin suyuna gitmeden, amca-dayı ilişkilerine girmeden doğruları göstermektir.

söylediklerinde de sonuna kadar haklıdır. ayrıca kendisi zamanında federasyon'da Başkan Vekili olarak görev yapmıştır. hani galatasaray basketbol takımı eski kaptanı lütfi arıboğan'ın şuan bulunduğu konumda yani. madem başkan vekili her dediğini yaptırabilecek biri, o zaman son zamanlarda gaasay lehine artan hakem hatalarını da lütfi'ye bağlayabilir miyiz? mantık ya, haydi bakalım.
levent bıcakçı ile çalıştığı dönemlerde elle kolla atılan gollerin, kasıtlı hakem hatalarının baş nedenlerinden biridir bu adam. şimdi yaptığı ise tamamen derbi öncesi psikolojik harekattır.
esas ismi mehmed şekip mosturoğlu olan avukat.

(bkz: mosturoğlu hukuk bürosu)
(bkz: şekip şevirmek)
(bkz: şekip o neal) *
an itibari ile tv de sadri şener'e kapak olacak cevaplar vermektedir. sahi hangisine inanalım sadri şener ilk dediklerine mi son dediklerine mi?
bütün fenerbahçelilerin duygularına tercüman olmuştur.