bugün

insanları zor duruma sokan işletme kaynaklı sorundur. on yıllardır bu sektör var olmasına rağmen hala anlayamadığım bir şey var. arkadaş 6 saat yolculuk yapanlar var, 8 saat var 12 saat var 18 saat bile var bildiğim kadarıyla ama neden otobüslerde wc yok?! en arka soldaki iki sırayı yani 4 koltuğu sök ve oraya bir wc koy! evet dört koltuk 150-300 tl arası bir maddi zarara neden olabilir ama hani müşteri memnuniyeti öncelikliydi. ayrıca sen wc koyarsan otobüsüne ve bunu ilk yapanlardan olursan çok sayıda insanın tercih noktası haline de gelirsin ve diğer firmalar uygulayana kadar da onlardan bir adım önde olursan bu sayede zararını minimuma indirgemiş olursun. yıl oldu 2013 hala otobüse binmeden önce kendimi kontrol ediyorum "ulan ya yarım saat sonra gelirse" diye korkular yaşıyorum.
bazı otobüslerde mevcut tuvalet kısmı da merak ettiğim o kadar saat durmadan giden arabada atıklar nereye gidiyor? yola mı atılıyor? hayır diğer türlü daha fena bir ortam peydah olurdu sanki ama.
iki katlı otobüslerde bulunan tuvaletlerle olmayan sorundur.
otobüse de sıçılmaz ki bilader ya. bırak böyle devam etsin düzen.
yeme,içme-sıçma,işeme-rahat et formülüyle hallolunabilecek durum.
wc yi ücretsiz yapan dinlenme tesislerinin bolca hayır dua alarak tercih önceliğini sadece tuvaleti ücretsiz yaparak kaptığı

yolculuk durumudur.
tutumuyorsun cişini mokunu, binme ulan o ozaman otobüse!
zaten saatte 3 defa mola veriyorlar onları beklerken ömrümüz tükendi hala wc sorunu deniliyor.
insanın vücudunda normal mod ve seyahat modu varsa üstesinden gelinebilecek durumdur. mesela benim öyle; seyahat ederken ne büyük ne küçük hiç tuvalet ihtiyacı hissetmiyorum.
gideceğiniz yer 18 saatlik bi yerse vay halinize...şöyle oluyor; malatya ya kadar tutsam, elazığ da durmaz çünkü, kayseriye kadar su içmezsem kırşehirde durur nasılsa otobüs vs:)böyle hesaplara maruz kaldırabiliyor..