bugün

sevdicegin bir yerde sizin bir yerde oldugunuz iliski turudur.
pahali bi iliskidir.*
(bkz: uzaktaki sevgili)
ilişki bittikten sonra durup düşünürsün.
ya ne kadar saçma sapan konular,boş şeyler,saatlerce telefonda kafa ütülemeler dersin.
yapışmıştır telefon kulağına,sabah 9 ertesi sabah 9 konuşmalar.

uzaktan sevmek yararlıdır aynı zamanda..hem bitince yakındaki kadar yakamaz canınızı.
seann william scott 'ın da rol aldığı road trip filminin sorguladığı ilişki türü.
gözden ırak ama gönüle yakın yürütmesi en zor ilişki
uzun mesafeli ili$ki. moral bozmak istemiyorum, objektif olacagim: eger iki taraf da ciddiyse gayet rahat surdurulebilir bu iliskiler. ayni ulkede olmaniza bile gerek yoktur.. boyledir iste..* *
sevgilinin "var" ile "yok" olduğu durumdur.

elini tutamazsın,
sarılmak istesen bulamazsın yanında
paylaşamazsın onunla gözyaşlarını,
istediğinde gözlerine bakıp
seni seviyorum bile diyemezsin.
merak edersin her gün hem de çılgınca,
telefonlarına çıkmayınca
kuşku düşürürsün içine
yanında olmak istersin imkansızdır.
lanet edersin hayata "neden ben" diye...
sonunu düşünerek sabır çekersin
bitmek tükenmek bilmeyen saatleri, günleri, haftaları, ayları sayarsın...
çok zordur uzaklarda aşk yaşamak
çok sevip de yaşayamazsın aşkı... *
sevgili yürektir her daim
kalbin kendisidir
onu uğurlamak hep hüzündür,
acı bir haykırıştır hayata
"neden ben diye" sormaktır mevlaya
sevgiliyi ugurlamak
o giderken, otogar köşelerinde
bir çift göz yaşı bırakmaktır
aşk oksijeninden yoksun sevgisiz ölmektir
sevgiliyi ugurlamak
sehirler arasi ask yasamaktır... *
aşkın zaman ve mekan hele de mesafe tanımayacağı göz önüne alındığında zor olsa da imkansız olmayan aşk türüdür. adı üstünde aşktır.
neredeyse imkansız aşkın ta kendisidir. başlığa örnek teşkil eden baş belasını, birinci cümlemin doğruluğunu kendime kabullendirdikten sonra *sonlandırmak zorunda kaldığım hedenin fiil hali.
sizi telefonla sevgili durumuna düşüren olaydır. cep telefonu sizin bir uzuvunuz olmuştur sanki.
(bkz: ülkeler arası ask yasamak) *
kavga etme sebeplerinin azlığı dolayısıyla iyi paylaşılan anların kısıtlı olma sebebiyle yoran bir ilişki çeşididir. ama aşkın olmazı olmaz. yeter ki inan yeter ki güven yeter ki sev.
iyi kötü yanlarıyla hayatı ve aşkı zorlaştıran ilişki türü.
en azından denemeside güzeldir. sonu güzel bağlanacaksa yuvadan uçan cinsin kız olacağı kesindir.
kazanan tek taraf havayolu ve otobüs şirketleridir.
sabah telefon ile uyanir, gece telefon ile yatar insan. hani "ulan özledim deli gibi öpesim var" dersin ama anca babayi alirsin. yok öyle her istedigin zaman görmek, bir $eyler payla$mak. uzaksindir, uzaktir. catlatirsin fazlaca uzvunu ama elbet bir gun bir $ekilde bitmek zorundadir, elinden bir $ey gelmez cunku uzaktasin. belki yuz yuze sarfedilecek bir kac kelime veya bir baki$ cok $eyi yoluna sokabilecekken yapamazsin, uzaktasin. etrafta dolanan ciftlerden nefret etme sebebidir. aklindan binlerce kufur saydirirsin otomatik pilota alinmi$ ucak gibi. kiskanirsin cimlerde sarma$ dola$ yatan kumrulari. i$kencenin allahidir. güven özveri tecübe ister.
paylaşımın olmadığı aşk.
yürütülmesi çok zor olan ilişki. bi süre sonra her iki tarafında olaydan soğuyacağı ve biteceği muhtemel ilişki. olayın yürümeyeceği bellidir zatende, sonradan keşke deneseydik, denemeye değerdi dememek için başlanmış olan ilişkidir.
ülkeler arası olmasından daha iyi olması gereken aşk türü. sevdikten sonra uzaklığın anlamı kalmaz, sevmeden, birbirini kandırarak ama dip dibe yaşanan aşklardan daha asil olan aşk türüdür.
(bkz: boynuz yemek kçınılmazsa zevk almaya bak)
aslında aşkın yaşanamaması durumu..özlemenin artık tiksindirici boyutlara ulaştığı aktivite..
ayrılığın yüksek ihtimal olduğu aşk biçimi.
"onunla ben
hep sevişecek gibi baktık birbirimize.
Bir kez öpüşebilseydik dünyayı solduracaktık."

-ismet özel
otobüs terminalinde hep, bir çift ıslak göz bırakmaktır. dönene kadar kurumayacak bir çift ıslak göz..