bugün

eminönünde rıza paşayokuşundan aşağı inerken solda kalan handır. 6-7 katlı olan bu han, müthiş ithal mallarla donatılmıştır ve piyasanın 1/3 fiyatına satılır.
gidip görülmesin de fayda vardır.
toplamda iki adet ana girişe sahip eminönü piyasanın en işlek hanlarından.

çinli esnaflar dikkat çeker. kendi ülkelerinden getirdikleri farklı ürünleri gayet uygun fiyata pazarlarlar. bu bakımdan perakende satış yapan dükkan işletmecilerinin uğrak yerlerindendir. onlarca çeşit ithal malzeme bulabilirsiniz. yalnız esnafları ayrı bir çakaldır. hem perakende hemde toptan satış yapabilirler. dükkanı toptandan çevirdiği için perakende alımlarda dibine kadar mezarcılık, ölücülük yapabilirsiniz. unutmayın, bir toptancı size bir ürün ile alakalı perakende fiyat söylüyorsa ilk fiyat her zaman kafadan sallama, gelişi güzel söylenir. pazarlık yapmadan sakın almayın. ağlarlar falan işte abla, abi bu kadar kazanıyoruz şöyle böyle kimse kimseyi kandırmasın öyle bir şey yok. orası turist çeken bir bölge ticarette. dolayısıyla giydirebildiği kadar zaten turiste iteliyor. her hafta ben şahit oluyorum. pazarlık şart. "o zaman almıyorum" ayağına falan yatın, mutlak suyunuza gelecektir.

hayırlı işler.
sağda solda gördüğünüz antin kuntin eşyaların toplandığı ticaret hanı. 3-4 senedir normal vatandaş da öğrendiğinden beri eski özelliği kalmadı.