bugün

nüfusunun %99'U MÜSLÜMAN OLAN bir ülke için azcık kafa çalıştırıldığında varılacak en mantıklı nokta ılımlı islamdır. katı laiklik denendi, tutmadı, ters mıknatıslanma yaptı, kan uyuşmazlığı oldu milletin manevi değerleriyle. zorla, zorla bi yere kadar götürebilirsin... anlaşıldı ki yönelinmesi gereken model amerika birleşik devletleri'nin müttefikliğinde bir ılımlı islam projesiymiş. ne zaman ki bu hedefe doğru yürünmeye başlandı ülkeye bolluk bereket geldi, dış ticaret hacmi yardırdı, çiftçinin yüzü güldü, esnaf bayram etti, kobilerin cebi para gördü. inaadetmenin kimseye bir yararı yok, ülkesini seven her müslüman, her vatandaş ılımlı islam projesine arka çıkmalı ve bu modelin getirdiği bolluk ve refahın tadını çıkarmalıdır.
(bkz: ne içirdiniz buna)
zaten öyle olduğumuz için üzerinden tartışmaya gerek duyulmayan olaydır.
islamın da ılımlısı olmaz, laikliğin de. zaten bunlar birbirine karışan şeyler de olmadığı ortada bir sorun yok demektir. kişi müslüman olur, devleti de laik. ne oldu? günahkar mı olduk hepimiz?
(bkz: o son maklubeyi yemeyecektin)
(bkz: yobaz ılık süt iç) beni ilkokul yıllarıma götüren öneri. ancak oradaki çocuklardan çıkar çünkü bu kadar basit sebeplerden ülke yönetimini belirlemek. keza altıncı sınıftaki bir çocuğa gidip "türkiye'nin yüzde 99'u müslümandır, bu yüzden en ideal model ılımlı islamdır" dersen sana güler.
islamın ılımlısı ılımsızı olmaz efendim. islam bugüne dek asimile edilememişse, bunun sebebi islam kurallarının kesin sınırlarla çizilmiş olmasıyla iman edenlerin saygısı ve azmidir. Diğer semavi dinler ile uyduruk ekstra dinlere bir göz atacak olursak adamlar peygamberlerini tanrı olarak görebilmekte, öküze tapmakta, maymundan geldiğini iddia edebilmektedir. Saygı duyarız, ancak dinimize de duyulursa. Kimse uğraşmasın efendim dinimizle. Saygımızı yitiririz mazallah!
önce ılımlı sonrasında yavaş yavaş ısıtılarak geçerli sıcaklığa ulaştırılacaktır inşallah.
fena halde mehmet kadri adında bir jöntürk'ün mütareke dönemi fikirlerini hatırlatan önerme:

-“en iyisi, anadolu’ya ingiliz’i getirip, nasihatleri üzere işlerimizi yavaş yavaş düzeltmeliyiz. himmet ve dirayetine muavenet etmeliyiz, başka çaremiz kalmadı. hem en sağlam çaremiz budur. ingiliz mısır’ı ıslah ettiği gibi bizim anadolu’muzu da ıslah edip terakki ettirirse daha ne isteyebiliriz? biz adam olalım da sonra her şey kolaylaşır. ben mısır’da bulundum, işlerini güzel gördüm. herkeste para var, ticaret yolunda, ziraat ilerliyor, fellahlar kazanıyor, yüzler gülüyor. ingilizler sayesinde biz mısırlıları her şeyden çabuk ve kolay geçeriz.”

yorum: artık mütareke dönemi yok, bundan sonra onlar düşünsün!
ılımlı islam projesi yahudilerin bazı müslümanım diye geçinenler üzerinden müslümanlara oynadığı bir oyundur.
önermeyi yapanın türkiye diye nerede yaşadığının sorgulanmasını talep ediyorum hakim bey.
(bkz: lütfen kendinize güldürmeyin)
nedense aklıma amerikan mandasını öneren bir paşa geldi, oda buna benzer bir öneride bulunmuştu.

(bkz: türkçe ezan)
(bkz: lozan antlaşmazı) sizlere birşeyler çagrıştırmıştır bu paşa hakkında.
(bkz: götünden din uydurmak)
bir şeriatçı olarak karşı çıktığım önerme. islamın ılımlısı, aşırısı olmaz. islam islamdır. nokta!!1bir.
bir solcu olarak karşı çıktığım önerme. islamın ılımlısı olmaz. islam islamdır.
önce ılımlısı diye yuttururlar..sonrası ise yakar adamı.
asıl şeriat uygulanacaksa kur'an-ı Kerim şüphesiz ki en doğru yoldur.
ama rte ve çetesinin yorumladıkları herşeyde insanları bölmeye çalışmalarını düşünürsek olmaz o iş
iran da sudan da ve daha nice ülkede uygulanan şeriat tamamen başta ki örümcek beyinlilerin işlerini kolaylaştırmaya yönelik yorumlamalarıyla ortaya çıkmış , insanları yorum yapmaktan fikir söylemekten uzaklaştıran , korku yoluyla sindirip koyunlaştırmaya yönelik uygulamalardır.
aynı aılede bıle Kuran'dan anlaşılanlar bu kadar fark ederken.Ülke yönetiminde kullanılması olanaksızdır.Bırakın Dinimiz din olarak kalsın.
Türkiye için uygun mu diye tartışılır ama bir müslüman için uygun değildir.
Son kontrol ettiğimde islam bir dindi, yönetim şekli değil. Hatta islam kulların birbirlerine karşı üstünlüğünü günah kılar.
rte ve çetesinin şeriatçilik kimliğinin değiştiğini düşünmek cahillik , tüm değerlerimizi (haberlesme , enerjı vb) özelleştirme adı altında satıp canım vatanı dışa bağımlı hale getirdikten sonra ,insanların gözündeki asker ımajını zedeleyip askere olan güveni ve inancı yıktıktan sonra , anayasayı kendi istedikleri gibi değiştirecek güce ulaştıktan sonra adım atmanın vakti gelmiştir.
o adımı artık bir an önce atın ki , attığınız adımı bir tarafınıza sokacak uyuyan devi uyandırın.bu topraklar günü geldıgınde tahmininizden fazlasını yapabilecek , fakat hala olanları izlemekle yetinen benim gibi milyonlarca atatürk genciyle dolu.
öncelikle türkiye'nin %99'u müslüman değildir. ağızdan çıkan lafa göre din belirlenmez. yapılan dini icraatlere bakıldığında türkiyem'in ancak ve ancak %40 civarında müslüman kalmaktadır..

dine göre ülke prensipleri belirlenmez, belirlenemez. ülkenin dini olmaz. ülke laik olmalıdır. laik sistem tutmadı diyenler, laik sistemin sarsılması uğruna elinden geleni yapmışlardır. ılımlı islam projosi saçmalıktan ibarettir. müslüman olan müslümanlığını yaşar, puta tapan putunu diker bahçesine ona tapar. herkes özgürdür. laiklik bu ülkenin yıkılmaması gereken kalelerinden biridir. ters mıknatıs olmaya gerek yoktur.