bugün

öss ye girecek öğrencilere verilen meşhur gazdır.
-üniversiteyi kazansın oğluma araba alacağım ben... değil mi aslan oğlum?
+ehehe saol babacım.(yalanlarını sikeyim babacım)
üniversiteyi bitir araba alacağım şeklinde devam etmektedir.ta ki çalışmaya başlayıp kendi arabanı alana kadar.
bi (bkz: dur demek)gerek yoksa bu (bkz: böyle gider)
bir sonraki evresi için;

(bkz: üniversiteyi bitir araba alacağım)
2 yıl önce babamın bana verdiği sözdür 2. sınıfa geçtim hala beklemedeyim yılmadım bıkmadım haklıyım kazanacağım.
(bkz: şehirdışı yazmazsan araba alırım)

hala beklemedeyim babacığım
bir gün oğlum olursa vaat etmeyi düşünmediğim yalandır. sonra güven azaltıyor.
vaat sahibi mustafa koç veya güler sabancı ise, gayet tutulabilir mantıklı bir vaat. yok bizim babalarımız ise, jaguar olsun. şaka lan şaka, bisiklet daha gerçekçi.
mezun oldum hala daha bekliyorum,insaf be baba..
benim noter onaylı sözleşmem bile mevcuttu 1996 yılında yapılmış, ancak üniversiteyi bitireli 4 sene olacak kendim kredi ile kendi arabamı aldım diyeceğimi getirendir.

kısacası, inanmayın yalan amk!
(bkz: rubin kazan motorsiklet alacağım)
Üniversiteyi antalya'da oku altına araba çekicem söz diyenleride vardır.
Baba tarafından söylenmiş dünyanın en komik fıkrasıdır. inananlar burda mı?
Benzin olmuş 6.30 öğrenci kredisi ile mi ödeyeceksiniz benzini. Şüphesiz balikesirli güldü.
nasıl babalarınız var sizin ya valla benim babam kazanırsan kazan bana mı kazanıyon sanki diyordu.
-s.ktir et arabayı, gel monaco maçına basalım o parayı baba.

diye cevaplanması gereken vaat cümlesi.
görsel
Neden benim aklıma şu asansörde kalan çocuk geldi.enteresan.*
harbi inanmıştım.
çok eski anıları niye depreştiriyorsun sözlük.
alsınlar en azından üniversitede pasif kalmazlar havaları olur.
Üniyi kazandım babam benden hukuk bekliyormuş. Kazanacağın bölüme sokim der gibi baktı. Ben de sen mi okuyacan amk der gibi baktım evden çıktım. Arkadaşlarla iki gırgır yaptık bu konuda ve bitti.
(bkz: vizyonsuzluk)
ulan ne babalar var bee.

babamın ağzından hiçbir zaman böyle teşvik cümleleri çıkmadı. hatta üniversiteyi kazandığım sene şakayla karışık "artık bi kıyak yaparsın bize." demiştim. tabii araba falan kastetmedim akşam ufak bi pasta börekli kutlama yaparız diye düşünmüştüm. babamın cevabı "bana ne lan. sanki bi faydanı görecez. okusan da kendine okumasan da..." olmuştu.
bir adet hırslandırma cümlesi olmakla beraber çoğu zaman gerçekleşmeyen eylemdir.
Bunun bir de bulunduğunuz şehirde okursanız araba alırım, başka şehirde okursan otobüslerde sürünürsün versiyonu vardır. Zamanında iyi ki kendi memleketimde okumayı tercih etmemişim.