bugün

okula turist ömer gibi gelen insanlardır.defter kitap hiçbir şey getirmezler.ben zekiyim ayaklarındadırlar,halbuki eşşeğin iki ayaklı ve kılsız olanıdır,haberi yoktur.sanki doğuştan bütün bilgiler kafasındaymış gibi,not mot tutmaz.eve gider gitmez,ders çalışır,oturur belki de sabaha kadar inekler.ama sana bana hiç çaktırmaz bunu.amacı bak ben hiç dersi falan takmıyorum,defter kitap da yok ama ben geçiyorum olum ben zekiyim havası atmaktır.alemin en zeki adamını getir,birşey öğrenmeden nasıl geçer bir dersi? tarrak kafalı bir de utanmadan derse girer,dinler dersi,belki cep telefonuna yazar hoca nereleri işledi derste diye...uzun lafın kısası iki yüzlünün tekidir.uzak durulasıdır,dombilidir.

edit:sözkonusu bölümler gayet taşşaklı(yandaki sözcükteki ş harfi bölümüne göre limit sonsuza veya sonlu bir sayıya gidebilir.) bölümler olup,bu ayrı bir başlıkta tartışılabilir.elbette felsefe dersine defterle giden büzüktür.
üniversitelerin birçok bölümünde not tutmaya bile gerek yokken * yapılabilinecek en akıllıca şeyi yapıp, gereksiz ağırlıkları taşımayı diğer akıllı(!)arkadaşlarına bırakan alkışlanası kişilik.
bir de bunun sınava kalemsiz, silgisiz gelen versiyonu vardır ki akıllara ziyandır. bunlara da hep verirler kalemi silgiyi. * *
biri bişi mi dedi
(bkz: cell-im)
(bkz: izmir meslek yüksekokulu)...
Adı üzerinde burası üniversite.Defter getirmemek diğer insanların özgürlüğü engellemediğine göre; isteyen deftersiz, kalemsiz gelebilir.Hatta hiç gelmez.*
fotokopiler, ders notları ve arkadaşların notları varken buna ihtiyaç duymayan kişiler.
aslında basit bir tembellikten dolayı defter ta$ımayan insanlardır..
bilgi edinmenin degilde,bilgi edinme kaynagının önemini kavramış beyinlerin yaptıgı,insani bir eylemdir.
gereksiz insanlardır.derslerde görülen şeyleri akıllarında tutamayacaklarına rağmen genellikle ders çalışmayı ineklik olarak görürler.hatta içlerinden bazı karakter yoksunu insanlar "ben 100 alacaksam,almam.onu 90 a falan indiririm,utanırım yoksa" derken aynı insanlar 09 aldıkları vakit hiç utanmazlar.bu ne yaman çelişkidir...
(bkz: muhasebe dersine defter-i kebir getiren öğrenci modeli)
cok da yadırganacak bir durum değildir nitekim universiteye gelen cogu ogrenci derse girme amacı gutmeden sadece arkadaslarıyla gorusmek için okula gelmektedir. * * *
muhtemelen deftersiz çıkacak olan insanlardır.
pişman değilim çıkayım bir daha yapacağım dediğim ender hadiselerden.
doğru yolda ilerleyen insanlardır.
genelde özel üniversitelerde rastlanılan şahıslardır. ders boyunca sağa sola laf atıp kız keserler. örnekleri çoktur.
kpss formu almak için okula gelen sade vatandaşlar da bu gruba dahildir..
eğitim sistemi yüzünden yıllarca abuk kitapları klasörlerinde taşıya taşıya hammalıktan sıkılıp da deftersiz-kitapsız üniversiteye gelen tiplerdir. *
iletişim fakültesinde okuyorlarsa normal karşılanabilinen insanlardır.
tembellikle ve arkadaşlarını enayi görmekle alakası olmayan öğrenci tipidir. zaten birçok derste hocalar bilgisayar eşliğinde ders anlattığı için notları bilgisayar ortamından elde ederler. arkadaşlarından not istemeleri de tamamen dostluk lişkilerini geliştirmektir. konuşacak mevzu bulamadıklarından not isterler. hatta bazıları sadece kızlardan not alır ki onunlarla ilgilendiğini belli etsin diye. yani bu olayda bir artniyet yoktur. sizin kalbiniz fesatsa biz napalım.*
benim gibi sadece 3 derse girerek 4 senelik bi fakülteyi * 5 senede bitirebilen insanlardır. üniversiteden önce kazan rahatlıyacaksın diyen büyüklerin sözünü dinleyip kazanıp sora yatmayı seçmişlerdir.
hayet normal bir olaydir. bundan sonrasi da vardir. arkadastan bi kagit alinir, defterinden kopartilir, bir kizdan da kalem alinir, derste not alinir sonra alinan notlar copluge 3luk seklinde sokulduktan sonra bir oley cekilir. sonra ortama akilir. sinav donemlerinde de sevgiliden yada bir kankadan notlar alinir calisilinir. universitenin tadi da boyle cikar.
(bkz: hademe)
bir aydir icinde bulundugum grup. Bu insanlar ayni zamanda siniflarin arka taraflarini parsellemislerdir.
sorumsuz insandır. üniversite kendini salıverme yeri değildirki. en azından dersın kıtabı defterı yoksa bile kardeşim senin okuyacagın hiçmi bir kitap yok.bari ders dinlemiyorsun onu oku.