bugün

entry'ler (283)

kıtlama şekerle çay içmenin zevki

çocukken bir bardak çayı 2-3 şekerle anca içebilirken büyüdüm ve artık 1 şekerle 2 bardak çay içebiliyorum. denenmelidir.

söz verip sözünü tutmamak

söz vermeyi başka bişey vermeyle karıştıran ve o başka şeyi de kolaylıkla verenler yüzünden malak gibi ortada kalabiliyor insan. tutamayacağın söz vereceğine, veremeyeceğin şeyini tutsanya.

patronum olabilirsin ama sahibim asla

günümüz patron çalışan ilişkisini kısaca anlatan söz. eski türk filmlerindeki fabrikatör kız babası ve fakir genç arasında geçen "aşkımı parayla satın alamazsınız" diyalogunu andırıyor.

ömer üründül ün basketbol maçı yorumcusu olması

mançester (okuduğu gibi yazdım) kollektif oyunun tüm kurallarını sahaya yansıtıyor.

murat erdinle konuşan türkiye

yaklaşık bir ay önce best fm'deki görevine son verilmiştir. hürriyet gazetesi yazarı metehan demir ile yayında yaşadığı tartışmanın ardından işine son verildiği söylenmektedir. henüz başka bir yerde yayın yapmıyor.

süper lig maçlarının şifresiz kanaldan verilmesi

ekonomik kriz ülkemize teğet geçtiği için gerek yoktur(!). *

sıla gençoğlu

vakti zamanında sıla isimli dizinin jenerik müziğini yapmış ve dizi tutunca da tanınmaya başlamış müzisyen bayan. ilk albümünde kenan doğulu etkileri ve protest bir bayan imajı hakimken şimdilerde dişiliği ve başarılı albümüyle gündemde. sevişmeden uyumayalım, dağınık yatak gibi hınzır parçalarıyla hayran sayısını artırdı. uzun boylu oluşu da cabası.

rasim öztekin

ferhan şensoy imzalı pardon filminde hayranı olmaya başladığım oyuncu. Son olarak kabadayı filmindeki eşcinsel karakter canlandırmasıyla bir kez daha hayran olduğum kişi. hiç abartmadan bu kadar güzel canlandırılabileceğini hiç düşünmemiştim bu rolün.

webcam acmamak icin uydurulan bahaneler

açık zaten ama sedece homolar göremiyor, teknoloji işte, japon yapmış. yoksa sen de mi görmüyorsun? *

turumun son ornegiyim kizlar

tek eşlilik yaşayamayacağım kadar bana muhtaçsınız ve ben de sizi kırmayacağım anlamında kullanılabilecek kalorisi alınmış söz topluluğu.*

bekareti bacak arasında aramak

her şeyi doğru yerde aramak gerekir ki eforumuz boşa gitmesin. kelimenin anlamının bizi götürdüğü yer bacak arasıyken, evet orda aramalıyız. beyinde arayacağınız şey başka olmalı. ayak parmağın nerde dendiğinde alnına bakan var mı? yok demek ki bu durumda da bacak arasına bakacağız...

ilker aksum

aynı zamanda iyi bir seslendirme sanatçısıdır.

sevgilisi yanındayken başka kızlara bakan erkek

bakmakla birşey olmazki. en azından sevgilisi yanında değilken çapkınlık turu yapan erkekten yeğdir çünkü göründüğü gibi oluyordur. *

din muhabbeti yapmak

kişilerin muhakkak ki seçmekte özgür oldukları bir konudur din. ama bazı kendini bilmezler ki bunlar her iki uç kutupta da bulunmaktalar, kendi görüşlerinin aksi tarafında olan görüşler ve görüş sahipleriyle sürekli bir münakaşa içindedirer. çoğu kez karşı tarafı aşağılamak için din ekseninde konuşmalar yaparlar. oysa birbirini rencide eden bu konuşmalar ne dinine bağlı kişinin görüşüyle ne de hümanizm yanlısı görüşle asla uyuşmamaktadır. uzak durulması gereken bir konudur.

huzur veren erkek

(bkz: para veren erkek)

para veren erkek

genellikle kadınların şu isimlerle çağırdığı erkeklerdir:
- koca
- sevgili
- sponsor *

üzerinde güneş batmayan ülke

vakti zamanında sömürgeci ingiltere için kullanılan tanım.

aykut erçetin

türkiye'nin belki de en iyi ama en az şans verilen kalecisi.

moderasyonun dedigim dedikligi

bazı anlarda moderasyonun inatlaşması ve yazara sözlüğü zehir etmesidir. entrysinin doğruluğunu savunan yazara moderasyonun haksızsın sileceksin dayatması sonucu ki güç onlarda, siliyorsunuz ve içiniz cız ediyor. velevki bu başlık ve entry de aynı sona mahkum gibi duruyor.

orkun uşak

aykut erçetin gibi bir yetenek varken galatasaray kalesinde fuzuli yer işgal eden, kaleci olamayan kişi. zamanında alt yapıdan şutlanıp geri çağrılmış bir hata.