bugün

Kim ne derse desin en güzel zamanıdır. Bir ve ikinci sınıf çok güzel ve rahat geçer. Sonrasında tadı kaçabilir.
Özledik, arkadaşlar sindire sindire yaşayın genelde unutulmaz ilk yıllar ve yaşananlar.
Evden ayrılırken için bir buruk. Alışkanlıklarından ailenden dostlarından şehrinden ayrılmak zor gelir. Hele o kampüse ilk giriş etrafa mal mal bakış. Okumayın arkadaşlar *
En kolay yıldır. Şehri tanımak insanlarla tanışmak için geçmesi gereken yıldır.
yağlı kazığa oturulan yıldır.
lan nasıl özledim var ya yılıdır.
hatta komple üniversiteyi çok özledim böhüüüüüü.
american pie adlı filmde geçen olayların gerçekten de yaşanabileceğini gösteren yıldır. hey gidi hey. bakın bakın yılın özeti.

oooo beer pong.

görsel
Hep okula gittim ben ilk sene. Sonra okukin bug unu buldun ucle dortte gitmedim. Zerre pisman degilim. Kizlar da cirkindi zaten. Allah affetsin insanin kibidosunu disuren cinsten kizlar vardi fakuktede. Okula gitmeyin kisaca.
Lan ne lise 5i?

ilkokuldan daha küçük fakültede okuyom amk
üniversitede okumaya başladığınız ilk yıldır.

bi arkadaşımı havuza itmek suretiyle, üniversitenin ilk kılı oldum.
Saplığımı devam ettirdiğim istikrarımdan ödün vermediğim yıl.
Son sınıfa gelince ben şu insanla nasıl takılmışım diyeceksin.
lise 5 tir. istediğin kadar cool ol. yaptığın her şey üniversite 4 te çok saçma gelecek. ben ne malmışım amk diyeceksin.
Minimum 10 kişilik sürüler halinde gezip 2. Yıl o sürüden kimseyle konuşmayacağını bilmemektir. istisnalar dışında en sevdiğiniz kişiyle genelde selamlaşmazsınız bile. Ha birde herkes birbirine potansiyel sevgili gözüyle bakar.
hazırlık okunuyorsa gayet kolay, güzel, zevkli ve hareketli geçecektir. ancak 1. sınıftan itibaren yarraklara gelmeye başlayacaksınız.

misal;

hazırlık sınıfınızda kız erkek, siyasete gidecekle miyendislik okuyacak tip bir arada olabilir. ancak 1. sınıfta (mühendislik için) bacadan pipi kokusu çıkacaktır. 5 erkeğe 1 erkek düşecektir falan.

hazırlıkta 3-4 derse çalışmaya alışık bir bünye, 1. sınıfta "geçen sene çalıştık o kadar hııeammmmına" demeye kalmadan finallere arı gibi* çalışacaksınız. bu yüzden göte girecek sınavların farkında olun.

eğer ailenizden uzakta ve kiracı öğrenci olucaksanız, ev arkadaşınızın sigara içmesini değil çapkınlık veya ayak kokusu kriterlerini öncelikli tutun.

olurda kyk bursu çıkmış ve siz de almışsanız* günlük kaç lira harcama yapabileceğinize bakın. mümkünse sigaraya ara verin yada toptan bırakın.

karıya kıza çok takılmayın, kızlar bir kere çalıştı mı iyi yapıyorlar. sizde öyle bir cevher olması zor valla ulusözlük yazarı olarak. takılın ama abartmayın diyeyim de kavga çıkmasın.

komik olucam diye şebekliğin lüzmu yok, hocalar sevmez böyle tipleri.

siyaset, halkla illişkiler vs. okunmuyorsa kavgaya gerek yok. bunlara da izin vermek lazım yoksa mecliste, şirkette kavga çıkıyor uluslararası rezil oluyoruz haber bültenlerinde....

unutmayın, üniversitede siyaset serbest. bu yüzden kenara çekme işlerini kampus dışında 50-100 metre uzaklıkta gerçekleştirin.
Bitmeyecek sanırsın. Uzatırsın umarsız. Ama biter kardeşim. Biter.
genelde hayata dair en çok hata yapılan yıldır.
Her derse girmek zorunda hissedersin kendini, şehri keşif, yeni arkadaşları tanıma, yurtta kimle kavga edicem durumları.. Yaşamayan yoktur sanıyorum.
1. sınıf: arkadaşlar hepiniz gerçekten iyi ki varsınız. (82 kişilik whatsapp grubu)

2. sınıf: hepimiz güzel çıkmışız. (20 kişi ile gidilen barda çekilmiş fotoğraf)

3. sınıf: yok ya lab için grup buldum ben. (4 kişilik)

4. sınıf: sikerim kimseye haber vermeyelim bari. (iç ses)
Olmasa da olur denilir. Valla her sene Bi sonraki seneyi bekleyerek geçiyor. ygs lys dönemi seneye çok güzel olacak diye geçiyodu.bu sene,ya ilk sene boşver 2. Sene daha güze olur diye geçiyor. Böyle böyle mezun olmasak bari.
Eğitim hayatınızda kendinizle baş başa kaldığınız ilk senedir. Dolayısıyla en büyük düşmanınız da kendinizsinizdir. "oha abi bir dersten dört devamsızlık varmış gitmiyom ben ehehe" demeye kalmadan "abi yerime imza atar mısın" diye yalvarmaya başlarsınız. En kritik noktalar ise belli bir tarihe kadar vermeniz gereken kararlar ya da ödevlerdir. O tarihte yapmazsanız kesinlikle ödeviniz kabul olmaz, hoca yazdığınız makalede çalıntı görürsem sıfır veririm derse ve "aman ya o kadar insan ödev veriyor nereden anlayacak" derseniz gerçekten sıfır alırsınız. Yani lisedeki o inisiyatifin i'sini bulamazsınız. Ne denilmişse odur. Sorumluluk ise tamamen sizdedir. Ya ayak uydurursunuz ya da ilk vizelerde güzel anlar yaşarsınız. Son bir sene beş şıktan başka bir şey görmeyen gözler koskoca A4 kağıdında yazılmış tek klasik soruyla karşılaşınca kör olur zaten oralara hiç girmeyeyim.
Hazırlık olduğum için dersler sıkıyor ama yine boşluktan gezip eğlenme sanırım en üst düzeyde üst sınıfların daha yoğun olduğu belli ve söylüyorlarda zaten.
Yemek konusunda da bizim için makarna yediğimiz gün ziyafet adeta bir bayram günü.*
Bitse de gitsek.
ilk donemin sonu geldiğinde 5+ dersten kaldigini gördüğünde lisedeki gibi yata yata gececegini sanan bunye yere cakilir.
Vize final haftalarinda afedersiniz eşşek gibi ders calismanin zorunlulugunu gorur.
ısınma dönemdir.

2. sene yeterince ısındığın için sıvı hale geçersin, iyice yavşak olursun.

3. sene buhar haline geçersin.

4. sene toparlayamazsan, afedersiniz ama yaraklara gelirsiniz.