bugün

üniversitelerin olmazsa olmaz tipleridir.
otlayan hayvanattır. reel hayata atılınca da işsiziz diye ağlarlar. gel de bunların hakkını savun şimdi...
Yurt dışındaki okulların bahçelerinin kaliteli olduğu, burdakilerin kalitesiz olduğunu savunan fikir. Biz de yayıldık, ne oldu zorunuza mı gitti? Saçmalamanin dibine vurmuş düşüncedir.
yıllarca dizilerdeki* gençlere özenmiş tiplerdir. çimlere yayıldıktan ilk on dakika içinde büyük bir zafer kazanmış edasıyla sırıtır, gökyüzünü izlerler. zira geçici bir hevestir. bir süre sonra gözü falan görmez o çimleri.
Sadece tanıtım fotosu için ordadır.
kendi tercihleridir. kimseyi ilgilendirmez.
onu yapma bunu yapma!
sonra da özgürlükten ahkam kes!
siz çok kafasınız ya!
ne haz aldıklarını anlayamadığım insanlardır. börtüsü olur böceği olur, gelir götüne kaçar, saçının arasına kaçar.
(bkz: çöm)
Oturmadan önce muhtemelen sırt dayama maksadıyla bir ağaç seçilir. Ancak hızlı olan kapar.
genelde üniversite tanıtım kataloglarında ki elemanlardır.. gür çimlerin üzerine yayılmış kızlı, erkekli bi grup öğrenci.. bunu bende gördüm(tabi katalogta).. yalnız üniversiteye gidipte çimlerin bitmiş olduğunu, aslında resimdeki gibi renkli bi hayatın olmadığını görünce insanın zannı şaşıyor..
üniversite yaşantısında çimlerin üstünden kalkmayan ögrenci hezeyanı.
Her ne kadar üniversiteler kataloglarında bu tarz resimler koyarak potansiyel müşterilerine "gelin bizim okula bu kadar mutlu yaşayın" mesajını vermeye çalışsalar da aslında o okulda başarılı olanların çoğu inek diye tabir edilen sürekli ders çalışanlardır. Ancak ne var ki, üniversitenin reklamını hazırlayan ajans yaptığı anket sonucunda okulu başarıya ulaştıranların inekler olduğunu tespit etmiştir. Ajans okula bakınca da inekler kim olabilir bu okulda diye bir de bakmış ki çimlerin üzerinde bir grup öğrenci. Herhalde bizim en güzel malzeme budur diye kataloglara koydukları rivayet edilir.
geviş getiriyorum yaklaşmayın havası vardır üstlerinde.
yorulmuş olabilirler, dinlenmek istiyor olabilirler, oturacak başka bir yer bulamamış olabilirler, size ne ulan çimleri de sevebilirler, çimlerde oturup saatler geçirmeyi de. size giren çıkan ne de '' mal'' diyebiliyorsunuz insanlara. yoksa çimlerde mi düzdüler sizi ?
çevresine üç beş kız alıp, iki akorla gitar çaldığını zannedip, kızlara hava atan mallardır aynı zamanda. en kısa sürede elindeki gitar kırılmalıdır. o aleti ruhuyla çalanlara yazıktır.
üniversiteli olmanın tadını çıkaran arkadaşlardır.
keşke ben de o mallardan olsaydım, dediğim sınıf.
saçma bir söylem. çimlere yayılmak için illa oxford cambridge mi olmalı?
çimlere yayıldıktan sonra ben neden ishal oldum? sorusuna ıslak çimler yerine,yediklerinden yola çıkarak cevap arayan arkadaşlardır.
üniversitesinde çim olmayan malların bir söylemidir.
kampüsünde 1 tane ağaç 1 tane ormanlık alan olmayanların ya da olup da bahçe düzenlemesi yapılmayışından oturamayan kişilerin söylemi.
-çim mi o ne ya. ne özentisiniz.gel biz orjinal olalım banklara oturalım.
bazı üniversitelerde çim yoktur. misal benim gideceğim yerde. amfi mi ne ondan da yoktur. derslik vardır. o da adı olsun diye bildiğin sınıftır. lise mantığı. ağlayacağım ulan! geri zekalı, kültürsüz, felsefi birkimden yoksun ırkçı, muhafazakar inekler çime oturuyor, amfide okuyor benim gibi bir dahi ise neler yapıyor.
bütün senesini verip, özel hayatından vazgeçip, sınava çalışırken bazen akla karayı zor ayırıp nihayetinde üniversite sınavını kazanmış insanlardır. bırakın, bu kadar emek ve azmin sonucunda çimlere yayılmak biraz hakları olsun.
bahar aylarında son derece rahatlatan bir eylemdir ve kızlı erkekli gayet güzel muhabbetler yapılır. üniversiteye gidenler zaten kendiliklerinden yayılırlar çimlere. okul bitince çok zorlu bir iş yaşamı beklediği için bırakınız yayılsınlardır.
üniversiteye gidemeyenler içinse uzanılamayan ciğerdir, mundardır, bok atmaya devam, hade.
kampüs müsaitse mayıs sonu haziran başı, finalden çıkıp çayın sigaranla ooh mis oluşturacak durumdur.