bugün

bir erkeğin yapacağı en büyük hata max 2 ay takılacağı kızla 2 sene sevgili oluyorlar.
Hiç üniversitede öyle uzun soluklu ilişki istemedim. Hep kısa kısa amaçlarıma göre yön verdim. Lakin hata ettiğimi düşünüyorum. Bir kadına zaten uzun yılları vermek hata. Tabi evlilik harici. Üniversitede tanışıp birlikte zaman geçiren arkadaşlarımın genelde evlilikleri güzel gidiyor. Keşke üniversitede bende ciddi bir ilişki yapsaydım. Bir kadına sonradan takılıp en güzel zamanlarımı bir hiç için harcamazdım. Elimde kalan hayal kırıklığı, yalanların acımasızlığı gibi gibi.. bakalım hayat ileride ne gösterecek.
Olabirliği yüksek bir durum. En nihayetinde bir ilişkiye başlarken bunun son kullanma tarihi de olmuyor. Takılmak, çapkınlık gibi şeyler ilişki içinde değerlendirilmez.
ideal, mükemmel erkek kategorisindeki '' ayh çohk dathlu '' çocukların başaramadığı aktivite. çünkü çevrelerinde sürekli birden fazla güzel kadın vardır ve kafaları hep karışıktır. benim karışmadı mesela, o açıdan şanslıyım.
uzun iliski ye gereken saygi gosterilmiyor. karsinizdaki insanla duygusal ve cinsel bir doyuma ulasabildiginizde iliskiniz bu sekilde evriliyor. bunun ne kadar anlamli, ogretici ve iyilestirici oldugunu bilmeyenler veya henuz deneyimleyememis olanlar bunu yaftaliyor. iliski surdurebilmek bir basaridir ve bircogunuzda haset uyandirir, yaftalama istencinizin kaynagi budur. iliskinizi koruyabilmek emek gerektirir, kiymetlidir. bunu anlamiyor olusunuz beni sizin adiniza uzuyor ve umudumu biraz kiriyor. sevgiden daha degerli bir sey yok bir insana verebileceginiz ve bunu kucumsuyorsunuz.
Aptallıktır. Henüz 19-23 yaş aralığındaki birisi ile asla 2-3 yılı bulan ilişki yaşamayın. Sonra sıkıldım, sorun sende değil bende lafını duyarsınız...
ilerleyen zamanlarda inanılmaz derecede pişmanlık verecek durum.
Bence bir kızın da yapabileceği en büyük hata.
Üni 2. Sınıfta tanıştığım hatunla evlendim. Toplam 18 yıl 12 yılı evlilikle geçti, geçen ay boşandık... Tüm bu zaman diliminde pişmanlıklar kırgınlıklar oldu mu oldu, ama yaşamasını bilirsen uzun ilişki ilaçtır. Ama bu ilaci hayat hep 'fitil` şeklinde sundu malesef
Tavsiye eder miyim , etmem aslinda..
ben böyle bir ilişki yaşamıştım. ziyadan edilmiş bir gençlik değildi asla. aksine yaşadığım en güzel zamanlardı. bu süre zarfında maneviyatım kendine bir denge buldu, ruhum istikrara kavuştu.