bugün

Yeni nesil üniversitelilerde sıklıkla rastladığımız durumdur. Yadırgamamakla birlikte biraz ilginç bulmaktayım. Böyle üniversitenin her türlü alakalı alakasız sayfasını beğenmeler filan.Değişik bir durum.
eve çıkabilecek tipine bürünür. evdeki garip kokunun sebebi; koltuğun altındaki çoraplar onundur .
kazanıpta kazandığını belli etmeyen yalan söylüyordur gördüğünüz yerde dövün.
ama bende sevmiyorum bu liseliliği yapmayın burdaki geleceğin üniversitelilerine sesleniyorum.
x eğitim bilgilerine boğaziçi üniversitesi'ni ekledi.
belli bl ölçüde normal karşılanabilir ama bazıları vardır ki facebookta durmadan üniversiteyle ilgili birşeyler paylaşır. Durmadan derslerden bahseder. işte asıl dövülmesi gereken bunlardır.
sadece univesiteyle alakali degildir. hayatinda kayda deger ne yaptiysa direk facebooktaki bilgilerinde onu degistirir zaten bu tipler. universite sinavi toplu aciklandigi icin o gun bu tiplerin hepsi ilk ben yazcam derdiyle belki daha anasiyla babasiyla paylasmadan facebookla paylasir.

Millet olarak cok mu sosyaliz ne?
yeni kazanan adayların kazanma heyecanlarını tanıdıklarıyla paylaşma isteğinden kaynaklanan bir eylemdir.
işe resmiyet kazandırmadır. kimilerine göre.
bunların bir de bölümünün ingilizcesini yazıp, ingilizce bilmeyen türleri vardır.
zamanında yaptığımız bi ergenlikti.
(bkz: biz de geçtik o yollardan)

hatta ben yatay geçiş yapınca yeni okulu da eklemiştim. anasayfada kocaman iki gönderi belirdi. x üniversitesini terk etti. y üniversitesine başladı. utandım amk.
bir yediğini paylaşma görgüsüzlüğü değildir. fakat en az onun kadar görgüsûzlüktür.
yazdığı google translate ten çevirdiği yazının altına üniversitenin resimlerini koyar veya üniversitenin amblem renkleriyle giyinir fotoğraf çekilir. ve bu paylaşıma onlarca beğeni gelir.
hiç kimsemi o üniversite fransızca eğitim veriyor sen niye ingilizce yazıyorsun lan yavşak demez.
demiyor işte türkiye burası hayat kandırmaca.
Yaptım hemde böyle bazılarının gözüne sokarcasına. Bi daha olsa bi daha yaparım.

Tanım(sana ne yazacam): her yeni üniversitelinin hakkıdır.
Neden ergenlik olsun dedirten davranış. Burası senin profilin insanlar buraya bakarak senin hakkında az çok fikir sahibi oluyor aynı üniversiteden insanlar görüp gerekirse iletişime geçiyor. Aşağılık kompleksine kapılmayın gereksiz yere.
facebook'umda halen hangi üniversitede ne bölümü okuduğum yazmaz. banane lan, niye yazıp duyurayım millete? gazetelere ilan falan da verelim? ama dur, o paralı. neyse.

facebook, twitter gibi yerler aslında umumi istihbarat kurumları gibi değil mi?