bugün

ön yargılarınızdan arınıp gelirseniz ankara okumak ve yaşamak için çok uygun bir şehirdir, sakın tersten düşünüp psikolojinizi yıpratmayın.

her türlü imkanı bulabileceğiniz (deniz dışında) bir şehirdir, genel olarak yüksek güvenliklidir* eğlenmenize ve derslerinize bakın, rahat olun.

adını duydugunuz her yeri merak edip gitmeyin zira çıkamayabilirsiniz. mesela çinçin, doğantepe, yenidoğan, hıdırlıktepe.

ben istanbul'dan gelen biri olarak bu kadar sevdiysem; herkes sevebilir. ilk zamanlarınızda yaşayacağınız tramvada bunu düşünün ve içinizi ferah tutun.

ankara'lılar ile deniz muhabbeti yapmayın çünkü pek hoş karşılamıyorlar. zaten aşırı deniz hastası biri de olsanız zamanla alışıyorsunuz. mesela benim istanbul'daki evimden denize yürümem 10 dakikamı almazken 2 ay aralıksız ankara'da durup 1 saniye denize özlemediğim olmuştur, hatta genellikle böyledir.

okudugunuz okulların kıymetini bilin. hacettepe veya odtü'deyseniz kampüsü tadını çıkartın. ankara veya gazi'de iseniz şehrin tadını çıkartın.

gazi üniversite'sinde ülkücü degilseniz siyasi görüşünüzü pek belli etmeyin, ankara, hacettepe, ve odtü'de detam tersini yapın.

kendinize ne kadar güvenirseniz güvenin, asla bir ankaragüçlü'ye diklenmeyin. çok çabuk 250 kişi olabiliyorlar.

konur'da biranızı için, meşrutiyet'te çorbanızı için. binin otobüsünüze gidin yurdunuza batağınızı, pis 7'linizi oynayın. gençliğinizin en güzel zamanları, tadını çıkartın kısacası.

fışkiyelere iyi davranın.

edit: ankara üniversite'sini kazananların her türlü sorusuna 1 pm uzaklıktayım. özellikle ilef'e gelenlerin ve bölümü farketmeksizin hazırlık okuyacak olanların.
ferrari gördüğünüzde şaşırmayın. ferrariye değil ama içinde çalan ankaralı namık melodilerine.
en güzel yanı istanbul a dönüşü zırvalarını yapacaksanız siktirin gidin istemiyoruz sizi.
Başta zor alışırsiniz ama sonra vazgecemezsiniz. Demedi demeyin.
bahçeli 7.caddeyi bilmeniz gerekir gördüğünüz porsche ve ferrarilerde çalan ankara oyun havalarına fazla şaşırmayın.
baştan söylüyorum siktiri boktan bi ilden gelip beğenmeyecekseniz, siktirin gidin.
Bu konuda çok netim.
deniz yok, gri şehir, kapalı şehir diyecekseniz gelmeyin. yatacak yeriniz yok.burda.
ferrari ve porsche'de ankaralı namık dinleyenler olduğunu söyleyen liseli geri zekalılara inanmayın.

yıllardır ankara'da yaşıyorum, toplasan 5 tane ferrari zor görmüşümdür. ha corvette, porsche daha fazla. o da 10 tane falan eder. hiçbirinde amele amele müzik dinleyen birini görmedim.
21 Eylül'de yapacağım zirveye katılmayacaksınız sakın gelmeyin. Kayıtlar zirvebox ta. Hem size sbf hakkında bilgi veririm.
Ankara güzeldir. Geleli 2 gün oldu trafik biraz karışık olsada yinede yaşanılır bir şehir.
fışkiyeleri kırmayın, çok kızıyorlar.
melih gökçek'i göz önünde bulundurun. her ne kadar gözlükleri ile zararsız gibi dursa da fıskiyesine basıldığı anda adeta bir puma gibi üzerinize hoplayabilir. bir de acayip belediye icraatlarına takılmayın zira biz alıştık. ama sevin şehri. tam öğrenci memleketi azizim. ha bir de toplu taşıma için paso alın uzun vadede fena tasarruf sağlatıyor.
ankara da ferrari görmedim diyen varoş avam kesim çocuklarına itimat etmeyiniz. isteyen olursa bilkente gelebilir. bir pm kadar yakınnım.
Ankara iidir!
tamam bir istanbul değil çevrenizde memur kenti diyenler oldukça fazla, klişeleri gerçeklerinde katbekat fazla ancak severseniz sizi çok sevecek o da. eğitiminiz bitince hep planlarınızda olacak.
Kız bulursun, bira içersin, kafe ve barlara takışırsın, seks hayatına adımını atarsın fakat bir yerden sonra monotonlaşır.
bi şehri güzel yapan insanın kendisidir, dostlarıdır, çevresidir...
Beni bulması

(bkz: Burs)*
Ankaraya gelince denizi yokturla başlayan cümleler yazmayın gına geldi artık.haritaya bakıp da gelin.deniz yok burda hacı.
öncelikle bir başkentten çok da büyük şeyler bekleyerek gelmemeniz gerektiğini bilip, beklentinizi minimuma düşürün; üzülürsünüz. eğer odtü'de okumak için geliyorsanız kesinlikle yurtta yaşayarak ankara'da yaşamaya başlayın çünkü kampüsün içi ile dışı arasında çok ciddi bir fark var; ankara'nın tamamıyla bir anda yüzleşmeniz çok da sizi mutlu etmeyebilir.

eğer eğleneyim, gezeyim tozayım içeyim diyorsanız şuanda revaçta olan bölgeleri bulun; tunalı her zaman revaçtadır, şimdi de 100yıl son birkaç yıldır en çok gidilen üniversiteli mekanlarıyla dolu. biraz leş, lakin ilk yıllarınızda kesinlikle ortam kurmanıza yardımcı olacaktır. ankara'da üniversite okumuş herkes gibi bir kez de olsa kızılay'da sakarya'ya gidin ve canlı müzik eşliğinde içkinizi yudumlayın-lakin kesinlikle şişe bira dışında hiçbir şey tüketmeyin.

kışı ayaz, ayazı harbiden ayaz, yaz akşamları bile soğuk bir şehirdir ankara. gerçekten soğuğu da soğuktur. kazaklarınızı, kabanlarınızı unutmayın.