bugün

chp zihniyeti.
savaş durumunda akp ve onun yandaşlarının terketmesine gerek yoktur. onlar savaş açan dış güçlerle zaten anlaşmaya varmışlardır. telaşa gerek yoktur. sen türkiyesin bunları düşünme.
cemaatçi zihniyettir ki yıllardır böyle olmuştur. Ülke de darbe olacak Erbakan yok. Fetullah Gülen yakalanacak hoca yok...
zenginlerin zihniyeti.akabinde hepsinin hazırlığı vardır(yazlıkları , evleri onları beklemektedir).
oğlu ,yeğeni askere giderken doğuya düşmesin diye fellik fellik torpil arayan zihniyettir.
ülkeyi ben mi kurtarıcam diye düşünen zihniyettir. oysa ki bilmiyordur ki birlikten kuvvet doğar.
ülkeyi bu duruma getiren ne olduğu belli olmayan zihniyettir. ekonomi iyileşiyormuş da mış mış. sıcak para uyuşturucudur, bir süre sonra ölürsün. ölüm diyince aklıma geldi, şehitlerimiz de yattıkları yerde ters dönüyorlardır herhalde.
burjuva zihniyetidir. ha bu ülkede burjuva olabilmek için hangi tarafta olmak lazım, kimi desteklemek lazım gibi sorular sorulabilir fakat tek bir kutup bulunamaz bu cevaplar için.
her fırsatta laiklik elden gidiyor, şeriat gelecek diyen insan grubudur. adamların tek ilgi konusu laiklik ülkeden kime ne.
türk olup ama özünde türk olmayan zihniyettir.
Takunya United mensubu soft müslüman arkadaşlardır.
bedrettin dalan gibi ergenekon çetesi mensupları.
fethullan gülen zihniyetidir.
ermenistan vatandaşları, pkk yandaşları, bdp, akp ve yandaşları.
temenni şeklinde bakıp yapıcı olmaya çalışacaksak cehaleti aydınlık sanan zihniyet umarım ilk terkedecek zihniyet olur. hatta terketmeseler de olur, ehlileşseler yeter. sonuçta bu ülke bizim, onlar olduğu için tersinden bakabiliyoruz olaya. ama yine de geçmişini bilen, geleceğini görebilen insanlar olmak varken cehalete hiç gerek yok. tabi bundan önce en başta ayakta uyutmayan şeffaf yöneticiler lazım.

(bkz: ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin)
ülkesini sevmeyendir. bu toprakların kanla alındığını unutup, hiç uğruna satan kişilerdir.
ülkeyi ilk terkedecekler vatan sevgisini istismar edenlerdir. terk etmeyecekler de oğulları şehit olan, varoşlarda gecekonduda oturan, hani göbeğini kaşıyan, hani kıllı yada bidon kafalı diyeyim siz anlarsınız.
ülkeyi ilk terkedecek zihniyet, ülkeyi terk edeli çok olmuş olan zihniyettir.
(bkz: sam amcanın kucağı)
(bkz: faredir fare)
çamaşır suyundan çıkmış gibi beyaz olan türklerdir.
kendisi bu ülkede yaşamaktan şikayettçi olduğundan,
(bkz: özge özpirinççi)
ben varım. salak mıyım ülkede savaş varken muhteşem ekonomik bir kriz varken durayım. imkanı varken duran da salaktır. ama şikayetçi değilim bu ülkede şu anda yaşamaktan. pişman da değilim. seviyorum da ülkemi. öyle bir durumda da dağ gibi ülkeydi yediler bitirdiler şerefsizler, islamdı laikti derken der durur şarabımı yudumlarken uzaktan da sevmeye devam edebilirim.

ülkemi uzaktan da olsa sevmeme, böldürmeyiz diye diye ülkeyi bölen ülkücü yavşak mı karar verecek. siktirsin gitsin yarattığı bokla savaşırken ölsün. basit bir hesapla benim ülkeme * 16 yılda verdiğim vergi ve kattığım bilginin daha başında bile olmayan ve sikini sıvazlamaktan vakit buldukça sözlükte yazı yazan bir gerizekalı ergen ülke sevgisini götünden anladı diye mi vatan haini olacağım. salaklık bir türk geleneği midir?

sizler yıkın hevesinizi aldıktan birbirinizi öldürdükten sonra gelir yenisini de kurarız.
günümüzde bu ülkenin balını, kaymağını yiyen zihniyettir. savaş çıkınca başka bir yerlerde bulurlar, ballarını, kaymaklarını!

hepsine bir opera söylemek gerekir. *
sürekli çağdaşlıktan bahseden zihniyet.
Atatürkcü zihniyet.

(bkz: atatürkcülük yavşaklığından utanıyorum)